OLE DB Hatası

Gönderen Konu: OLE DB Hatası  (Okunma sayısı 8879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
OLE DB Hatası
« : 30.06.2010, 15:41 »
*   1. Microsoft OLE DB Provider for SQL Server: [DBNETLIB][ConnectionOpen (connect()).]SQL Server yok veya erişim engellendi. (80004005) Netive Error. 08001 (17)

**  Can not establish connection with database server.

Tiger ı açmak istediğimde yukarıdaki hatayı alıyorum. ne denediysem olmadı. Forumda bununla ilgili yazılan çözüm önerilerini uyguladım fakat bi sonuç elde edemedim.  bilgisayar bu hatayı verdiğinde sistem geri yüklemesi yaparak sorun halledilebiliyor. sisem geri yüklemesinde değiştirilen dosyalara baktığımda Windows live contacts kalsörünün değiştirildiğini gördüm. Sistem geri yüklemesi yapıldığında başka ne değişiyor anlamadım.
 bunun yanı sıra yeni bir bilgisayar ile serverda kullanıcı ve bilgisayar tanımlamaya çalıştım. ne yaptıysam olmadı. server a kullanıcı ve bilgisayar tanımlamak için döküman bulabilirmiyim
güvenlik  ve antivirus ayarlarını kontrol ettim. LGconfig demeyin onu kontrol ettim.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: OLE DB Hatası
« Yanıtla #1 : 30.06.2010, 15:45 »
güvenlik duvarını durdurun
antivirüsü durdurun
lgconfig içinde sunucu adını büyük küçük harfi değişerek deneyin, ip adresi ile deneyin

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 30.06.2010, 15:58 »
ip ile deneme nasıl oluyor?

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 30.06.2010, 16:02 »
sql server kurulu olan bilgisayarın adı yazılıdır normalde onun yerine o bilgisayarın ip adresini yazmayı deneyin

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 30.06.2010, 16:11 »
lgconfig kullanıcı adı sa parola 1234 server GENELSRV\SQLEXPRESS yazıyor. Ben ipden girmek istersem 10.0.0.254\SQLEXPRESS mi yazacağım? Denedim açmadı yine aynı hata. Nerde hata yapıyorum bilmiyorum. Normalde bazı makinalarda düzgün çalışıyor bazılarında da bu hatayı veriyor. Ama çoğu zaman geri yükleme yaptığımda düzeliyor. Geri yüklemeyle değişen ne olabilir ki?

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 30.06.2010, 16:22 »
windows ayarlarınızdan kaynaklanabilir sistem geri yükleme gerektirdiğine göre sistemin yeniden yüklenmesi daha sağlıklı olur diye düşünüyorum

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 30.06.2010, 16:29 »
Zaten normal çalışan bir pc'yi sistem geri yükleme yaparak düzeltebiliyorum ya da bazen düzeltemiyorum. Ama şu anda ilk defa tiger için kullanıcı açılacak bilgisayara terminal atamak için tiger'ın gerekli programını açmaya çalıştığımda ya da tiger açmaya çalıştığımda bu uyarı geliyor. Dolayısıyla sistem geri yükleme yapmanın bir manası kalmıyor. Peki ilk olarak terminal kurulacak bir bilgisayar için nasıl bir ayar yapmak gerekiyor ki bu hatadan kurtulayım? Ya da active directory'e tanıtmam mı gerekiyor? İlk kullanıcı açmak için ne yapmalıyım?

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 30.06.2010, 16:33 »
site içerisinde terminal tanımlama ile ilgili bilgi var arama yapabilirisniz

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 30.06.2010, 17:11 »
Terminal tanımlama konularına baktım ama bizim terminal tanımlama yöntemimize hiç benzemiyor. tiger 2.0 yüklü.

access violation at address in module LENGINE1.EXE bizim hatanın devamında bu da çıkıyor ama yardımı olur mu bilmem.

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 06.08.2010, 17:22 »
Ben hala bu oledb hatasını çözemedim. O kadar çok makale ve yorum okudum ve uygulamaya çalıştım ki neredeyse şirketin server yapısı bozulacak. En son şöyle bir yöntem keşfettim. Çalışan bir kasanın imajını aldım. Yeni kasaya yükledim. Açılan işletim sisteminin kullanıcısını yeni kullanıcı olarak ayarlayıp domain'e dahil ettim. Böylece ole db hatasından iz kalmadı. Ama format atılmış kasaya yeni kullanıcı eklediğimde bu kullanıcıyı doaine dahil ediyorum ama tigersys'den terminal atamaya çalıştığımda programı açamıyor ve oledb hatası çıkıyor. Ya da normalde çalışan bir terminal bazen bu hatayı alıyor ve ben şu ana kadar sadece sistem geri yükleme yaparak terminali çalıştırabiliyorum. Buradaki mantık nedir? SQL'in yeni kullanıcıyı engellemesinin ya da sistem geri yüklemeyle engelin açılmasına ne sebep olabilir???

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 06.08.2010, 17:27 »
terminal windows 7 mi?

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 06.08.2010, 17:40 »
terminal windows 7, xp professional, xp home edition...

dolayısıyla hatta vista dahil hepsinde denedim. Sıfır kullanıcı tanımlatamadım.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #12 : 06.08.2010, 17:52 »
versiyon kaç? 1.89 üstü olmalı

Çevrimdışı rustuuckun

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #13 : 06.08.2010, 18:03 »
versiyon 2.0

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #14 : 07.08.2010, 12:55 »
Selamlar
Verdiğin bilgiler terminallerle ilgili :)
Server ne ve sql server ne
Serverda dışarıdan gelen bağlantılar için ne yapıldı.
Sonuçta terminallerden gelen bağlantı istekleri esas olarak server ayarlarınızda ki yapılandırmaya göre cevap döner.
Aldığınız hata mesajı versiyon 2 nin hata mesajı değil.
Kolay Gelsin