*.LVF uzantılı dosyaları acmak

Gönderen Konu: *.LVF uzantılı dosyaları acmak  (Okunma sayısı 5043 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cem2bin2

• Yeni Kullanıcı
  • *
*.LVF uzantılı dosyaları acmak
« : 10.08.2007, 10:48 »
Merhaba arkadaslar
logo tiger kullanıyoruz bazı dokumleri excel olarak almak istiyoruz.Raporu ekrana aldıgımızda tum kolonlar geliyor fakat excele attıgımızda bazı kolonlar gelmiyor.Bu sorunla karsılasan varmı ? Dosyayı *.lvf uzantılı olarak kaydedip reportviewer ile actıgımda karmakarısık sekiller geliyor.yardımlarınızı bekliyorum
tesekkurler

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: *.LVF uzantılı dosyaları acmak
« Yanıtla #1 : 10.08.2007, 11:24 »
Merhaba,
Genelde rapordaki görüntü ile excell de beklenen hep karıştırılıyor. Bir alanı excell de görmek için form tasarımındayken sağ tıklayıp Tablo kolonları seçeneğini seçmeniz lazım. Oraya excell de görmek istediğiniz alanları ekleyip raporu almanız lazım.
*. lvf dosyalarını görmek için lrview diye bir program var Logo'nun sitesinden ya da cd lerinden alıp yükleyebilirsiniz.
Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 10.08.2007, 14:52 Gönderen: netcom021 »

Çevrimdışı cem2bin2

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 10.08.2007, 12:02 »
bende zaten reportviewer yuklu ama aldıgım dokumler reportviewer ıle actıgımda karmakarısık cıkıyor....

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 10.08.2007, 14:46 »
Merhaba,
Bir raporu ekrana aldıktan sonra disket şeklinde olan butona basıp kaydediyorsunuz. Sonra bu kaydettiğiniz dosyayı işletim sisteminden sağ tıklayarak birlikte aç (veya lrviewer i önceden tanıtmışsanız dosyayı çift tıklayarak ) deyip lrviewer ı tanıştırdıktan sonra ekrana alıyorsanız. Normal çıkması lazım ben go demo da denedim, düzgün çıkıyordu. Benim yaptığım yolun dışında farklı bir yol ile yapıyorsanız bir yazın bakalım bir anormallik varmı.
Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 10.08.2007, 14:53 Gönderen: netcom021 »

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #4 : 11.08.2007, 09:18 »
Selamlar
Rapor ekranındayken F5 e basın raporunuzu *.lvf uzantılı olarak ve göndereceğiniz
mail adreslerini yazacağınız bir ekranla karşılaşırsınız. Report viewer ın kullanımı için bu yolu deneyin.  ;)

Kolay Gelsin
Çalışmalarınızda Başarılar