COST - Üretimden giriş fişlerinde fiyatlar oluşmuyor

Gönderen Konu: COST - Üretimden giriş fişlerinde fiyatlar oluşmuyor  (Okunma sayısı 1049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • WWW.logogorselegitim.NET
Merhaba arkadaşlar;
Üretimini yapmış olduğum mamüller için cost ve maliyetlendirme servslerini çalıştırdım, Ancak özet maliyet analizinde fiyatlar çıkmıyor.
Üretimden giriş fişlerine baktım ve fiyatlar oluşmamıştı. Sarf fişlerinde fiyatlar oluşmuş vaziyette. El ile malzeme yönetim fişlerini içerisine giriyorum ve manuel olarak FIFO yapmaya çalıştığımdada fiyat atamıyor.

Yardımlarınızı rica ediyorum. / Kolay gelsin..

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Cost işlemi sonunda NEGATİF stok seviyesi uyarısı alıyormusunuz ? Buna benzer  konular site de daha önce açılmış olmalı , bu konu hakkında cevaplar yazdığımı hatırlıyorum...COST yada NEGATİF yazarak arama yaparsanız doyurucu cevaplara rastlayabilirsiniz...

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
Hayır Ersoy Bey;
COST işlemi sonunda negatif seviye uyarısı almıyorum. Dediğim gibi malzeme fişleri içerisinden manuel olarak ta yapmaya çalıştığım halde fifoyu getirmiyor herhangi bir uyarı da vermiyor.

Saygılarımla.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Hayır Ersoy Bey;
COST işlemi sonunda negatif seviye uyarısı almıyorum. Dediğim gibi malzeme fişleri içerisinden manuel olarak ta yapmaya çalıştığım halde fifoyu getirmiyor herhangi bir uyarı da vermiyor.

Saygılarımla.

Çözüme ulaşmak için bazı sorular ile kapsamı darltmak lazım ;

Bu durum sürekli mi böyle idi veya daha önce FİFO maliyet hesaplanabildiğine şahit oldunuz mu ?
Başka maliyetlendirme yöntemleri ile maliyet değerleri üretim fişlerinde oluşturulabiliyor mu ?
Yakın zaman da bir versiyon değişimi gerçekleştirdiniz mi ?
COST esnasında Fiş Türleri filtresi kaldırılmış olabilir mi , kaldırılmış hali otomatik filtre olarak yüklenmiş olabilir mi ?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar kapsamı bizim için daraltabilir...

Çevrimdışı E.ALKIN

• Logo Uzmanı
  Hayır bu durum böyle değildi. Farklı alanda üretim yapan 3 firmamız var. Bu firmalardan birtanesinde hızlı üretim yoluyla diğerlerinde üretim emirleri ile üretim yapıyoruz. Daha önce COST işlemi çalıştırarak çeşitli raporlar aldım.
  Başka maliyetlendirme yoluyla da denediğimde bir değişiklik olmadı. Yakın zamanda Tiger2 International 2.7.01 versiyonu yükledik. Cost esnasında fiş türleri seçiliydi.
  Ancak burada belirtmem gereken bir detay daha var alakalı olduğunu sanmıyorum ama COST çalıştırdığımda sadece belirli malzeme aralığını seçmeme rağmen tüm malzeme kartlarında cost işlemini yapıyor.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Bana versiyon hatası gibi geliyor...

Çevrimdışı mangıtlı01

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba,İlgili üretim fişinin içinde malzeme fişlerinin içine girip oradan üretim giriş fişine girdiğinde farenin sağına tıklarsan sana bir pencere açılacak oradan maliyet katsayısı kısmına gel. ve mamül katrının karşısına 1 yaz ve kayıtla sonrada üretimlerini tekrardan çalıştır.
rakam atayacaktır.