İstekleriniz

Gönderen Konu: İstekleriniz  (Okunma sayısı 9454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
İstekleriniz
« : 11.03.2008, 18:09 »
Merhaba arkadaşlar,

Logo programında olmayıp olmasını istediğiniz özellikler nelerdir veya daha önceden olup şimdi olmasını istediğiniz özellikler nelerdir, burada bunları paylaşalım diye düşündük.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
  • alisamimart@hotmail.com
Ynt: İstekleriniz
« Yanıtla #1 : 11.03.2008, 18:29 »
benim isteklerim fazla olacak biraz ama madde madde yazayım
   1-bizim onayımızla çıkşta otomatik yedek yapsa ( çok basit 100 ytl lik datakent in kasa programında bile var bu özellik)
   2-bazı programlarda kolay cari ve stok ekleme var yani fatura ekranındayken cari ismine örn. mart 01 yazarsan ve öyle bir kart yoksa hemen onay isteyip o kartı oluşturuyo
  3- benim istedigim dos programında olan müşteriye son satış fiytını tanımladığımda son faturam 100 ytl ise ondan sonrakine direk onun gelmesi
   şimdilik bukadar aklıma geldikce yazmaya devamedeceğim ... süper bir bölüm oldu burası

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 11.03.2008, 19:50 »
Arkadaşlar,

Burası logoda yapılacak değişiklikler değil, bunları logoya ileteceğiz, yaparlarsa tabiki :)

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #3 : 11.03.2008, 22:49 »
Fatura ve İrasliye ,Sipariş te Birim fiyatında Son satış fiyatında işlem gördüğü Döviz fiyatıda olsun.

Daha önceden logoyada yazmıştım.

Çevrimdışı mehmet84

• Logo Kullanıcısı Pro
  • Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...
« Yanıtla #4 : 14.03.2008, 15:45 »
En son silinen 15-20 kayıtın tutulduğu bir çöp kutusu olsun bazen yanlış sipariş yada irsaliye çıkartılıyor bunları geri alabilmek güzel olurdu. ;)

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 14.03.2008, 16:38 »
önerilerde bulunalım tabi ki, ama aklıma şöyle bir şey geliyor:

logo bu önerileri dikkate alır, yepyeni bir program tasarlar (GO2 gibi..) ve biz de bu özelliklerden ancak yeni programa yükseltme yaparak yararlanabiliriz...
 ;D

program üzerinde diğer programlara ait kısayolların konabileceği bir alan olabilirdi. mesela ben, ticari sistem ile ilgili çok sayıda excel tablosu kullanıyorum. bu kısayolları go'nun içine bir yere koyabiliyor olsaydım, masaüstüm çok daha sade olurdu..

Çevrimdışı Faryd

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 14.03.2008, 18:27 »
Bende Parçalış Senet Tahsilatı Yapılsın İsterdim bunu sadece ben değil kullanıcıların %80 i ister diye düşünüyorum.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
İstekleriniz
« Yanıtla #7 : 15.03.2008, 12:14 »
Outlook sistemi çok falza yoran bir program ; Outlook Kapalı iken , gelen maillerime Logo içerisinden bakabilirsem , outlook kullanmadan sadece LOGO kullanarak yoluma devam etmek daha eğlenceli olur...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 15.03.2008, 15:54 »
En son silinen 15-20 kayıtın tutulduğu bir çöp kutusu olsun bazen yanlış sipariş yada irsaliye çıkartılıyor bunları geri alabilmek güzel olurdu. ;)

Bu çok iyi :)

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 15.03.2008, 15:55 »
Outlook sistemi çok falza yoran bir program ; Outlook Kapalı iken , gelen maillerime Logo içerisinden bakabilirsem , outlook kullanmadan sadece LOGO kullanarak yoluma devam etmek daha eğlenceli olur...

Muhtemelen programı çok yoracak bir şey olacaktır.

Çevrimdışı aahmetkurtt

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #10 : 19.03.2008, 14:32 »
ben fatura keserken stok kartını secip fiyat bölümünde f10 yaptığımızda karşımıza çıkan menüde ürün fiyatı kaç adet ve kdv gibi detaylar çıkıyor oraya bir de iskonto ekleseler süper olacak.
lms versiyonunda kullanmıştık harikaydı.

apple

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 26.03.2008, 17:13 »
Borç Takip Penceresinde Belgelerin  incelenebilmesi sağlanmasını istedim istedim, ama malesef logo bu işe bi el atmadı, bi el atsa tadından yemnez olurdu.

Çevrimdışı caferoglu

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 28.03.2008, 17:41 »
benimde birkaç önerim olacak

1-logo da kısayol tuşları bence çok uzun ,0 dan 9 a kadar yanyana dizili kısayol tuşları tam olarak istenilen bölüme kadar ulaşamıyor , misal kasadan  tahsilat yapmak için 1 tuşunu ayarlamak istiyorum ama kısa yol tuşu kasalara kadar götürebiliyor ,işlemi tamamlamak için tekrar manuel olarak işlemler-ekle-cari hesap tahsilat tuşlarına basmamız gerekiyor , yani kısaca kısayol tuşları kısa degil biraz uzun yol tuşları gibi kalıyor ,gerçi makro olayı var ama kullanışlı degil , ayrıca 10 tuş bence az tuşları kullanıcının istedigi kadar azalma ve çogaltma secenegi olsa iyi olur, bence kısayol tuşlarını istedigin işleme kadar ilerletmeleri lazım

2- logo dan daha küçük ve daha basit programlarda olan kilit özellikler logonun hiçbir versiyonunda yok, misal ,müşteri çeki , müşteri senedi, açık hesap gibi alacakları ve borçları takip edip günü geldiginde veya istediginiz bir tarihte (misal 1 gün önce) görsel ve sesli uyarısı yok kolay ticari set (kts) programını inceledim adamlar o programda hedefi tam tutturmuşlar,bu tür bir ek firmalara çok büyük bir kolaylık saglar diye düşünüyorum

3- daha önce bir arkadaşın yazdıgı parçalı senet tahsilatı hatta parçalı çek tahsilatı yapılabilmeli

4- logo go da stok karlarının içinde alış ve satış fiyatları yok, yeni bir stok kartı ekledigimizde ikinci bir zahmet oluyor stogu kaydettikten sonra sag tıklayıp alış ve satış fiyatlarını girmek

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #13 : 03.04.2008, 17:48 »
benimde birkaç önerim olacak

3- daha önce bir arkadaşın yazdıgı parçalı senet tahsilatı hatta parçalı çek tahsilatı yapılabilmeli

4- logo go da stok karlarının içinde alış ve satış fiyatları yok, yeni bir stok kartı ekledigimizde ikinci bir zahmet oluyor stogu kaydettikten sonra sag tıklayıp alış ve satış fiyatlarını girmek

Merhaba 1 ve 2 numaralı istekleriniz , konu ile ilgili istekler olabilir

Fakat ;

3- EVET 3 numaralı istek TEORİK olarak mümkün olmadığı gibi uygulamada da mümkün değil...
üzerine nominal değer yazılmış kıymetli evraklar , sadece üzerinde yazılı değerler kadar değer ifade ederler , yüklenirler...
1000 YTL lik bir çekin 300 YTL sini şimdi , 450 YTL sini haftaya , geri kalan 250 YTL sini önümüzdeki ay tahsil edelim diyemezsiniz...
böyle birşeyolmaz...ETİK değil , bunu hangi esnaf veya hangi banka kabul eder böyle birşey mümkün değil....

4-Son versiyonmlara bu özellik mevcut...Stok kartını kopyaladığınızda Fiyat kartlarıda otomatik olarak çoğaltılmış oluyor...

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
« Yanıtla #14 : 03.04.2008, 18:36 »
4-Son versiyonmlara bu özellik mevcut...Stok kartını kopyaladığınızda Fiyat kartlarıda otomatik olarak çoğaltılmış oluyor...

Hatta ve hatta marka kodu, özel kod, grup kodu, fiyat kartları, stok resmi otomatik olarak kopyalanıyor.

iyi çalışmalar.