İstekleriniz

Gönderen Konu: İstekleriniz  (Okunma sayısı 9455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALOX

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: İstekleriniz
« Yanıtla #15 : 04.04.2008, 09:06 »
3.soruya şöyle cevap versek olurmu..emin değilim ama bence olası lazım..
satış faturasında sağ tıklayıp taksit hareketleri derseniz orda 1000 dolarlık bir fatura iiçn dilewrseniz 10 tane senet yaapbilirsiniz..yada nakit deyip vadelerne göre 10 farklı tahsilat yaapbilirsiniz..eğer senet sçeerseniz bunar senet olarak kaydedilir.veya kredi kartı derseniz de kısmı tahsilat sçeeneği orda var..bu go versiyonunudaeklenmiş.isterseniz bir bakın..kolay gelsin..

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #16 : 04.04.2008, 12:05 »
3.soruya şöyle cevap versek olurmu..emin değilim ama bence olası lazım..
satış faturasında sağ tıklayıp taksit hareketleri derseniz orda 1000 dolarlık bir fatura iiçn dilewrseniz 10 tane senet yaapbilirsiniz..yada nakit deyip vadelerne göre 10 farklı tahsilat yaapbilirsiniz..eğer senet sçeerseniz bunar senet olarak kaydedilir.veya kredi kartı derseniz de kısmı tahsilat sçeeneği orda var..bu go versiyonunudaeklenmiş.isterseniz bir bakın..kolay gelsin..

Hocam bu dediğin gibi ise PARÇALI ÇEK SENET TAHSİLATI işlemi ; bu özellik 1984 den beri var logoda....
LMS de de vardı , LKS de de , GOLD da da.....GO da tabiki olacak....:)

Çevrimdışı ALOX

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #17 : 04.04.2008, 12:15 »
ya abi haklısında ne bilim baktım olmaz falan demişler..bend eyazim dedim..biz çırağız..ama hani belki nutmuşlardır diye yazdım.1984 de ben 2 yaşındaydım... :) azıcık idare edin..kolay gelsin.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #18 : 04.04.2008, 15:44 »
Merhaba arkadalar,

Parçalı çek senet olayına benden de bir açıklama;

LsuErsoy arkadaşımız haklı fakat müşterilerde haklı. Çünkü bu uygulama güncel hayatta mevcut hatta ben size bir örnek vereyim de dudağınız uçuklasın

Adam çekini veriyor sonra vadesi gelince adamın çeki ödeyecek bakiyesi olmuyor çeki alan adama " Siz bunu ödeyin sonra ben size ödeyeyim" diyor. Güncel hayat biraz farklı
yani parçalı senet ödemesini herkes yapıyor.

Standartlara uyacak olursak çeklerin vadesi olmaz bu sadece Türkiye ve benzeri ülkelerde bulunmaktadır, çek nakittir ve vade diye bir şey yoktur.

Bence yapılabilecek bir ekleme.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #19 : 04.04.2008, 16:11 »
Merhaba,
LsuErsoy arkadaşımız haklı fakat müşterilerde haklı. Çünkü bu uygulama güncel hayatta mevcut hatta ben size bir örnek vereyim de dudağınız uçuklasın

Ben de bir gıda toptancısında çalıştığım dönemde 500 000 000 TL (BeşyüzmilyonTL) lik bir senedin en az 20-25 defada tahsil kaydını yapmıştım. Ve çoğu senedimiz buna yakın oluyordu.
  Logo yu kullananların çoğu bence gerçek muhasebe için kullanmıyor. Sadece ön muhasebe için kullanıyor. Resmiyet için zaten muhasebecisi var. Ya da benim burda gördüklerim böyle.
  Bu tür sorunu olanlar için çözüm önerisini bir kaç defa sitelerde uzun uzadıya yazmıştım. Lks dos ta nasıl  yapıyorduk. Lks winde nasıl yapacaz gibisinden. Bir program işimizi kolaylaştıracağına daha da yük yüklememeliydi.
  Logo ya sorduğunda "resmiyette böyle bir şey yok" diyerek kestirip atıyor. Ama datasoft programında bu yöntem yıllardan beri var.
Logo ya gelince çok çok yapacağı bir tane daha table eklemek en kötü ihtimalle.
Ama yapmıyor. Kullanışlılıktan uzak kalmayı tercih ediyor.

İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #20 : 04.04.2008, 16:34 »
Merhaba,

Ama datasoft programında bu yöntem yıllardan beri var.

İyi çalışmalar.

(KY)

Beni LOGO'nun yoğurt yeme tarzı ilgilendiriyor , diğerlerinin değil...:)

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #21 : 04.04.2008, 17:19 »
Merhaba,
Bir deyim vardı tam olarak hatırlamıyorum ama "at gözlüğü takmak" gibi bir şeydi. Bir öğretmenim bir ara açıklamıştı. Ordan hatırlıyorum. Memleketimde çok at arabası vardı. Ordan gördüğümü hatırlıyorum. Atların gözlerinin hizasında nalburdan alınan deri bir malzeme vardı. Öğretmenimin dediğine göre atların dış etkenlerden etkilenmemesi için bunlar takılırdı. At yanlardan bir şey görmezdi sadece ileriyi görmesi sağlanırdı.
   Ben yıllardır logo ile uğraştığım halde fırsatım olursa diğer programlara da göz atmaya çalışırım.
Yani logo cuyum diye at gözlüğü takıp sadece logo ile ilgilenmiyorum.  Oradaki güzel özellikleri hemen gözüme çarpıyor. Ve bunları bazen dile getirmeye çalışıyorum.
Logo iyi bir konumda takip eden değil takip edilen olmalıdır. Bakın bir şey diyecem yine kızacaksınız. 92-93 lü yıllardan beri eta daki bir güzellik gözüme çarpmış hala aklımdan çıkmıyor.
Bir muhasebe hesabı kaydederken örneğin F2 ye basarsanız normal kayıt yapıyor. Shift+F2 ye bastığınızda o girdiğinizi kaydediyor. Sonra boş bir kaydı otomatik olarak açıyor.
  Sene 2007 logo bunu daha yeni yapıyor. Ve bu yaptığı da bana kullanışlı değil.
Enter le geçiş olayı var. Ben bunu çok istiyorum mesala. Daha bir sürü şey...

Edit : mesajı yazarken aklımdaydı da gönderirken unuttum. Bizi de yiyeceğimiz yoğurt ilgilendiriyor. İki parmakla yiyeceğime 10 parmağımı yoğurta bulamayayım istiyorum.  ;D (Parçalı senet örneğinde olduğu gibi)
Kolay gelsin.

(KY)

« Son Düzenleme: 04.04.2008, 17:41 Gönderen: netcom021 »

Çevrimdışı Premiersoft

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #22 : 08.04.2008, 17:10 »
benimde birkaç önerim olacak

3- daha önce bir arkadaşın yazdıgı parçalı senet tahsilatı hatta parçalı çek tahsilatı yapılabilmeli

4- logo go da stok karlarının içinde alış ve satış fiyatları yok, yeni bir stok kartı ekledigimizde ikinci bir zahmet oluyor stogu kaydettikten sonra sag tıklayıp alış ve satış fiyatlarını girmek

Merhaba 1 ve 2 numaralı istekleriniz , konu ile ilgili istekler olabilir

Fakat ;

3- EVET 3 numaralı istek TEORİK olarak mümkün olmadığı gibi uygulamada da mümkün değil...
üzerine nominal değer yazılmış kıymetli evraklar , sadece üzerinde yazılı değerler kadar değer ifade ederler , yüklenirler...
1000 YTL lik bir çekin 300 YTL sini şimdi , 450 YTL sini haftaya , geri kalan 250 YTL sini önümüzdeki ay tahsil edelim diyemezsiniz...
böyle birşeyolmaz...ETİK değil , bunu hangi esnaf veya hangi banka kabul eder böyle birşey mümkün değil....

4-Son versiyonmlara bu özellik mevcut...Stok kartını kopyaladığınızda Fiyat kartlarıda otomatik olarak çoğaltılmış oluyor...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

3 numaralı isteğin bence teorik ve pratik uygulaması mevcuttur.
Elbetteki evrağın banka kanalı ile parçalı şekilde ödenmesi mümkün değildir. Asıl sorun bundan sonra başlıyor ödemesini yapmadığınız  evrak bankadan döner ve alacaklıya iade edilir. Alacaklı bu evrağın tahsilini sizden ister eğer evrak tutarının tamamını ödeme gücünüz yok ise karşı tarafın;  evrağın tahsili için hukuki yollara başvurup sizden cebri icra yolu ile faizini ve avukatlık ücretleri dahil tüm masrafları  tahsil etmesini istemiyor iseniz alacaklıya alternatif bir  ödeme planı sunmanız gerekirki bu ödeme planı evrakla ilişkilendirilip parçalı şekilde olabilir ve sunmuş olduğunuz bu ödeme tamamlanıncaya kadar yaptığınız parçalı ödemeleri bu evrak üzerinden takip etmenizi gerektiren bir işlem süreci doğar.

Çevrimdışı LEOPARD

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #23 : 16.04.2008, 09:20 »
Malzeme kod alanını 24 karakterden en az 40 karaktere çıkarsınlar  ;D

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
« Yanıtla #24 : 16.04.2008, 09:28 »
Malzeme Kodu koplayandığında Malzeme sınıfı bağlantısıda otomatik gelsin istiyorum. Tıpkı, markakodu, özelkod, grup kodu... gibi. :)

Çevrimdışı caferoglu

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #25 : 14.05.2008, 08:21 »
benimde birkaç önerim olacak

3- daha önce bir arkadaşın yazdıgı parçalı senet tahsilatı hatta parçalı çek tahsilatı yapılabilmeli

4- logo go da stok karlarının içinde alış ve satış fiyatları yok, yeni bir stok kartı ekledigimizde ikinci bir zahmet oluyor stogu kaydettikten sonra sag tıklayıp alış ve satış fiyatlarını girmek

Merhaba 1 ve 2 numaralı istekleriniz , konu ile ilgili istekler olabilir

Fakat ;

3- EVET 3 numaralı istek TEORİK olarak mümkün olmadığı gibi uygulamada da mümkün değil...
üzerine nominal değer yazılmış kıymetli evraklar , sadece üzerinde yazılı değerler kadar değer ifade ederler , yüklenirler...
1000 YTL lik bir çekin 300 YTL sini şimdi , 450 YTL sini haftaya , geri kalan 250 YTL sini önümüzdeki ay tahsil edelim diyemezsiniz...
böyle birşeyolmaz...ETİK değil , bunu hangi esnaf veya hangi banka kabul eder böyle birşey mümkün değil....

4-Son versiyonmlara bu özellik mevcut...Stok kartını kopyaladığınızda Fiyat kartlarıda otomatik olarak çoğaltılmış oluyor...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

söylediginizin cevabın aynısını logo yetkililerindende aldım , standarlara göre çek ve senetlerin parçalı tahsilatlarının mümkün olmadıgını söylüyorlar , evet bu dogru olabilir  ama bizim yaşadıgımız ülke tam olarak standartlara uygun yaşanan bir ülke degil , bir arkadaş gıda sektöründe çalıştıgını belirtmiş, tüm gıda sektöründe çalışan arkadaşlara sesleniyorum ,tüm senet ile çalışan müşterilerinizden gününde ve tam olarak senet tahsilatı yapabiliyormusunuz ?
ben kendi yaşadıgım ile göre cevap veriyorum %50 sinden bile yapılmıyor, burada konumuz standartlar degl , konu bu programı kullanan firmaya programın ne kadar işine yaradıgı , ben 6 yılı aşkındır günde 12 saat üzeri logo kullanıcısı olarak birçok öneride bulundum, hemen hemen hepsini standart dışı bularak kabul etmediler , ama bence hata ediyorlar , programı standartlar kullanmıyor firma dolayısıyla kullanıcı kullanıyor, bence bir kullanıcının görüşleri programın yapımcısının görüşlerinden çok daha önemli
« Son Düzenleme: 14.05.2008, 08:39 Gönderen: caferoglu »

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
« Yanıtla #26 : 14.05.2008, 08:52 »
söylediginizin cevabın aynısını logo yetkililerindende aldım , standarlara göre çek ve senetlerin parçalı tahsilatlarının mümkün olmadıgını söylüyorlar , evet bu dogru olabilir  ama bizim yaşadıgımız ülke tam olarak standartlara uygun yaşanan bir ülke degil , bir arkadaş gıda sektöründe çalıştıgını belirtmiş, tüm gıda sektöründe çalışan arkadaşlara sesleniyorum ,tüm senet ile çalışan müşterilerinizden gününde ve tam olarak senet tahsilatı yapabiliyormusunuz ?
ben kendi yaşadıgım ile göre cevap veriyorum %50 sinden bile yapılmıyor, burada konumuz standartlar degl , konu bu programı kullanan firmaya programın ne kadar işine yaradıgı , ben 6 yılı aşkındır günde 12 saat üzeri logo kullanıcısı olarak birçok öneride bulundum, hemen hemen hepsini standart dışı bularak kabul etmediler , ama bence hata ediyorlar , programı standartlar kullanmıyor firma dolayısıyla kullanıcı kullanıyor, bence bir kullanıcının görüşleri programın yapımcısının görüşlerinden çok daha önemli

Ben bunu bir yazılımcı olarak kabul edemem. Genel kullanım bile standartlara uygun olmayabilir ancak şuda bir gerçek Türkiye gibi bir ülkede yazılanlar ne kadar standartlardan ve yasal düzenlemelerden uzaklaşırsa o kadar usulsüz kullanım artacaktır. Kullanıcıların standart dışı talepleri her zaman olacaktır. Ancak bunun alenen uygulamaya sokmak yasal olarakda mümkün değildir.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı beta3

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
İstekleriniz
« Yanıtla #27 : 14.05.2008, 09:05 »
merhabalar arkadaşlar logo resmi muhasebe müfredatına göre düzenlenip yazılıyor parçalı çek senet resmi muhassebeye aykırı ve kanunda da bununla ilgili ibare yok bire bir çek senet görüp parçalama yerine farklı bir çek yadasenet girip vade uzatma olayına gidilir parçalama yerine  resmi muhasebeye göre
kolay gelsin

Çevrimdışı caferoglu

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #28 : 14.05.2008, 09:17 »
Alıntı

Ben bunu bir yazılımcı olarak kabul edemem. Genel kullanım bile standartlara uygun olmayabilir ancak şuda bir gerçek Türkiye gibi bir ülkede yazılanlar ne kadar standartlardan ve yasal düzenlemelerden uzaklaşırsa o kadar usulsüz kullanım artacaktır. Kullanıcıların standart dışı talepleri her zaman olacaktır. Ancak bunun alenen uygulamaya sokmak yasal olarakda mümkün değildir.

Kolay gelsin.
Alıntı

öncelikle bir yazılımcı ile bu konuda tartışma fırsatım oldugu için çok mutluyum cevap verdiginiz için çok teşekkürler

benim benim gibi birçok kullanıcının siz yazılımcılardan standartlardan hariç istekleri  yasalara aykırı birşey degil , enazından ben kimseden böyle bişey istemedim, benim söylemek sadece yasal kullanıcının sadece bir cd ye  yüklü bir bedel ödeyerek aldıgı programın kullandıgı sektörde gereksinimlerini karşılayabilip karşılayamadıgını  üretici firmaya bildirip ,kullanıcı gereksinimleri dogrultusunda programa ek veya degişikliklerin yapılmasını rica edebilme hakkının oldugunu belirtmek istiyorum, bence bu gayet
,şöyle bir düşünün bir ilaç üraticisi kobay (burada kobay ben oluyorum :P )  kullanmadan ilacın etkisini bilemez , bu açıdan kullanıcının görüşleri çok önemli

cevabınız için tekrar teşekkür edrim iyi çalışmalar

Çevrimdışı caferoglu

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #29 : 14.05.2008, 09:25 »
merhabalar arkadaşlar logo resmi muhasebe müfredatına göre düzenlenip yazılıyor parçalı çek senet resmi muhassebeye aykırı ve kanunda da bununla ilgili ibare yok bire bir çek senet görüp parçalama yerine farklı bir çek yadasenet girip vade uzatma olayına gidilir parçalama yerine  resmi muhasebeye göre
kolay gelsin

aslında haklısınız , bende herşeyin resmi olmasından yanayım ,ama bu şu anda mümkün degil
ayrıca benim dedigim senet tarihini uzatmak degil , öyle olmuş olsa sadece senet degişimi ile sorun çözülür , ayrıca vade tarihini uzatmakta çözüm degil ödeme yapacak olan yine aynı insan %100 eminim ki o uzatmış oldugumuz tarihtete arıza çıkartıp tamamını ödemeyecek (en azından bizim sektör böyle )
benim söylemek istedigim sorun , müşterinin ne zaman ve nasıl ödeme yapacagı kesin olmuyor maalesef zaten kesin olsa sorun olmaz , bu yüzden parçalı senet diye bir olay oluyor
« Son Düzenleme: 14.05.2008, 10:00 Gönderen: caferoglu »