logo go dan isteklerim

Gönderen Konu: logo go dan isteklerim  (Okunma sayısı 2453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hekimhan06

• Logo Kullanıcısı Pro
logo go dan isteklerim
« : 12.01.2009, 21:17 »
Değerli Logo çalişanları ilk önce hepinize selam ve saygılarımı sonuyorum benim isteklerim, belki sizin için öemli olmaya bilir,ama ben bir logo kullanıcısı olarak benim için çok önemli.eğerki bu sorunlarımıza çözüm getirmeyecekseniz ve yeni versiyonlarda bunu aşağıda sıralayacağım şıklarda yerine getirmeyecekseniz maalef ben başka bir proğram almak zorunda kalacağım.çünkü müşterilerimle sorun yaşıyorum ben doğulu olduğum için bizim bu bölgedeki bakkalların çuğu okuma yazma ve hesapları kuvvetli değildirler.....
   1.sorunum:müşterimden 500 TL alacağım var.müşteri 200 TL borcunu veriyor kalan burcu:300 bana diyorki ben bilgisayardan hesabımı takip edemem bana tahsilat fişi kes ben tahsilat fişini kestiğimde sadece verdiği miktar görüyor ilk burcunu ve kalan burcunu görmüyor.bana diyorki ben sana 200 tl verdim sen yarın arkamda faturalara girip burcuma herhengi bir gıda maddesi atarsan ben nerden bileceğim.onun için tahsilat fişinde bunu görmek istiyor.tanımlı alanlarda eski ve kalan bakiye yok.bulamadım
                   eski bakiye:500
                   tahsilat      :200
                   kalan         :300 buşekilde olursa yarın doğacak proplemde bu tahsilat fişi ile sana itirazlarda bulunabilirim.
   2.sorunum.yukarıdaki söylemlerimle hemen hemen aynı cinsten.bu kes faturalarda müşteri eski borcunu verdiği tahsilatı görmek istiyor
      örneğin:fatura toplamı :200 TL
                 eski borç        :450 TL
                 toplam           :650 TL
                 tahsilat          :250  TL
                 kalan             :400  TL
 3.sorunum.parçalı senet proğramına benzer bir oluşum.senet bankadan tahsil edilir ama bizim burda genelde formalite icabı bir gün belirlenir ve o güne senet yapılır,ama
   bazen borçlu burcunun bir kısmını günü geldiği zaman bir kısmını ödüyor.diğer kalanınıda bir gün iki veya bir hafta sonra ödüyor.burdaki senet yapma amacımız bakkalların hesapları açık kaldığı zaman çok geç ödüyorlar.ama eldeki senetten dolayı gününde olmasada bir iki haftada arayla bu senedi ödüyor.istesek senedi bankaya verebiliriz ama müşteri bunu kabul etmez ve ilişkisini keser bizde mecburen idare ediyoruz.illaki parçalı senet yapın demiyorum ben biliyorum senetlerin  bankadan işlem yapılıyor.Ama başka bir isim altında bir proğram yapabilirsiz,ben ve benim gibi çoğu müşterinizi sizin proğramınızla çalışan parçalı senetten kurtarabilirsiniz

4 SORUNUM:BİRİMLERLE İLGİLİ
    ÖR.: 1 KOLİ HALLEY'DE 8 KUTU VE HER KUTUDA 48 ADET VARDIR MÜŞTERİYE 5 KOLİ VERSEM 5 KUTU VERSEM ADET FİYATINI GÖRMEK İSTİYOR.KARDEŞİM NE BİÇİM BİLGİSAYARIN VAR BEN BU MALI ÇOCUKLARA ADET ADET SATIYORUM KUTU KUTU, KOLİ KOLİ DEĞİL ADET FİYATIMI YA SON BİRİMİN BİYATINI GÖRMEK İSTİYOR ÇOĞU MÜŞTERİMİN HESAP KİTAPLARI ZAYIF,50 CİNSTEN EŞYA ALAN KİŞİ BU FATURANIN TEK TEK ANA BİRİMİNİ ALT BİRİMLERE BÖLDÜKTEN SONRA NEYİ NE KADARA ALDIĞINI BULUR.AMA ÇOĞU MÜŞTERİ FATURASININ ÜZERİNDEN BİZE ELLE MALIN CİNSİN ÖNÜNE YAZMAMIZI İSTİYOR BUDA BİZİM İÇİN ÇOK ZAMAN KAYBI DEMEKTİR GÜNDE 10 MÜŞTERİYE BÖYLE ZAMAN AYIRDIĞIN ZAMAN MUHAKKAK Kİ ÜÇ DÖRT MÜŞTERİYİ KAÇIRIRIZ... BU İŞLEM VEGA PROĞRAMINDA MEVCUT NİYE LOGO GO DA YOK

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: logo go dan isteklerim
« Yanıtla #1 : 13.01.2009, 08:47 »
merhaba

sorunlarınzı anlıyoruz fakat burası logo değil, yardımcı olmaya çalışanların oluşturduğu bi grup.

1. cevap: kasa tahsilat fişine dediğin eklenebilir. clcalc fonksiyonu ile müşterinin tahsilat sırasındaki bakiyesi yazdırılabilir.
2. cevap : faturada da müşterinin o anki bakiyesi yazdırılabilir bunu sende yapabilirisn fatura tasarımına c.h. son bakiyesi alanını ekle
3. cevap : kısmi senet için bi uygulama yok bazı müşterilerimizi oluşturdukları bordronun rakamını değiştirerek yapıyorlar
4. cevap : stok kartlrın birim setlerine göre çarpanları yazılmışsa faturada 1. birim 2. birim şeklnde çıktı alabilirsin. site içinde ararsan var hepsi
iyi çalışmalar

Çevrimdışı caferoglu

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 17.02.2009, 19:04 »
Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim ben bu konuyu daha önce de logo ya bildirdim ama olumlu bir yanıt alamadım

konuya cevap veren arkadaşa soruyorum

1. cevap: kasa tahsilat fişine dediğin eklenebilir. clcalc fonksiyonu ile müşterinin tahsilat sırasındaki bakiyesi yazdırılabilir.
2. cevap : faturada da müşterinin o anki bakiyesi yazdırılabilir bunu sende yapabilirisn fatura tasarımına c.h. son bakiyesi alanını ekle

1 - clcalc fonksiyonu ile müşterinin tahsilat sırasındaki bakiyesi yazdırılabilir. Yazmışsınız Ama Benim Gibi Bu Konudan Fazla Anlamayan Birileri İçin Nasıl Yapılacagını Açıklamamışsınız , Rica Etsem Açıklayabilirmisiniz ?

2-c.h. son bakiyesi alanını ekledim Fakat Müşterinin Eski Bakiyesi Var İse Ve Aldıgı Malın Bir Miktarını Veriyorsa Önce Tahsilat Yapıp Sonra Aldıgı Malı Hesaba Ekliyor Buda Müşterinin VE Satıcının Kafasını Karıştırıyor ,

Örnek : bir Müşterinin 100 tl eski Bakiyesi oldugunu ve 50 tl lik mal alıp 20 tl sini verdigini Varsayarsak
Logonun Yaptıgı

Fatura Toplamı      50
Eski Bakiye            80
TOplam Bakiye     130

Bana Göre Olması Gereken

Fatura Toplamı     50
Alınan Nakit         20
Eski Bakiye         100
Toplam Hesap    130

Fatura Listesine Bu Şekilde Yazdırabilmemiz Mümkün mü ?

Çevrimdışı YusufSelcuk

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 07.04.2009, 23:08 »
:) Dostum programını değil danışmanını değiştir... :)
Yukarıdaki problemler oldukça basit .. Eğer bu konuda bir şey yapamıyorsanız... piyasaya bakın problemleriniz toplayıp bir kaç firma ile görüşüp fiyat isteyin uygun olanlardan birine bunu yaptırın

------ Rapor konusunda neredeyse sınırsızdır Logo Heleki Tanımlı alanlar.. ve NAvi Fonksiyonları inanılmaz harikadır...

Çevrimdışı iron

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 08.04.2009, 16:00 »
----- Rapor konusunda neredeyse sınırsızdır Logo Heleki Tanımlı alanlar.. ve NAvi Fonksiyonları inanılmaz harikadır...

haklısınız ama benim gibi tanımlı alanlar hakkında bir bilginiz yok ise yapabileceginiz raporlar sınırlıdır

Çevrimdışı YusufSelcuk

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 09.04.2009, 01:44 »
Tanımlı alan 1    Türü sayı    Formul             [CH Son Hesap Bakiyesi]-[Net Toplam]
bu önceki bakiye ...

toplam bakiye standart alanlardan  ch son bakiyesi... fatura toplamıda Net toplam zaten ...

alınan nakit...  alan tiipi sayı
_CLCALC([Firma Numarası],[CH Kodu],DATE(01,01,2009),[Fatura Tarihi],"MOD:[3]",3,1)

daha sonra tekrar bi tanımlı alan açıp
Fatura Toplamı     50   Net toplam (standart alan)
Alınan Nakit         20   alınan (tanımlı alan çeklerde dhil sanırm )
Eski Bakiye         100   Alınan+([CH Son Hesap Bakiyesi]-[Net Toplam]) (tanmlı alan)
Toplam Hesap    130    Eski bakiye+net toplam (tanımlı alan yukardaki eski bakiye...)

Çevrimdışı iron

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 09.04.2009, 08:48 »
Tanımlı alan 1    Türü sayı    Formul             [CH Son Hesap Bakiyesi]-[Net Toplam]
bu önceki bakiye ...

toplam bakiye standart alanlardan  ch son bakiyesi... fatura toplamıda Net toplam zaten ...

_CLCALC([Firma Numarası],[CH Kodu],DATE(01,01,2009),[Fatura Tarihi],"MOD:[3]",3,1)

Eski Bakiye         100   Alınan+([CH Son Hesap Bakiyesi]-[Net Toplam]) (tanmlı alan)
Toplam Hesap    130    Eski bakiye+net toplam (tanımlı alan yukardaki eski bakiye...)

Alınan Nakit Yılbaşından Bugüne Olanı Gösteriyor, Sadece Enson Alınan Nakidi nasıl Gösterebiliriz ?

Çevrimdışı YusufSelcuk

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 11.04.2009, 01:01 »
Bence doğru bir şey değil o
şunu dersen anlarım bu fatura bir projeye bağlıdfır örneğin. fuar ... kampanya dönemi v.s.
butür bir çalışam yapıyorsanız fatıranın altında bu işleve sahip ödemeleri listeletebiliriz...
bir müşterimde sezon fuar gibi kullanılmıştı bu ama son tahsilat doğru bir yaklaşım değil.. doğru sonucada ulaştırmaz sizi...

Ama Oda yapılır ama Sadece biraz kasar...

Çevrimdışı hekimhan06

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #8 : 21.04.2009, 22:59 »
bu önceki bakiye ...

Alınan Nakit Yılbaşından Bugüne Olanı Gösteriyor, Sadece Enson Alınan Nakidi nasıl Gösterebiliriz ?

asıl formülü buldum arkadaşlar formülü denedim tam olarak son tahsilatı veriyor
_CLCALC([Firma Numarası],[CH Kodu],[Fatura Tarihi],[Günün Tarihi],"CTY:[1]",3,1)