demirbaş mal alım faturası

Gönderen Konu: demirbaş mal alım faturası  (Okunma sayısı 1790 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı myerer38

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 18.01.2010, 15:07 »
1-arkadaşlar mal alım faturalarını malzeme hizmet masraf vs şeklinde giriyoruz
birde demirbaş alımlarımız oluyor bunu nerden nasıl girebiliriz
2. bir sorumda yine mal alım faturasında türünü masraf olarak girdiğimiz faturalar var bunların detaylı dökümlerini nerden bulabilirm filitrelerin içinde masraf faturalarını ayırma yok veya ben bulamadım
3. son olarak mal alım faturalarına vade giriyorum ayrıntılı ödeme listesinde ortalama vadeyi buluyorum yalnız yıl sonu devirlerinde vadelerin hepsi sıfırladı tim vadeler 01.01.2010 olarak  gözüküyor hepsininde ödeme tarihi geçmiş gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: demirbaş mal alım faturası
« Yanıtla #1 : 19.01.2010, 08:01 »
1. sabit kıymet modülünüzün olması gerekir. mal alımdan sabit kıymet alırsınız ama sadece almış olursunuz
2. masraf kartları ile ilgili alım satım tanımlarında raporlar var onlar ıinceleyin
3. cari devrinizi son bakiye üzerinden değil ödeme hareketleri üzerinden demeniz gerkir. ya da 2009 da tüm carilerin ortalama vadelerini kağıda döküp 2010 açılış fişine değiştirle girip her satır için sağ tık ödeme işlemlerinden vadesini elle girebilirsiniz

Çevrimdışı myerer38

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 19.01.2010, 16:12 »
1-mal alım faturasında
malzeme
hizmet
promosyon
depozito
indirim
masraf
gibi kalemler var sabit kiymet kalemi yok nerden nasıl bulabirim
2-alım satım raporlarında alım faturalarının içinde fatura türlerini açtığımda fatura türü seçtiğimizde masraf faturaları çıkmıyor
3-ortalama vadede şuan yapacak bişey yok gibi gözüküyor

Çevrimdışı yakupyilmaz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 20.01.2010, 00:09 »
Sayın myerer38 Sabit hizmet modülünüz varsa mal alım faturasında sabit kıymet girebilirsiniz. Alış satış tanımları altında dökümler bölümünden alınan hizmetlere ait ekstreleri ayrıntılı alabilirsiniz.

Çevrimdışı Ahmet Metin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 22.01.2010, 11:55 »
Sabit Kıymet modülüne sahip değilsiniz. sanırım.
Arkadaşların fikirlerine ek olarak alınan hizmet ft.kesin. Hizmet kartınıda 254-255 hesap kodlarını açın. maliyeti etkiler ikonunu işaretlemeyin. Takibini filtrelerden yaparak bu konuyu halledebilirsiniz. Muhasebeleştirmes bağlantılarınıda muhasebe kodlarına yerleştirin. İstediğiniz olur. en ekonomik yolu bu. aksi takdirde sabit kıymet modülü almanız gerekir.

Cari hesap extresinde tanımlı rapor tasarımınız standarttır. Bunu ekle değiştir yaparak tanımlı alanlarınıza masraf kolonu eklerseniz. sonuca ulaşırsınız.