LOBJECTS.DLL Referans, Fonksiyonları ve kullanımı ile ilgili döküman

Gönderen Konu: LOBJECTS.DLL Referans, Fonksiyonları ve kullanımı ile ilgili döküman  (Okunma sayısı 11566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
Bu konuya boşuna e-mail adresi bırakmayın,

Ben Mart 09, 2008 beri henüz cevap alamadım. :(

Kolay gelsin

Çevrimdışı LEOPARD

• Yeni Kullanıcı
  • *
Umudumuzu kaybetmemeliyiz  ;D ben beklemeye devam edeceğim  ;D

Çevrimdışı censoft

• Yeni Kullanıcı
  • *
Yaptığım bir program var. tiger2 ye fatura atması gerekiyor.  tiger2 işyerinde yüklü.  Ben evde deneme amaçlı çalışmak istiyorum. Tiger2 nin demosunu kurdum fakat.  lobject  lisans hatası veriyor. bunu nasıl aşabilirim. 
Lobject   demo tiger2 bağlantı yapmıyormu ?

şimdiden ilginize teşekkür ederim...

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
Aşamazsın, çünkü demoda lobjects e erişim yok ve hatta 'not allowed' demesi gerekiyor.

Yanlızca lisanslı tam sürümde + object lisansı var ise erişilebiliyor o fonksiyonlara.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı demirsah

• Yeni Kullanıcı
  • *
demirsah@hotmail.com de gönderirseniz sevinirim

Çevrimdışı tariksireci

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba,

tariksireci@gmail.com

Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı oguz

• Yeni Kullanıcı
  • *
LOBJECTS.dll ile ilgili dökümanı banada gönderirseniz çok sevinirim
oguz.adas@gmail.com

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Arkadaşlar bu bilgileri istemeniz son derece anlamsız. Zira LOBJECTS.DLL her isteyenin kolayca kullanabileceği bi araç değil. Sadece çözüm ortakları kullanabilir. Ve çözüm ortaklarının geliştirdikleri çözümlerde sadece LOBJECTS.DLL lisansı olan müşteriler tarafından kullanılabilir. Eğer zaten çözüm ortağı iseniz bu materyaller firmanızda vardır. Yok değilseniz hiç uğraşmayın çünkü o aracı kullanıma sokamazsınız. Dolayısı ile zaten kullanamayacağınızı bilen hiç bir Logo Uyarlama Uzmanı arkadaşımda bu materyalleri göndermez. Çünkü anlamsız bi hareket.

İyi Çalışmalar,
LUU - LSU
Özgür ÇEVİK

Çevrimdışı LEOPARD

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ben kullanabilecek kapasitede biriyim. Zaten bu yüzden göndermiyorlar. Ve ben hala bu dokümanların peşindeyim. Çözüm ortakları benim çalıştığım şirkete uzak. Ulaşım sorunu var yani. Ayrıca ben alacağım desteği uzaktan istemem. Destekçi burada olur yanımda. Bir konu daha var. Logo programını satın aldık diye çözüm ortakları ile çalışmak zorunda değiliz.

Çevrimdışı MAYMAY

• Yeni Kullanıcı
  • *

dokumanları bana da gonderebilirseniz sevinirim

ahmetyelmer@hotmail.com

Çevrimdışı genieinabottle

• Yeni Kullanıcı
  • *
Bu dökümanı ben de rica edebilirmiyim. eminkaragulle@gmail.com

Çevrimdışı umitkocyigit

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
LOBJECTS.dll  dökümanını gönderebilirseniz çok memnun olurum.

umit@umitkocyigit.com

Teşekkürler.

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Arkadaşlar olayı anlamıyorsunuz sanırım.

Elinizde çözüm ortağı seti yok ise bu uyarlama araçlarını kullanamazsınız. Lisans hatası verir sisteminiz.

Bu arada belirteyim her logo satıcısı firma LOGO Çözüm Ortağı değildir.

Daha önce de açıklamaya çalıştım ama farklı amaçlarla göndermediğimizi düşünüyorsunuz.

Bu tarz bi uyarlama aracı ile çözüm geliştirilmesini istiyorsanız mutlaka Çözüm Ortaklarından biri ile temasa geçmeniz gereklidir.

Çözüm ortakları olarak bu araçları kullanabilmek için her yıl ciddi miktarda para ödüyoruz LOGO ya. Elinizdeki setlerle hiç bi şekilde bu araçları kullanıma sokamazsınız. 

Eğer illa kendim bi şeyler yapmak istiyorum diyorsanız veritabanına manuel veri sokma yöntemini kullanmak zorundasınız.

İyi Çalışmalar,
LUU - LSU
Özgür ÇEVİK
« Son Düzenleme: 18.07.2008, 01:48 Gönderen: ozgurcevik »

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
Özgür bey siz kendi düşüncenizi bir kez belirttiniz kimsede bişiy söylemedi, lütfen sizde başkalarının düşüncelerine saygı duyun ve döküman göndermeyin zaten olması lazım vb. ifadelerle yaklaşmayın.

Şöyle bir düşünün. LOBJECTS.DLL lisansı olan bir firma da çalışan bir programcı bu araç ile yazılım üretebilir, ancak bunun için LOGO Bayisi olmak zorunda değildir, söylediğiniz gibi logo çözüm ortağında bu dökümanlar tabiyki olur ancak söylediğim amaçla isteyen kişilerde olmazlar, bu konuda çözüm ortaklarından döküman istendiğinde çok yardımcı olunmaz.

İnsanlar zaten lisansını almadan LOBJECTS.DLL kullanamazlar. işlemlerinde  sizde biliyorsunuz ki "NOT ALLOWED" şeklinde sonuç alırlar.

Bu nedenle kullanıcılara ve diğer bayilere daha çözümcül yaklaşalım lütfen.

Ayrıca veritabanına mümkün olduğunca MANUEL veri atmayın! Atlanılan bir parametre veya bir tablo işleminde kullanıcı ciddi ve dönülemez problemler yaşayabilir. (Her dakika yedek alamazlar ORACLE 11g Haric tabi.)

Bu da benim kişisel görüşümdür.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı LEOPARD

• Yeni Kullanıcı
  • *
Şöyle bir düşünün. LOBJECTS.DLL lisansı olan bir firma da çalışan bir programcı bu araç ile yazılım üretebilir, ancak bunun için LOGO Bayisi olmak zorunda değildir, söylediğiniz gibi logo çözüm ortağında bu dökümanlar tabiyki olur ancak söylediğim amaçla isteyen kişilerde olmazlar, bu konuda çözüm ortaklarından döküman istendiğinde çok yardımcı olunmaz.

Aynen katılıyorum. Ben bilgisayar programcısıyım. Bu yıl başına kadar bir çözüm ortağı ile çalışıyorduk. Onlardan bu konuda yardım istedim. Kem küm ettiler. Yani mymecaz arkadaşımızın söylemiş olduğunu gi "çok yardımcı olmuyorlar" cümlesi yanlış. Hiç yardımcı olmuyorlar. Neden çünkü ben programcıyım, yapabilirim. Yakında bu konu kilitlenirse hiç şaşırmayın. ;D