E-Bilgirge xml dosyasına aktarım hk.

Gönderen Konu: E-Bilgirge xml dosyasına aktarım hk.  (Okunma sayısı 2098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kelti_2000

• Yeni Kullanıcı
  • *
E-Bilgirge xml dosyasına aktarım hk.
« : 08.08.2011, 16:18 »
Merhaba

Aylık bildirgelerimi göndereceğim. Bordro plus kullanıyorum. Aylık bildirgeyi excel dosyası olarak hazırlıyorum. excel dosyası içinden xml dosyasını hazırlıyorum. xml dosyasını hazırlarken kuruş hanelerini xml'ye aktarmıyor ve sitede kuruş hanesi ,00 olara gözüküyor. bu problemi nasıl düzeltebilirim acaba?

Çevrimdışı seckinkul

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: E-Bilgirge xml dosyasına aktarım hk.
« Yanıtla #1 : 16.08.2011, 10:05 »
SELAMLAR,
ÖNCELİKLE BENDE AYNI PROBLEMİ YAŞAYORDUM. KENDİMCE BİR CÖZÜM BULDUM SİZİNLE DE PAYLAŞMAK İSTERİM.

1. XML DOSYASINI EXCELL E AKTARIYORSUNUZ.
2. PRİME ESAS KAZANÇLARIN ÜZERİNE GELİP CTRL + H  YAPIYORSUNUZ VE VİRGÜLÜN YERİNE NOKTA KOYDURUYORSUNUZ PROBLEM ORTADAN KALKIYOR PRİME ESAS KAZANÇLARIN KÜSARÜRATLARINI YANSITTIĞINI E BİLDİRGE SAYFASINA GİRİP KONTROL EDEBİLİRSİNİZ..

KOLAY GELSİN

Çevrimdışı H.SAHİN

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 21.11.2011, 22:37 »

Sistemsel sorun devam ediyor..,

sistemden XML oluşturduğumda problem oluyor, e bildirge kabul etmiyor..

Çevrimdışı uygar_00

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 23.02.2012, 16:31 »
bilgisayarın bölge ve dil ayarlarını , ü . yap işin bitince tekrar düzeltmeyi unutma :)

Çevrimdışı saldem27

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 12.07.2012, 11:14 »
xml dosyasını not defterinde açıp düzen-değiştir yapıp aranan değer   virgül ( , ) yeni değer nokta ( . ) tümünü değiştir yaparsanız virgüllerin hepsi noktaya dönecektir.  prg kullanıcı olarak bölge ve dil seçeneklerinden virgülün nokta yapılması taraftarı değilim.. çünkü logo programı haricinde birçok programda hata vermektedir...