Personel Taksitli Borçlandırma Hk

Gönderen Konu: Personel Taksitli Borçlandırma Hk  (Okunma sayısı 685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ademornek58

• Yeni Kullanıcı
  • *
Personel Taksitli Borçlandırma Hk
« : 05.12.2014, 16:21 »
Merhaba Arkadaşlar
Personele ben 4000 tl para verdim ben bunu 4 taksite bölüp aylık 1000 lira şeklinde düşmesini istiyorum otomatik bir biçimde nasıl bir yol izlemeliyim ?

Çevrimdışı ofenX

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Personel Taksitli Borçlandırma Hk
« Yanıtla #1 : 05.12.2014, 22:18 »
Merhaba,
Ödemeye bir şey diyemem ama, fişlerinizde karışıklık olmayacaksa şöyle bir yol izleyebilirsiniz.
Bir satış veya verilen hizmet faturasını kesersiniz. Tutarı 4000 TL'ye ayarlarsınız. Sonra sağ tıklayıp Ödeme Hareketleri (Parçalı/Ortalama) seçeneğini seçersiniz. Şablonunuz varsa şablon seçersiniz yoksa gün kısmına 30,60,90,120 olmak üzere 4 satır açarsınız. Tutarlarını 1000 yaparsınız. Ödeme tipi bölümünü de Taksit seçersiniz. Faturanızı kaydedersiniz.
Ödeme zamanı gelince cari hesap browserinde ilgii cariyi bulur sağ tıklar Taksit Hareketleri seçeneğini seçersiniz. İlgili harekete sağ tıklayıp ödeme yap dersiniz. Hatta eksik ödeme yapsa (1000 tl yerine 800 tl öderse) bile takip edebilirsiniz.

Ama böyle yaparsanız da kasanız şaşabilir. (4000 tl yi ödediğinizde faturayı eklediğiniz için kasa ödemesi yapamayacaksınız. )
Bu tür sorunlar sizin için önemli değilse bu şekil takip edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #2 : 06.12.2014, 02:59 »
Sanırım Bordro icin soruyor , Borç avans yonetimini kullanabilirsiniz , Avans tipinde taksiti seçerek .

Çevrimdışı ofenX

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 06.12.2014, 05:49 »
Merhaba,
Sanırım Bordro icin soruyor , Borç avans yonetimini kullanabilirsiniz , Avans tipinde taksiti seçerek .
Kusura bakmayın dalgınlığıma gelmiş. Mesajın atıldığı bölüme bakmadan cevaplamışım.  Dünden beri ikinci dalgınlığım dünde başlığa göre kendi kendime yanlış anlayıp cevap vermiştim.

Balık yemeliyim.  :-[ :-[

İyi çalışmalar.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #4 : 06.12.2014, 12:14 »
Sene sonu yorgunluğu diyelim :)