Mayıs 2015 den itibaren Asgari Geçim indirimi değişti.

Gönderen Konu: Mayıs 2015 den itibaren Asgari Geçim indirimi değişti.  (Okunma sayısı 1026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
Mayıs 2015 den itibaren Asgari Geçim indirimi değişti.Gördüğüm kadarı ile Bordro proğramında kanun parametre değişikliği de olmadı.
Parametre değişmeden, başka bir yöntemle mi ayarlama yapacağız.

Çevrimdışı equnix

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Agi hesaplamasını sicil kartında mı yaptırıyorsunuz yoksa aile bireylerinden mi kısmına dikkat edin. Bununla ilgili sürüm dokümanını okumanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
4.32 Versiyonda Sicil Kartındaki aile bireylerini kontrol ettim.Sicil Kartı içinden ATAMALAR'ı seçerek AGİ seçimini yaptım.Ama Puantajda hiçbir değişiklik olmadı.Sorun ne olabilir.

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
4.32 Sürüm dökümanlarını tek tek gözden geçirdim.TİP tanımlarındaki AGİ ayarları değişmemiş.Zaten müdahale de edilemiyor.Sanırım AGİ yıllık hesaplandığı için önceki dönemleri bozmamak için böyle düşünülmüş.Geriye Kanuni değişiklik/Atama bölümü kalıyor.Atamalarda seçilen AGİ parametresi sicil kartına otomatik atanıyor..Hesaplamada sicil kartından TİP parametrelerine göre yapıldığı için sonuç değişmiyor.Benim kanaatim bu.Atladığım bir şey mi var diye düşünüyorum, sonuç aynı..Çözemezsem EXCEL'le yapacağım bordrolarımı...Başka çözümü olan var mı.?

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
Tip Tanımlarından Yeni değerleri tanımlamanız lazım.

Sonra da Sicil Kartı\Bordro Bilgileri  sekmesinden Agi durumu kısımını doğru seçeceksiniz.

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
TİP Tanımları düzenlemeye açık değil ki..Müdahale edilemiyor.

Çevrimdışı equnix

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Agi hesaplamasını iki şekilde yapabilirsiniz.
1. Yöntem : Sicil kartında bordro bilgilerinde agi seçeneğini belirtilmemiş yaparsınız. Aile bireyleri kısmına çocukları ve eş durumunu girersiniz bakmakla yükümlü işaretlersiniz böylece doğru agi hesabı gelir.
2. Yöntem : Sicil kartında bordro bilgilerinde agi seçeneğini örneğin evli eşi çalışmıyor 3 çocuklu seçersiniz. Sicil kartında sağ tuş yaparsınız atama kayıtlarına gelirsiniz. Yeni bir atama kaydı oluşturursunuz. Başlangıç tarihi olarak 01.05.2015 olarak belirtirsiniz. Atama kaydı ekranında  agi durumunu belirtirsiniz. Tip tanımlarına gelirsiniz. Agi oranlarının olduğu sayfada mevcut seçenekleri değiştirme şansınız olmadığı için yeni satırlar eklersiniz ve tüm agi seçeneklerini kayıt edersiniz.

Hem aile bireyleri hem bordro bilgilerinde agi seçili ise eski agiden hesaplama yapacaktır.

Çevrimdışı mehmetmagarali

• Yeni Kullanıcı
  • *
En kolayı 3 çocuklu personele 1 çocuk eklemek ve agi miktarını 153,19 a ayarlamak gibi

Çevrimdışı datamer

• Yeni Kullanıcı
  • *
Tip tanımları>>>>Agi parametreleri>>>>en altta boş olan kısma oran gir >>>"örn :evli 3 çocuklu eş çalışmayan için 85,00" >>>sicil kartları >>>ilgili kişiyi bul >değiştir>>atamalardan 01/05/2015 e atama ekle>>>agi durumu kısmında tanımlanan yeni tip en altta görünüyor olacaktır>>seç >>tamam

hayırlı olsun...
« Son Düzenleme: 09.06.2015, 12:20 Gönderen: datamer »

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
Tüm anlatılanları yaptım.Sonuç NEGATİF....Mayıs ayı için uğraşmaktan vazgeçip işime devam ettim...Haziran bordrolarında deneyeceğim ama, umudum yok.

Çevrimdışı Göksen Merey

• Yeni Kullanıcı
  • *
prametre değiştikten sonra sicil kartı sekmesinde bordro bilgilerinde yeni ile başlayan seçenklerden seçiminizi yapıp değişikliği işaretleyin değişiklik tarihi olarak 1 mayıs 2015 i seçin.