Bordroplus ürününü kullanan var mı? Emekli personeli doğru hesaplamıyor gibi..

Gönderen Konu: Bordroplus ürününü kullanan var mı? Emekli personeli doğru hesaplamıyor gibi..  (Okunma sayısı 496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
Herhangi bir tanımlı alan oluşturmadan kurulduğu şekliyle emekli personelin tahakkuk bilgilerini sicil kartında bilgiler doğru girilmesine rağmen doğru getirmediğini sanıyorum.
Emekliler için IF li formül yazmak gerekiyor.
Adı Bordro olan bir programda böyle bir şey olabilir mi?

Çevrimdışı abaci

• Yeni Kullanıcı
  • *
Tam olarak ne yapmak istediğinizi biraz daha ayrıntılı ve adım adım yazabilir misiniz ?

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
Tanımlarınızla ilgili sorun var. Normalde doğru hesaplıyor.

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
Şöyle izah edelim. SGK İşveren Kesintisi adındaki tanımlı veri alanını raporlarda kullanırken otomatik olarak eğer kişi normal ise şu oranda kes, emekli ise şu oranda kesinti yap gibi hesaplayacağını düşünüyoruz ama sadece NORMAL çalışana göre kesinti yaptığını görüyoruz.
Şu şekilde yapılabilir, SGK İŞV. Kes, ayrı hesapla, SGDP ayrı hesapla sonra bunları topla falan bu sefer rapor uzuyor.
Ben formül yazdım, istihdam kanununa bakarak emekli/normal ve özürlü için şu oranlarda işveren kesintisi yap şeklinde bu sefer tek sütunda işlem bitmiş oluyor.
Ayrıca ikinci husus olarak  da, tanımlı olanlarda yüzlerce gerekli gereksiz alan var ama formül kullanmadan halen ÖZÜRLÜ çalışan için olan 4857 nolu kanun indirimini getiremedim, bunun için de formül yazmak durumunda kaldım.