Otomatik Fatura Numarası oluşturma

Gönderen Konu: Otomatik Fatura Numarası oluşturma  (Okunma sayısı 4850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mestal

• Yeni Kullanıcı
  • *
Otomatik Fatura Numarası oluşturma
« : 12.12.2006, 14:18 »
Yeni fatura eklediğimde otomatik fatura fiş numarası oluşturulamadı uyarısı alıyorum ve fiş numarasını elle girmek zorunda kalıyorum. Önceden normal geliyordu. Standarda uymayan bir fiş numarası oluşturduktan sonra bu hale geldi. Nasıl eski haline alabilirim ve düzgün şekilde çalışmasını bozmamak için şartlarmı var aceba??? Cevap için teşekkürler.

Çevrimdışı ipezek

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Otomatik Fatura Numarası oluşturma
« Yanıtla #1 : 16.12.2006, 15:01 »
Merhabalar. Bu normal ve sık karşılaşılan bir durum olabilir. Otomatik numara vermeyi başlattıktan sonra şayet sisteme kaydedilmiş en son fatura bir nedenle sistemden çıkarılır(silinir) ise ve kağıda basılmamış ise bu durumda otomatik numara verme gereğince bir sonraki numara basılacaktır,burada dikkat edilmesi gereken elinizdeki fatura seri nosu ile sistemdeki seri no sunun uyumlu olmasıdır.Sizin sorunu şöyle çözersiniz: LKS2 LKSSYS(yönetim) programına giriniz Yönetim>Kayıt Numaralama>Kayıt Numara Şablonları>Fatura>Buradanda toptan veya perakende hangisini kullanıyor iseniz onu açarsınız.Karşınıza gelecek olan iletişim kutusunda birden fazla satırlar olabilir bu penceredeki tarihler alanından çalışma döneminizin olduğu tarihin üzerine çift tıklayarak açınız ve oradan enson kayıt numarasını bir ileri veya geri alarak değişikliği yaparsınız. kolay gelsin