MUASEBE KODLARI SORUNU

Gönderen Konu: MUASEBE KODLARI SORUNU  (Okunma sayısı 3199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
MUASEBE KODLARI SORUNU
« : 13.02.2008, 11:24 »
Merhaba arkadaslar
Sizden bir ricam olacak. Resimdeki sorunun nedenini bana anlata bilirmisiniz lutfen
« Son Düzenleme: 13.02.2008, 11:27 Gönderen: Jale »

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
MUASEBE KODLARI SORUNU
« Yanıtla #1 : 13.02.2008, 14:53 »
Merhaba,

Standart hesap planında kaas hesabı 100 ve alt hesaplarıdır bu yüzden bu hatayı veriyor.

MAX

• Ziyaretçi
Ynt: MUASEBE KODLARI SORUNU
« Yanıtla #2 : 13.02.2008, 15:15 »
Standart kasa hesabinin kodunu deyişmiş olabilirsiniz.Bu yüzden olabilir

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 14.02.2008, 11:31 »
merhaba
arkadaslar, daha once de deyistirdim boyle bir sorun vermedi. ama bunda veriyor. mesala 120 hesaplarini degistirerek 62 yaptim gayet normal. hic bir sorun cikmadi. yani aslinda hepsini degistirdim. bir tek kasa hesabinda sorun veriyor. degistirerek 100 yaptim denedim sorun cikmadi. ama yeniden 50 yapinca ayni sorunu verdi. yani bir cozum yolu yok mu?

tesekkurler
« Son Düzenleme: 14.02.2008, 11:39 Gönderen: Jale »

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
  • Arda Bilişim San.Tic.Paz.Hiz.
MUASEBE KODLARI SORUNU
« Yanıtla #4 : 14.02.2008, 18:19 »
birde şunu deneyin çalışma bilgilerin deki kullanılan kasa hesabı bırde orda deneyın olurya belkı duzelır.:)

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 15.02.2008, 10:30 »
 :) yardiminiz icin tesekkur ederim arkadaslar
ama ben sorunu anlatamadim galiba.
ben kasadan tediyye fisi kesmek istiyorum ve bunun icin de kasa ve cari hesabi secmek lazim. cari hesabi seciyor. ama kasa hesabini secmiyor.
50 hesabini secdigimde alt hesap secin yaziyor. 50.01 yani alt hesabi sectigimde de yukaridaki sorunu veriyor. yani "kasa hesabi secilmelidir" yaziyor.

sunu da soyleyeyim ki, bizim bu sorun sputnik ile calisdigimiz programda. manuel olarak calistigimiz programda her sey gayet normal. 50.01 secerek tediyye fislerini yaza biliyorum.

sanirim anlata bildim

tesekkurler

tesekkurler

Çevrimdışı beta3

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
MUASEBE KODLARI SORUNU
« Yanıtla #6 : 15.02.2008, 13:51 »
diger işlemlerde kasa default hesabı 100 tanımlıdır alt hesap açarsanız 100.01 gibi onu seçebilirsiniz
siz kasayı 50 yapmışsınız altınada 50.01 hata ondan kaynaklanıyor türkiyede müfredat tek düzen hesap planını logoda resmi olarak kabul edilen 100 kasa hesabıdır
kolay gelsin

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 17.02.2008, 02:00 »
Merhaba,

arkadaşlar resmi olarak standart hesap planının numaralarını değiştiremezsiniz. değiştirirsenizde resmi kayıtlarınızı tutamazsınız bu bir suçtur. (bildiğim kadarı ile kodunu değil ismini dahi)

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 10.03.2008, 09:21 »
Arkadas sanirim soylediginiz gibi yapilmasi icin hic olke disina satmamaniz gerekir bu programi. herhalde ben sizin muhasebenizi kullanacak degilim. eger yardimi bu tur yapiyorsaniz hic yapmasaniz daha iyi olur. bilmedigimiz icin sorduk, dalga gecmeniz icin degil. Kolay gelsin

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
« Yanıtla #9 : 10.03.2008, 13:34 »
Jale hanım burda kimse kimseyle dalga geçmedi, geçmiyor ve geçmezde. Burası samimi fakat ciddi bir sitedir. Sonuç olarak kimse kimseye birşey paylaşmak zorunda değil, buradaki tüm arkadaşlar kendi vakitlerinden çalıp sizlere, bizlere yardımcı olmaya çalışıyor bu sayede hızlı çözümler sağlanabilsin diye.

Burada ısrarla üzerinde durulan size anlatılmak istenen olay şu T.C. Kanunlarına göre Kasa hesabı mutlak suretle 100. olarak başlamak zorundadır. Bunun aksi düşünülemez ve yapılamaz.

siz kendinize göre veya yurddışında kullandığınız başka bir sistemle entegre olabilmek için belki 50. şeklinde bir hesap seçmek istiyorsunuz ama böyle birşeye izin verilmesi programsal olarak kanuna ayrıkılık doğurabilir.

Eğer sizin de amacınız birşeyleri kötülemek veya aslında yardım almak değilse, lütfen yazmayınız.

LOGO sandığınızın aksine globaldir.

Ve bildiğiniğiniz ( öyle umuyorum ) üzere tüm ülkelerde muhasebe düzeni aynı değildir. Konu gereksiz yere uzadı.

Kolay Gelsin

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 10.03.2008, 18:55 »
Merhaba jale hanım,

burada size yardım etmek istiyoruz fakat siz illede yok bana yardım etmeyin diyorsunuz, sorununuza (ve yazdıklarınıza) cevabımızı gayet net bir şekilde yatekrar yazıyorum.

Türkiyede resmi olarak Tek düzen hesap planı kullanılmaktadır. (Tek düzen hesap planı sadece türkiyede değil tüm dünyada kabul edilmiş standart bir hesap planıdır,  bilmiyorsunuzdur diyerekten yazdım.) ve bu hesap planını değiştirerek kayıt tutmak T.C. kanunlarına göre suçtur, bu sebepdendir ki Logo da bunu standartlarştırmıştır, buna yapılacak bir şey yoktur. Bu programın kuralıdır ve bu şekilde kullanmak zorundasınızdır.

Bazı versiyonlarda bu zorunluluk olmayabilir, bu versiyonları kullanabilirsiniz, bu sizin tercihiniz olacaktır.

Programın yurt dışı satışına gelince www.logo.com.tr adresinden yurt dışı satış ofislerini kontrol ederek hangi ülkelerde satıldığını görebilirsiniz.

bu konuya önceden verilmiş cevapları okuyorumda hiç birisinin bu yazdıklarımda farkı yok, EĞER BU YAZDIKLARIM DALGA GEÇME İSE EVET DALGA GEÇMİŞİZ.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #11 : 12.03.2008, 11:40 »
ben kasadan tediyye fisi kesmek istiyorum ve bunun icin de kasa ve cari hesabi secmek lazim. cari hesabi seciyor. ama kasa hesabini secmiyor.
50 hesabini secdigimde alt hesap secin yaziyor. 50.01 yani alt hesabi sectigimde de yukaridaki sorunu veriyor. yani "kasa hesabi secilmelidir" yaziyor.

Merhaba kasayı 50.01 , 50.02 şeklinde kullanıyorsanız ozankilic in dediği gibi çalışma bilgileri /muhasebe kısmından kasa koduna sadece 50 yazın. Bunları yaptıktan sonra
tediye kısmına hesap kodunu 50.01 yazsanız veya seçerseniz bir sorun olmaması lazım.

Ama muhasebe hesaplarını unutmamanız açısından standart numaraları kullanmanız başka işyerlerine gidince size kolaylık sağlayacaktır.

İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 13.03.2008, 15:12 »
Arkadaslar, yardiminiz icin tesekkur ederim. Ben tediye fisini kullanmamaya karar verdim. Ama sadece belirtmek isterim ki
Eger benim ulkemde  kasa hesabi standart olarak 50, banka 51 gidiyorsa benim de bunu 100 ile degismeye hakkim yok ve ben de hic bir sirkettde calismakta zorluk cekmem. cekmedim de. Sadece bunu sordum ben.
Yine de her sey icin tesekkur ederim. Deyerli zamaninizdan harcadiginiz icin bir daha tesekkur ederim
Saygilarla
Azerbaycan'dan Jale

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
MUASEBE KODLARI SORUNU
« Yanıtla #13 : 13.03.2008, 15:26 »
Ben sorununuzu çözdüm...
Birazdan ekran görüntülerini koyacağım...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #14 : 13.03.2008, 15:37 »
1 Önce Muasebe Parametresini değiştiriniz.

Ticari Sistem Yönetimi / Tanımlar / Muhasebe Parametreleri / Öndeğerler / Kullanılan Kasa Hesabı = 50 seçiniz.

2 Finans / Hareketler / Kasa İşlemleri / Cari Hesap Ödeme işlemlerinde / Muhasebe Kodlarından 50.01 alt hesabını seçiniz...

Kayıt edin, Muhasebeleştirin...

Ben denedim , sorunsuz du....

Hem Cari Hesap Ödeme hemde Muhasebe Tediye İşleminde sorun çıkmadı...

Kullanığım versiyon 1.72.0.0

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Resim yükleyemiyorum.Aşağıdaki hatayı alıyorum...üzgünüm...

Dosyanın yükleneceği alan dolu. Lütfen daha küçük bir dosya deneyin ve/veya yöneticiler ile iletişime geçin.
« Son Düzenleme: 13.03.2008, 15:49 Gönderen: LsuErsoy »