Ayrıntılı Satış Raporu ve Yardım

Gönderen Konu: Ayrıntılı Satış Raporu ve Yardım  (Okunma sayısı 1604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmamc2

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 07.04.2008, 14:48 »
Arkadaşlar merhaba ; Benim bir rapor dizaynına ihtiyacım var.

Ayrıntılı Satış raporunda ; Satış, Satıştan İade, Net Satış, Satış Tutarı, İndirim Tutarı, İadet Tutarı, Net Satış Tutarı, Satış Maliyeti, Kâr ve Karlılık Oranını verecek şekilde ufak düzenlemeler yaptım. Fakat bir sorun ile karşı karşıyayım. Örneğin bir malı birden fazla satış elemanı satmış ise, bu rapor o mal için her satış elemanı sayfasında ayrı ayrı görünüyor. Ama patron bunu tek rapor halinde görmek istiyor :), bir bakıma ayrıntılı gelir tablosunun bürüt karını tek sayfada fakat ayrıntılı şekilde görmek istiyor.Bu konu hakkında bana yardımcı olabilirimisiniz. Aklıma Özet maliyet analizi gelmedi değil, fakat orda indirimler düşmeden satış rakamını gösteriyor.

Konu hakkında yorum ve yardım lütfen, acildir :)

herkese iyi çalışmalar dilerim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #1 : 08.04.2008, 10:37 »
Merhabalar ;

Bu durumda Plasiyer Kodu alanının kendisi ve Raporun filtrelerindeki Plasiyer kodu engel teşkil ediyor demektir.

Raporun Cari Hesap bazında alınması isteniyorsa....bu sefer plasiyer ayrıntısını kayıp edersiniz...KAYIP ETMELİSİNİZ de

Eğer bir cariye yapılan satışlarda , son satışı yapan plasiyer tüm sorumluluğa sonuçları ile birlikte sahip kılınacak ise ;

benim tavsiyem

Plasiyer kodlarını her bir Carihesap kartının MAGAZA KART NO "STORECREDITCARDNO" alanına yazmanız dır...

Satış Faturaları dökümünde her bir fatura satırında ilgili carinin Plasiyerini "STORECREDITCARDNO" alanından çekebilirsiniz...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

ve raporu alırken plasiyer Filtresi kullanmadan almaya çalışmalısınız....