Yetki durumuna gore indirim uygulamak

Gönderen Konu: Yetki durumuna gore indirim uygulamak  (Okunma sayısı 2139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 26.04.2008, 11:24 »
Merhaba, arkadaslar

Ben sirkettteki elamanlarin yetki durumuna gore indirim uygulamak istiyorum. ama nasil yapacagimi bilmiyorum. yardim ederseniz sevinirim.

yani boyle bir sey istiyorum. Mesala

Alt yetkili kisi 5%
Orta yetkili kisi 10%
Ust yetkili kisi ise 15%

Tesekkurler

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: Yetki durumuna gore indirim uygulamak
« Yanıtla #1 : 28.04.2008, 12:59 »
Merhaba, arkadaslar

Ben sirkettteki elamanlarin yetki durumuna gore indirim uygulamak istiyorum. ama nasil yapacagimi bilmiyorum. yardim ederseniz sevinirim.

yani boyle bir sey istiyorum. Mesala

Alt yetkili kisi 5%
Orta yetkili kisi 10%
Ust yetkili kisi ise 15%

Tesekkurler

Merhabalar ;

Yetki durumuna göre belirli sabit bir değerde iskonto tanımlaması yapmak mümkün değil , fakat şu yapılabilir , belirli oranların üzerinde birim fiyatların değiştirilmesi engellenebilir...

Test sonuçlarım ; brim fiyatlarda limit kontrolü olayında , kullanıcının yetki düzeyine göre ( ALT , ORTA , ÜST ) birim fiyatda yaptığı değişikliklerde birinci hatalı girişten sonra alınan uyarı dikkate alınmaz ise sonraki hatalar da hiç uyarı verilmediğini fark ettim...

Yani ; şimdilik brim fiyatlardaki değişiklik TOLERANS Sınırları uygulaması yumuşak karın meselesi olarak karşımızda duruyor , sağlıklı çalışmıyor...tutuk çalışıyor...:(

Size gerçek çözüm önerim şu ;

Stok kartlarına ALIŞ ve Satış fiyatlarını (iskonto oranlarına göre)  tanımlayınız...Bu fiyat kartlarında YETKİ kodu kullanınız...Her kullanıcı ilgili evrak üzerinde tanımlı satış fiyatını seçmek istediğinde kendi yetkisine uyan fiyat otomatik olarak gelsin...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 29.04.2008, 08:14 »
Merhaba
Yardiminiz icin tesekkur ederim. Dediginiz gibi yapmak isterim, ama nasil yapmam lazim onu da aciklayabilirmisiniz.

Tesekkur ederim
saygilarimla

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 29.04.2008, 17:16 »
Sizin verisyonunuz sanırım Unity 1.30 , versiyonunuzu yükseltmeden bu işlemi yapamazsınız ( Anlatsam bile TEST EDEMEZSİNİZ )  :)  ;)

Çevrimdışı Jale

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 01.05.2008, 09:02 »
MERHABA

Ben 1.55 de usys de kullanicinin yetki durumunu sectim. malzemede de yetki durumuna gore faiz orani verdim. ama yine olmadi. 5% verdim 6 % yazdim kaydetti. nasil yapmam lazim.

tesekkurler

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #5 : 01.05.2008, 09:42 »
   Üç farklı seviyede limit bulunur. Limitler yüzde ya da tutar olabilir ve bu limitlerin dışında birim fiyat kaydına izin verilmez. Ayrıca bu kontroller hem satınalma hem de satış işlemlerinde Sipariş, İrsaliye ve Fatura kaydı yapılırken kontrol edilmektedir.

Yukarıdaki örnekte MLZ_1 kodlu malzemenin birim alım fiyatı 100 YTL olarak tanımlanmştır. Alt Düzey Yetkili bir kullanıcı bu malzeme için %’dan fazla, Orta Düzey Yetkili kullanıcı %20’den fazla üst Düzey Yetkili kullnıcı ise 40YTL’den fazlasını girierse işlemi kaydedilmeyecektir. Bunları tutar cinsinden ifade edersek;

Alt Düzey Yetkili kullanıcı        :    110 YTL.

Orta  Düzey Yetkili kullanıcı     :    120 YTL.

Üst     Düzey Yetkili kullanıcı   :    140 YTL. birim fiyatlı satınalmalar yapabilir.

Şayet bu limitlerin üzerinde bir fiyat girilmiş ise fişin kaydında “Fiyat Değişim Limiti Aşılmıştır” mesajı alınır ve işlem kaydedilemez.

Bir kullanıcının 100 YTL.lik birim satış fiyatı üzerinde % 10 limiti varsa, fiyatı 90 YTL olarak girebileceği anlamına gelir. Kullanıcıların fişi kaydettikten sonra kayda değiştirke girip fiyat üzerinde tekrar %10 marj kullanarak 80 YTL. yapması program tarafından kontrol edilir ve engellenir. Bu amaçla malzeme faturaya ilk çağrıldığında gelen birim fiyat kartının referans bilgisi veritabanında STLINE tablosunda PRCLISTREF alanında saklanır.

Birim Fiyatlarda yapılan limit kontrolleri satınalma ve satış işlemlerinde birbirinden ters olarak çalışır. Alış fiyat kartlarında tanımlanan limitler birim fiyatın üzerinde yapılan işlemleri, satış fiyat kartlarında tanımlanan limitler ise birim fiyatın altında yapılan işlemleri kontrol eder. Buradaki amaç, belirlenen üst fiyatın üzerinde satınalma yapılmaması ve alt limit daha altına satış yaptırmayarak karlılığın korunmasını sağlamaktır.

Kullanıcıların hangi limit yetkisine sahip olduğu Sistem İşletmeninde Kullanıcı Detayları bölümünde tanımlanır. Bir kullanıcı için herhangi bir limitle kısıtlanmayacaksa Fiyat Limiti “Uygulanmayacak” seçilmelidir. Yeni oluşturulan kullanıcılarda Fiyat Limiti Uygulanmayacak bilgisi öndeğer olarak gelir.

Kullanıcı bazında seviyelendirme bilgilerinizi tek tek değiştirmeden ve bu bilgileri saklayarak firma genelinde birim fiyat limit kontrollerini aktif ya da pasif hale getirebilirsiniz. Bunun için; Ticari Sistem Yönetimi / Tanımlar altında Satınalma ve Satış parametrelerinde bulunan Fiyat Değiştirme Limiti Uygulansın = Evet / Hayır kullanılır.

Limit kontrollerininaktif olabilmesi için parametre mutlaka “Evet” yapılmalıdır.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #6 : 01.05.2008, 09:43 »
Resimler  ;) eklenemiyor.

"Eklentinin adresine ulaşılamıyor" hatası aldım.

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...
« Son Düzenleme: 01.05.2008, 09:45 Gönderen: LsuErsoy »