Muavin Defter

Gönderen Konu: Muavin Defter  (Okunma sayısı 2343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MKBAL

• Yeni Kullanıcı
  • *
Muavin Defter
« : 23.02.2009, 13:03 »
Muavin Defter filitrelerine özel filitre eklemek istiyorum... hesap kodu aralığını 100 - 999 hesaplarını verip hesap seviyesinide 0 - 99 vereceğim ve özel filitreyede sadece en alt hesaplar diyerek bir seferde tüm alt hesapların muavinini almış olacağım...  Sormak istediğim hesabın en alt hesap olduğunu nasıl sorgulayacağım?

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Muavin Defter
« Yanıtla #1 : 23.02.2009, 14:02 »
Bu dediğiniz pek olası değil gibi geliyor bana , çünkü  ; Tüm hesap planının kırılımlarının aynı yapıya sahip olduğunu sanmıyorum...dolayısı ile yapmak istediğiniz bir oto kontrol mekanizması kurmak ise , size tavsiyem 100-999 nolu hesapların 0-9 seviyesinde muavinini EXCEL e aktarmanız...EXCEL de istediğiniz gibi bir fonksiyon yazarak , istediğiniz şekilde filtreler verip istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz...

Çevrimdışı MKBAL

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Muavin Defter
« Yanıtla #2 : 23.02.2009, 14:09 »
muhasebe hesabını silerken alt hesabı var ise hesabı silmeyip, alt hesabı var uyarıısı yapıyor.... Bu özelliği filitre haline getirmek istiyorum...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Muavin Defter
« Yanıtla #3 : 23.02.2009, 14:39 »
imkansız değil , ama ufak da olsa bu bir proje sayılır benim için....derinliklere inmek gerekir...konu ile daha önce derinliklere inmiş olan arkadaşlar var ise mutlaka cevap vereceklerdir...

Çevrimdışı MKBAL

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 11.03.2009, 09:45 »
Kendi çözümlememi yazıyorum...
Form tasarımına R3.subAccounts tanımlı alanını ekleyerek her hesabın kaç alt hesabı olduğunu sorguluyoruz...

tanımladığımız alanı tanımlı filitre yaparak değerinide 0 verdiğimizde hiç alt hesabı olmayan hesapların muavinini almış oluyoruz.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #5 : 11.03.2009, 14:34 »
Kendi çözümlememi yazıyorum...
Form tasarımına R3.subAccounts tanımlı alanını ekleyerek her hesabın kaç alt hesabı olduğunu sorguluyoruz...

tanımladığımız alanı tanımlı filitre yaparak değerinide 0 verdiğimizde hiç alt hesabı olmayan hesapların muavinini almış oluyoruz.

Belirtmiş olduğunuz çözümü uyguladım,

Alıntı
Form tasarımına R3.subAccounts tanımlı alanını ekleyerek her hesabın kaç alt hesabı olduğunu sorguluyoruz.

bu önerme doğru,

fakat
Alıntı

bu yorum hatalı , hesap seviyesi filtresini boş kullandığınız için böyle bir yorum yapmış olabilirsiniz , tanımlı filtreye 0 değeri verdiğimizde HİÇ ALT HESABI OLMAYAN hesapların hareketlerini listelemiyor...

Çevrimdışı MKBAL

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 11.03.2009, 23:31 »
hiç alt hesabı olmaya hesap sadece kebir hesap olabilir... Teknik olarakta muhasebede kebir hesap kullanılmamalıdır muhakkak alt hesap açılmalıdır... Direk 100 Kasa hesabı kullanılması yanlış... Bu varsayımla yorum yazmıştım...