unity de donmalar

Gönderen Konu: unity de donmalar  (Okunma sayısı 1583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ratmaca

• Yeni Kullanıcı
  • *
unity de donmalar
« : 28.08.2007, 17:21 »
Merhabalar;
uzun zamandır çalışır haldeki Unity de donmalar yaşamaktayız. Çalışırken (sipariş hareketlerine bakarken,kaydet işlemi yaparken v.b daha bir çok menüde). ilk önce aklımıza network tabanlı bir sorun olabileceği geldi ve yönde bir takım değişiklikler yaptık. ama bu değişikliklerin hiç birisi sonuç vermedi. program veya sql tabanlı bir sorun olamayacağıyla ilgili düşüncelerimiz var. sebebi ise bu sıkıntıyı yaşayan aynı switch ten beslenen 10 kişi. diğer kullanıcılarda böyle bir sorun yok.

networkte yapılan işlemler.
1- tüm makinalar 1 er gün arayla networkten çıkarıldı.
2-swicth değiştirildi.
3-ana swicth den gelen kablo değiştirildi.
4-swicthten beslenen 13 kablonun 7 si değişitirildi.

böyle bir sorunda çözüm için sizin aklınıza ne tür sonuçlar gelmektedir. Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı kutlucan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • You Must Live for Execution of Dreams
Ynt: unity de donmalar
« Yanıtla #1 : 28.08.2007, 18:20 »
Merhaba
öncelikle aynı donmalar ana bilgisayarda oluyormu onu kontrol etmek gerekir diye düşünüyorum. Ana bilgisayarda oluyorsa sql ile aralarında bir problem oluşuyor demektir. birde datanınız boyutu ne kadar söylermisiniz?

Çevrimdışı ratmaca

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 29.08.2007, 10:47 »
data boyutumuz 14 gb civarında. günlük 20 mb civarında büyümemiz var. clientlarda oluşan donmalar esnasında ana makinada bir sorun oluşmuyor. yukarıdada dediğim gibi bu donmalar sadece 13 kullanıcıda oluşmakta. kalan 30 un üzerinde kullanıcıda bir sorun oluşmuyor.

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #3 : 30.08.2007, 02:13 »
selamlar
sorunuzun cevabı aslında sorunuzda var gibi gözüküyor. Zaten diğer terminallerde çalışıyorsa gerek unity gerekse sql için yapılması gereken ayarlar yapılmıştır diye varsayıyorum. Böyle bir sorunla birkaç yerde karşılaşmıştım sorunun cevabı topraklamada çıktı..
Sadece muhasebe çalışıyor diğerleri ise veritabanına tekrar bağlanılıyor hatası alıyordu bir müddet sonra.
Kolay Gelsin