Satıştan iade faturası hk.

Gönderen Konu: Satıştan iade faturası hk.  (Okunma sayısı 1290 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
Satıştan iade faturası hk.
« : 24.02.2016, 10:48 »
merhaba arkadaşlar kullandığım versiyon logo gold v4.55 satıştan iade faturasını girip stok raporu aldığımda girilen malzemenin stokta olduğu gözüküyor ama birim değeri gözükmüyor. Şöyle ki iade aldığım malzeme elimde hiç yoksa yani müşteriye sattıktan sonra elimde kalmamış ve ben bunu aynı müşteriden iade alıyorum o zaman birim fiyat gözükmüyor, ama elimde var ve iade alıyorsam sadece toplam tutar değişiyor birim fiyat yine aynı.maliyetlendirme çalıştırdım ama yine gözükmüyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: Satıştan iade faturası hk.
« Yanıtla #1 : 24.02.2016, 11:03 »
Ekran görüntüleri ila açıklayabilir misiniz ? Gold 4.55 çok eski bir versiyon nerede ise 15 yıl önceki bir versiyon...Maliyetlendirme servisi ile alakalı söylebileceğim çok şey var, ama GOLD 4.55 in yeteneklerini hatırlayamıyorum...Ekran görüntülerini paylaşırsanız belki yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 24.02.2016, 11:28 »
Ekran görüntüleri ila açıklayabilir misiniz ? Gold 4.55 çok eski bir versiyon nerede ise 15 yıl önceki bir versiyon...Maliyetlendirme servisi ile alakalı söylebileceğim çok şey var, ama GOLD 4.55 in yeteneklerini hatırlayamıyorum...Ekran görüntülerini paylaşırsanız belki yardımcı olabilirim.

resimde görüldüğü üzere satıştan iade faturasının girişini yaptım ve malzeme değer raporu aldım işaretlediğim malzemenin değerleri gözükmüyor. Bu da stok değerini yanlış çıkartıyor .Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 24.02.2016, 11:45 »
Maliyetlendirme Yönteminiz nedir ?

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 24.02.2016, 11:59 »
eldekilerin ortalaması

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 25.02.2016, 09:38 »
Arkadaşlar sorun halen devam ediyor ne yaptıysam çözemedim sadece satıştan iade faturalarında bu sorun var. stoğa dahil ediyor ama birim fiyat yok.

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 26.02.2016, 09:30 »
Arkadaşlar logo dan geldiler ama onlarda sorunu çözemedi.

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #7 : 26.02.2016, 11:42 »
fatura satırındaki İADE TİP alanını iade maliyet yapınız , İADE MALİYETİ alanına  iade maliyetini giriniz.
maliyetlendirme yi çalıştırıp sonra test edin bakalım.

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 26.02.2016, 15:50 »
fatura satırındaki İADE TİP alanını iade maliyet yapınız , İADE MALİYETİ alanına  iade maliyetini giriniz.
maliyetlendirme yi çalıştırıp sonra test edin bakalım.
Bu versiyonda öyle bir satır yok yada ben bulamadım, resimle açıklamanız mümkünmü acaba benim logo gold 15 sene önceki versiyon. :)

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 29.02.2016, 16:36 »
Dediğiniz yeri buldum işlemleri yaptım ama olmadı.

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #10 : 29.02.2016, 17:19 »
Toptan satış iade faturası, eğer elimde iade aldığım maldan var ise sadece toplam fiyatını etkiliyor birim fiyatını etkilemiyor, ama elimde o maldan hiç yok ve ben iade ile stoğa dahil edeceksem stokta görünüyor ama ne birim fiyat nede toplam fiyat çıkıyor, 1 haftadır uğraşıyorum ama çözmedim.parekende satış iade olarak gireyim dedim ondada olmadı.

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 03.03.2016, 10:20 »
Arkadaşlar çözümü bulamadım yardım edecek bir arkadaş yokmudur. Gerçekten işin içinden çıkamadım :(

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #12 : 03.03.2016, 10:23 »
Merhaba;
Tamamen merakımdan soruyorum logo gold v4.55 programını Logo'nun güncel bir programıyla değiştirmeyi düşündünüz mü?

Çevrimdışı zxcvbnmöç

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #13 : 03.03.2016, 10:25 »
Ekran görüntüsü

Çevrimdışı oguz06

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #14 : 03.03.2016, 10:36 »
Ekran görüntüsü

Gönderdiğiniz şekilde yaptım iade maliyetini seçtim maliyetlendirme çalıştırdım ama olmadı :(