Hesap planındaki hesabın bakiyesini, ters çevirerek kapadık ama 0,00(a) bakiye

Gönderen Konu: Hesap planındaki hesabın bakiyesini, ters çevirerek kapadık ama 0,00(a) bakiye  (Okunma sayısı 881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eyupaysa

• Yeni Kullanıcı
  • *
Hesap planındaki hesabın bakiyesini, ters çevirerek kapadık.
Ancak hesap bazında bize 0,00 (b) veya (a) diye bakiye gösteriyor? Bu normalmidir? İşin garibi bazılarında böyle 0,00 bakiye verirken bazılarında vermiyor?
İlerde bizim için bir sakıncası olurmu?

İlginize şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı smoke

• Logo Kullanıcısı Pro
Ne yazıkkı çozum yok. Bu seneyı bu şekıde kapatıp. Seneye olmayacagını dusunebılırsınız.Verıtabanında 0.00000343 gıbı degerler oldugu ıcın yapamıyorsunuz.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Aslında bir çözümü var...SQL den çözülebilir...aslında orada bir bakiye var ....SQL in aritmatik yuvarlamasından kaynaklanıyor...atıyorum orada şöyle bir bakiye vardır 0.000000000000005426 gibi....

SQL den ilgili fark kadar ilgili fişlerden birine ters yönde ekleme yapılırsa sorun çözülür...
« Son Düzenleme: 21.02.2009, 10:30 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı eyupaysa

• Yeni Kullanıcı
  • *
Anladım..çok teşekkür ederim .
Muhasebeci arkadaşıma da durumu izah ettim..gerekirse fişleri oturup hesap makinesi ile toplayıp tekrar girecek..

Girmedikleri de öyle kalacak..sanırım bu küsüratlar bize ilerde bi sorun yaratmaz..

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim..

Saygılarımla,

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Anladım..çok teşekkür ederim .
Muhasebeci arkadaşıma da durumu izah ettim..gerekirse fişleri oturup hesap makinesi ile toplayıp tekrar girecek..

Girmedikleri de öyle kalacak..sanırım bu küsüratlar bize ilerde bi sorun yaratmaz..

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim..

Saygılarımla,

bu sorunu hesap makinasına güvenerek çözemezsiniz...

SQL den halledilmesi gerekir...

Çevrimdışı eyupaysa

• Yeni Kullanıcı
  • *
hmm..
Uğraşmasak ilerde bize sorun yaratmazsa , böyle bırakalım.Zira bu işlemi 2008 de yapıyorlar, 2009 da temiz bir firma açmıştık..

İlginize gerçekten teşekkür ederim.

Saygılar,