|ÇÖZÜLDÜ|Go Bordro yeni Kanun parametreleri sonrası TAHAKKUK'u yanlış hesaplıyor

Gönderen Konu: |ÇÖZÜLDÜ|Go Bordro yeni Kanun parametreleri sonrası TAHAKKUK'u yanlış hesaplıyor  (Okunma sayısı 900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eyupaysa

• Yeni Kullanıcı
  • *
Hatalı raporlama, "Genel Sağlık Sigortası" gelmediğinden oluşuyormuş..
Bir arkadaşımın gönderdiği sorgu ile sorunu çözdük.Sizlerle de paylaşıyorum, belki benim gibi bu sorunu yaşayan olmuştur/olacaktır..
Saygılarımla,

Yedek aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapınız

1) DELETE FROM LH_NNN_USERTAB WHERE TABLENR=2 AND LINENR>=7 sorgusu ile hatalı satırları temizleyin.
NNN : Çalışma alanı numarası, 001, 002 gibi.
2) Programda kanun parametrelerinden 01.10.2008 tarihli kanun parametresini silin
3) Iksys'de veri güncelleme yapın
4) ikmnt'de veri güncelleme yapın (ikmnt'de çalışma alanı bazında güncelleme yapılmalıdır)

Bordro programımızda 2 ayrı firma kullanıyoruz.Geçen ay (2008de) herhangi bir sorunu olmayan programımız yeni parametreleri girdikten (asgari ücretin değişmesi) sonra aynı program da 2nci firmamızda tahakkuk toplamlarını yanlış hesaplıyor? 33,3 tl fazla hesaplıyor, bu rakamı nerden çıkarıyor anlamadık? rapor resimlerini ayrı ayrı ekledim.(rapora filtre vererek, üzerinde bakmakla yükümlü olmayan kişileri seçtim)
Tuhaf olan aynı program aynı parametreler ile 1nci firmada düzgün rapor verip 2nci firmada yanlış veriyor..
Yardımlarınızı bekliyor, teşekkür ediyorum.
1nci Firma:(doğru olan)

2nci Firma:(yanlış olan)

Not: 1 ve 2 firmalarda aynı rapor tasarımını kullanarak ekran görüntüsü alındı.Yeni standart rapor tasarımı ekleyerek rapor alındığında da sonuç aynıydı.

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: 05.02.2009, 09:37 Gönderen: eyupaysa »

Çevrimdışı eyupaysa

• Yeni Kullanıcı
  • *
Kimsenin bir bilgisi yokmu ???
Yarın sabah rapor vermeleri gerekiyormuş..

Bende arada, ftp sitesinden 1.07.04.00 VerDeg. indirdim, güncelledim..sonuç yine aynı!

Çevrimdışı stfa

• Yeni Kullanıcı
  • *
"Hatalı raporlama, "Genel Sağlık Sigortası" gelmediğinden oluşuyormuş"

Benzer bir sorunumuz var.
Yukarıdaki mesajınızda Genel Sağlık Sigortasının gelmediğinden bahsetmişsiniz.
Bizde
Ayarlar-Parametreler-kanun parametrelerinde SSK Matrah ve oranları bölümünde
ve
Sicil kartlarında presonelin tabi olduğu SSK primleri arasında

Genel Sağlık Sigortası ve Genel Sağlık Sigortası (5435) görünmüyor.

Sizinkiyle aynı sorun muydu?
Saygılar...