gelır vergısı sorunu

Gönderen Konu: gelır vergısı sorunu  (Okunma sayısı 853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

addd

• Ziyaretçi
gelır vergısı sorunu
« : 22.11.2010, 11:10 »
Merhaba ben 10. ay ıcın tek tek puantaj uretıyorum fakat bır kısının calısma gunu toplam 11 gun tahakkuk lıstesı aldıgım zaman gelır vergısını hesaplamıyor.puantaj ıcınde hesapları kontrol edıyorum gelır vergısı orayada gelmıyor dıger personellerde boyle bır sorun yok bu kısıınn 11 gunluk calısmasından kaynaklanmıs bıseymı acaba yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: gelır vergısı sorunu
« Yanıtla #1 : 22.11.2010, 22:47 »
Merhaba,

Günle alakalı değildir mutlaka başka bir sıkıntı vardır.

Koly gelsin.

Çevrimdışı birikinti

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 23.11.2010, 13:47 »
Sicil kartından gelir vergisi muaf tıklanıp tıklanmadıgını kontrol edebilirsiniz.
10 günlük çalışmasından doğan gelir verisinin agi olarak iade edildiğinde agiyi aşan tutar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz
sakatlık indirimi vb gelir vergisi istisnası olup olmadıgını kontrol edebilirsiniz

Ancak muhtemelen çalışan asgari ücretli ise vergi agiyi geçmiyordur yani vergisi olmaması normaldir. Agiyi bir nevi vergi iadesi olarak düşünün ve 50 TL vergi tahakkuk ettiğin varsayalım. 50 TL agi olarak yansıyacaktır bordroya ve vergi 0 TL olacaktır.
Çalışanın gelir vergisi matrahı vergi dilimi ve agi hakedişini belirtirseniz yardımcı olalım...

addd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 23.11.2010, 14:52 »
Arkadaslar yardımınız ıcın cok tesekkur ederım ama sorun bırıkıntının soyledıgı gıbı bırseymiş  direk agi olarak yansıyor sonradan farkettım cok tesekkur ederım tekrar herkese ıyı calısmalar:)
« Son Düzenleme: 23.11.2010, 14:54 Gönderen: duru »