Tanımlı Filtre

Gönderen Konu: Tanımlı Filtre  (Okunma sayısı 666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murkas

• Yeni Kullanıcı
  • *
Tanımlı Filtre
« : 23.12.2008, 22:32 »
Alım faturalarında satırlarda farklı ambarlar seçerek fatura kaydediyorum ve yazdırdığımda bu faturanın içinde sadece benim istediğim ambara ait ürünlerin çıktı olmasını istiyorum
Bunun için Faturaya yaz dediğimde form tasarımına giriyorum ve orda Tanımlı Filtrelerelerde ambar numarasını kaydediyorum
İlgili fiş başlığında da Değiştir - Uygulanacak filtre diyip kaydetmiş olduğum filtreyi seçiyorum ama ekrana yazdırdığımda filtrenin bir etkisi olmuyor. Bu filtreyi ürün kodunda da denedim hiçbir işe yaramıyor. Formda daha önce buna benzer sorular da sorulmuştu ama benim sorumdaki fark faturayı direk filtreli olarak yazdırmak istiyorum.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: Tanımlı Filtre
« Yanıtla #1 : 23.12.2008, 23:37 »
Merhaba sizin yaptığınızı tam olarak anlayamadım. Siz bir faturanın üzerinde iken sağ tıklayıp yaz seçeneğini mi seçiyorsunuz.
  Yoksa faturalar dökümler alım faturaları bölümünü mü seçiyorsunuz.
Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı murkas

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 25.12.2008, 10:16 »
Evet fatura üzerinde sağ tıklayıp yaz seçeneğini seçiyorum. Fatura satırında ambar numarası örneğin 1 olan satırları yazsın istiyorum

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 25.12.2008, 10:33 »
Merhaba,
Böyle bir durumda rapor ekranındaki gibi filitre seçme özgürlüğünüz olmadığı için tasarımın içinde her seferinde ambar numarası girmeniz gerekir. Ya da ambar sayısı  kadar tasarım oluşturmanız lazım. Daha da kötüsü ambar sayısı kadar kombinasyon  :D
  Böyle bir şey işinize yararsa tanımlı filtre ekranında veri türünü listeden seçim yaparsınız ve diğer sekmedeki taglara ambar numaralarını girersiniz. Hangi ambarı da istiyorsanız onun checkini seçili yapacaksınız.

İyi çalışmalar.

(KY)

Çevrimdışı murkas

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 25.12.2008, 15:56 »
Teşekkür ederim işime yaradı