UNITYOBJECT ASP:NET

Gönderen Konu: UNITYOBJECT ASP:NET  (Okunma sayısı 3263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blues09

• Yeni Kullanıcı
  • *
UNITYOBJECT ASP:NET
« : 15.09.2011, 10:30 »
UNITYOBJECT kullanarak asp.net sayfasında;

Açıklama: Geçerli web isteği yürütülürken işlenmemiş özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin.

Özel Durum Ayrıntıları: System.UnauthorizedAccesyasakception: {72DB412A-6BF5-4920-A002-2AAC679951DF} CLSID değerine bileşen için COM sınıfı fabrikasını alma, yandaki hata nedeniyle başarısız oldu: 80070005.

ASP.NET, istenen kaynağa erişim yetkisine sahip değil. ASP.NET istek kimliğine kaynağa erişim hakkı vermeyi düşünün. ASP.NET, uygulama kimliğe bürünmüyorsa kullanılan bir temel işlem kimliğine (normal olarak, IIS 5 üzerinde {MAKİNE}\ASPNET veya IIS 6 üzerinde Ağ Hizmeti) sahip. Uygulama <identity impersonate="true"/> ile kimliğe bürünüyorsa, kimlik anonim kullanıcı (normal olarak IUSR_MACHINENAME) veya kimliği doğrulanmış istek kullanıcısı.

Dosyaya ASP.NET erişimi vermek için, Gezgin'de dosyayı sağ tıklatın, "Özellikler"i ve sonra Güvenlik sekmesini seçin. Uygun kullanıcı veya grubu eklemek için "Ekle"yi tıklatın. ASP.NET hesabını vurgulayın ve istenen erişim için kutuları işaretleyin.

hata mesajı çıkıyor IIS 7.5 kullanıyorum UNITYOBJECT yetki vermek lazım ama nereden yapabilirim. Normal olarak register ettim vs.nete çalışıyor siteyi yayınladığımda bu hata mesajı alıyorum

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: UNITYOBJECT ASP:NET
« Yanıtla #1 : 16.09.2011, 12:52 »
Benim'de ilerleyen zaman içerisin de bu tür girişimlerim olacaktı :) Sorunuz isabet olmuş , COMOBJE lisansı denilen bir lisans var , o lisans ile alakalı bir sıkıntı olabilir...Konuyu çözerseniz bana da çözümü gönderirseniz sevinirim...artık devir ASP devri..:)

Çevrimdışı S@

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 16.09.2011, 16:56 »
Selam.

dcom nesnelerine yetki vermeniz gerekmekte.
dcomcnfg den gerekli yetkileri verebilirsiniz.

Sorununuz yetkisel daha once bende yasadim, yetki verdiginizde iis kullanicisi nesneye sorunsuz ulasacaktir.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı iTan

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 25.09.2011, 17:26 »
Selamlar benim diğer konumdaki problemi buradaki soruyla ilişkilendirmek istedim sanırım daha alakalı olucaktır. Konuya benzer sorunu UNITYOBJECT nesnesini ASP.NET 4.0 V.S 2010 çalıştırdığımda Webdev.WebServer40.exe çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.

Çevrimdışı blues09

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 28.09.2011, 13:05 »
cevap için teşekkürler ama nasıl bir yetki vermem lazım.

Teşekkürler.

Çevrimdışı ahmetk

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 22.04.2012, 01:09 »
Aynı Koudn ben de müzdariptim. Şu şekilde çözdüm.

lobjects.exe yi register edyrsun.
bu dosyanın bulundugu klasörü "[anabilgisayar]\IIS_IUSER" kullanıcısına tam yetki verdim.

windows\system32 klasörü altına LGOLD.ini oluşturdum

sorun çözüldü