risk bilgisi girme

Gönderen Konu: risk bilgisi girme  (Okunma sayısı 1629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahattin

• Yeni Kullanıcı
  • *
risk bilgisi girme
« : 19.01.2009, 16:24 »
merhaba tiger 2 kullanıcıyız programda risk bilgisi girebilmek için ne yapmamız gerekiyor.bana gerekli olan kısıma göre bilgi verebilirseniz tşk ederim.örneğin cari hesabın riski açık hesap riski 5.000 tl  vadesi gelmeyen çek-senet riski 5.000 tl  toplam da 10.000 tl bu durumda çeklerin vadesi geldiğinde yani ödendiğinde ve açık hesabı kapatıldıgında cari riski (+ - ) otomatik oluyormu ellemi girilmesi gerekiyor.örneğin  açık hesap 5.000 tl olmuş ikaz verecek vadesi gelmeyen evrakları 5.000 tl olmuş ikaz verecek ve açık hesap düşmüş devam edecek çek senetleri ödenmiş devam edecek umarım anlaşılmış olmuştur tşk ederim saygılarımla...

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: risk bilgisi girme
« Yanıtla #1 : 19.01.2009, 19:18 »
cari hesap kartında değiştir yapıp risk bilgileri penceresine gelin orada cari hesap, çek senet için risk oranları var ayrıca o cari için risk kontrolü parametresini aşağıdaki pencereden verebilirisniz tüm cariler içinse çalışma bilgilierinden cari hesaptan risk kontrolü yapılkacak işlemleri seçin sonra da risk aşıldığında ne yapılacağını bildirin

Çevrimdışı bahattin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 20.01.2009, 12:04 »
benim anlatmak istediğim müşteri çek-senetlerinde risk bilgisi  (-) oluyor biz bu alınan çek senetlerin vadesi gelmemiş olanların riski artırmasını istiyoruz...açık hesap 10 tl ise vadesi gelmeyen evraklarda 10 tl ise toplamdada 20 tl risk vermişsek işlemlerin durdurulması risk bilgisi girildiğinde benim sorunum burada  10 a.hesap + 10 vadesi gelmeyen evraklar ise işlemin durması ve bunu otomatik görmesi ...umarım anlatabilmişimdir...saygılarımla

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #3 : 20.01.2009, 16:56 »
Selamlar
Cari Hesapta Çek/senet risk senet çarpanlarını 0 ile 1 arasında girebilirsiniz ;)
Eğer 0 yaparsanız tahsil edilmeyen bütün çek/senet leri riske dahil eder.
Kolay Gelsin

Çevrimdışı bahattin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 22.01.2009, 13:53 »
tşk ederim bilgi için yanlız  biz  tiger 2 kullanıyoruz çarpan ayarı orada bulamadım ben cari kartlarının içinde tşk ederim

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #5 : 22.01.2009, 16:17 »
Selamlar
Cari hesap kart içerisinde risk bilgileri tabında kendi ve müşteri olarak çek senet için 1 rakamı var bunlar çek/senet çarpanlarıdır. ;)
Gireceğiniz değer 0 ile 1 arasında olabilir.
Kolay Gelsin