Çok ACİLL...Aynı kodlu malzemeyi fatura basımında tek kalem olarak toplatmak

Gönderen Konu: Çok ACİLL...Aynı kodlu malzemeyi fatura basımında tek kalem olarak toplatmak  (Okunma sayısı 2382 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba,

Ben tam bir SQLINFO özürlüğüm. Tevkifat sorunumuz vardı ve bu sorunu logo çözene kadar geçici olarak çözebileceğim bir yöntem buldum. Fakat Beceremedim :(
ÖRNEK : Fatura girişi yapılırken aşağıdaki gibi giriyorum.

Hizmet A Malzemesi - 10 Adet -  Birim Tutar:1,2TL - Toplam: 12 TL
Fason A Malzemesi - 20 Adet -  Birim Tutar:1,2TL - Toplam: 24 TL
Hizmet B Malzemesi - 10 Adet -  Birim Tutar: 2,4TL- Toplam:24 TL

Malzeme koduna göre satırları parametrelerden birleştir demem işe yaramıyor. Fatura dizaynı içerisinde SQLINFO ile bunu çözebilirim.
Vel hasıl olmuyor. Aynı malzemenin türü birinde Hizmet diğerinde Fason bu ayrımı dikkate almadan sadece malzeme koduna göre miktar, birim tutar ve toplam görmem lazım.

Faturada göreceğim görüntüde aşağıdaki gibidir.

A Malzemesi - 30 Adet -  Birim Tutar:1,2TL - Toplam: 36 TL
B Malzemesi - 10 Adet -  Birim Tutar: 2,4TL- Toplam: 24 TL

Yapabilen varsa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
memorphin umudum sizsiniz :)

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Yardımcı olabilecek biri var mıııı? :(

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Bakabilen oldu mu acaba hala çözemedim.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Merhaba,

Bunu tam olarak nerede almak istiyorsunuz, yani hangi rapor

Kolay gelsin.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Satış yada alış faturasında istiyor olmalı , istediği şey SQL info olacak bir şey değil , kaldı ki belirli bir koşul un 3 satır tarafından da karşılandığını düşünelim....değişkenlere göre sonuç 3 kez tekrarlanır bu da amaca aykırı olur...bu durum CELL mantığı ile çözümlenemez...OLAP teknolojisinin keşif sebeplerinden biri olmalı bu durum...
« Son Düzenleme: 24.12.2010, 16:31 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı Nuray Çaylan

• Yeni Kullanıcı
  • *
Bu bir verilen hizmet faturası.
Aşağıdaki işlem ile satış faturası içerisindeki türü malzeme olan 2 ayrı satır birleşiyor ama verilen hizmet faturasında bunu yapmıyor.

Birim        _SQLINFO("Birim","_FaturaBirlestir","FaturaRef='"+str(R23.logicalRef)+"' AND Sira='"+str(R21.invoiceLnNo)+"'")
Tutar_     _SQLINFO("Tutar","_FaturaBirlestir","FaturaRef='"+str(R23.logicalRef)+"' AND Sira='"+str(R21.invoiceLnNo)+"'") 
BirimFiyat  _SQLINFO("BirimFiyat","_FaturaBirlestir","FaturaRef='"+str(R23.logicalRef)+"' AND Sira='"+str(R21.invoiceLnNo)+"'")Miktar      _SQLINFO("Miktar","_FaturaBirlestir","FaturaRef='"+str(R23.logicalRef)+"' AND Sira='"+str(R21.invoiceLnNo)+"'")MalzAd     _SQLINFO("MalzAd","_FaturaBirlestir","FaturaRef='"+str(R23.logicalRef)+"' AND Sira='"+str(R21.invoiceLnNo)+"'")MalzKod    _SQLINFO("MalzKod","_FaturaBirlestir","FaturaRef='"+str(R23.logicalRef)+"' AND Sira='"+str(R21.invoiceLnNo)+"'")   

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Satış faturası Dizayn dosyasını gönderirseniz , Verilen hizmet faturası için bir güzellik düşünebilirim....en azından neden olmadığını açaıklamaya çalışabilirim...

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Aynen katılıyorum

Çevrimdışı hulya

• Yeni Kullanıcı
  • *
BUNLARA HİC GEREK YOKKİ;
TİCARİ SİSTEM YONETİMİNDEN SATIS VE DAGITIM PARAMETRELERİNDEN
SİPARİŞ + İRSALİYE + FATURA SATIRLARI KODA GORE BİRLESTİRİLECEK SECİLMESİ YETERLİ
TABİ AYRICA BİRİM FİYATLARI VE SECİLEN BİRİMLERİ AYNI OLMAK ZORUNDA...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
BUNLARA HİC GEREK YOKKİ;
TİCARİ SİSTEM YONETİMİNDEN SATIS VE DAGITIM PARAMETRELERİNDEN
SİPARİŞ + İRSALİYE + FATURA SATIRLARI KODA GORE BİRLESTİRİLECEK SECİLMESİ YETERLİ
TABİ AYRICA BİRİM FİYATLARI VE SECİLEN BİRİMLERİ AYNI OLMAK ZORUNDA...

Muhtemelen kodlarda aynı olmak zorunda olabilir mi ?...Burada farklı stok kartlarının bir özel kod referansına bakarak miktarlarının toplamından , birim fiyatlarının ortalamasından ve toplam tutardan bahsedildiğini sanıyorum...bence şimdilik bu bir özel istek olarak değerlendirilebilir ve ROWS mantığına aykırı olduğu için veritabanında yeni bir table ekletilerek yapılacak bir yapısal değişiklik ile çözümlenebileceğini düşünüyorum.