WebServices içerisinden objects'si nasıl çağırırım -- ACİL

Gönderen Konu: WebServices içerisinden objects'si nasıl çağırırım -- ACİL  (Okunma sayısı 1752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barakuda

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhaba, WebServices içerisinden objects'i çağırmam gerekiyor. Ama "com object with CLSID{} is either not valid or not registered" şeklinde bir hata alıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim. C# ile yazıyorum.

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
Selamlar
object.dll daha önce kullandınızmı. gerekli ayarlar konusunda bilginiz varmı? Eğer yoksa yaptığınız işin örnek koduyla birlikte gerekli dökümanları göndereyim.
object.dll in bulunduğu adresi regsvr32 ile register edin ve unity object i com referanslarından ekleyin sorun olmaz ama en önemlisi tabii kullandığınız programın obje lisanslı olması gerektiğinden logo dan satın alınması gerekiyor.
Kolay Gelsin

Çevrimdışı barakuda

• Yeni Kullanıcı
  • *
Logo Çözüm Ortağı setimiz var. Programı DotNet ile yazıyorum. O yüzden object.dll yerine LOBJECT.exe'yi kullanıyorum. Daha önce çalıştırmıştım ama bilgisayarı tekrar kurdum. Kurduktan sonra Unity'ı kurunca yukarıda belirttiğim hatayı alıyordum. LOBJECTS.exe /regserver komutu ile lobjects.exe'yi register ettim. Ama şimdi de "Can not login to company." hatası veriyor. Artık veritabanını görüyor sanırım. Kurulumla ilgili bir sorunum olabilir ama ne olduğunu bulamadım. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.

İyi çalışmalar.