ACİL RAPOR

Gönderen Konu: ACİL RAPOR  (Okunma sayısı 5261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
ACİL RAPOR
« : 24.09.2007, 09:46 »
ARKADAŞLAR HERKESE GÜZEL BİR HAFTA DİLİYORUM ... :)BİR RAPORA İHTİYACIM VAR İNANIN YAPMAK İÇİN UĞRAŞTIM AMA OLMADI SİZLERİN YARDIMINA İHTİYACIM VAR...

AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİ RAPORUNDA SATIRLARA FATURALARIMIZ VE KAPANMAMIŞ TURARLARI GELİYOR,BU RAPORDA SATIRALARA YANSIYAN FATURALARI HANGİ İŞLEM KAPATTIYSA ONUN TUTARINI GETİREBİLMEMİZ MÜMKÜN MÜ?SATIRDA GÖRÜNEN FATURANIN TUTARININ 1000 YTL OLDUĞUNU DÜŞÜNELİM 500 YTL TAHSİLAT GİRİLEREK 500 YTL'LİK KISMININ  KAPATILDIĞINI DÜŞÜNELİM AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİNDE DE O FATURANIN YANINA O FATURAYI KAPATAN 500 YTL 'Yİ GETİRMESİNİ İSTİYORUZ.HİÇ KAPANMAMIŞ AÇIKTA OLAN SATIRLARA DA HİÇBİR İŞLEM YAPMASIN TAHSİLAT KISMINI BOŞ GEÇSİN İSTİYORUZ.SATIR KAPATAN İŞLEM TUTARINI RAPORA NASIL BİR ALAN YAPARAK GETİREBİLİRİM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

ÇOK TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN HERKESE

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
ACİL RAPOR
« Yanıtla #1 : 24.09.2007, 11:07 »
siz Ayrıntılı tahsilat raporu yerine ÖZET Borç Takip raporunu oluşturmak istiyorsunuz ? Gelecek diğer cevapları bende merak ediyorum daha önce çözen olmuş olabilir , hiç cevap gelmez ise üzerinde çalışırız...yani SQL info ile birşeyler denerim , ama emin olduğum birşey var çok ağır çalışan bir rapor olacak :)

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: ACİL RAPOR
« Yanıtla #2 : 24.09.2007, 15:13 »
çok teşekkürler..ama inanın çok acil bu rapora ihtiyacım var bende bakıyorum hala ama bi gelişme yok..zaten sizden başka cevap yazanda yok ??? size çok teşekkür ederim

Çevrimdışı Tayfun

• Yeni Kullanıcı
  • *
ACİL RAPOR
« Yanıtla #3 : 24.09.2007, 18:42 »
BU RAPAOR bORÇ tAKİP rAPORLARI İÇİNCE MEVCUT ARKADAŞLAR

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 25.09.2007, 10:01 »
tayfun bey teşekkürler cevabınız için ama , borç takip raporu evet istediğim raporu veriyor ama bu şekilde istemiyoruz raporu , istediğimiz satırda faturanın numarası tutarını yazsın 100 ytl yine aynı satırda o faturaya istinaden gelmiş bir tahsilat varsa onu yazsın 50 ytl ve yine aynı satırda faturanın açık olan kısmını yazsın 50 ytl ...bunların hepsi aynı satırda olacak.ve ben gerçekten işin içinden çıkamadım.

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 26.09.2007, 16:57 »
BU RAPORU YAPABİLİRSEN HABER VER VALLA...BEN UĞRAŞIYORUM AMA HENÜZ Bİ SONUÇ YOK ELİF HNM...

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 27.09.2007, 09:31 »
bende de hala bi gelişme yok seçil hnm.yani herşeyi tek satırda toplamak zor

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #7 : 27.09.2007, 09:47 »
ARKADAŞLAR HERKESE GÜZEL BİR HAFTA DİLİYORUM ... :)BİR RAPORA İHTİYACIM VAR İNANIN YAPMAK İÇİN UĞRAŞTIM AMA OLMADI SİZLERİN YARDIMINA İHTİYACIM VAR...

AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİ RAPORUNDA SATIRLARA FATURALARIMIZ VE KAPANMAMIŞ TURARLARI GELİYOR,BU RAPORDA SATIRALARA YANSIYAN FATURALARI HANGİ İŞLEM KAPATTIYSA ONUN TUTARINI GETİREBİLMEMİZ MÜMKÜN MÜ?SATIRDA GÖRÜNEN FATURANIN TUTARININ 1000 YTL OLDUĞUNU DÜŞÜNELİM 500 YTL TAHSİLAT GİRİLEREK 500 YTL'LİK KISMININ  KAPATILDIĞINI DÜŞÜNELİM AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİNDE DE O FATURANIN YANINA O FATURAYI KAPATAN 500 YTL 'Yİ GETİRMESİNİ İSTİYORUZ.HİÇ KAPANMAMIŞ AÇIKTA OLAN SATIRLARA DA HİÇBİR İŞLEM YAPMASIN TAHSİLAT KISMINI BOŞ GEÇSİN İSTİYORUZ.SATIR KAPATAN İŞLEM TUTARINI RAPORA NASIL BİR ALAN YAPARAK GETİREBİLİRİM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

ÇOK TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN HERKESE

Konunun tam anlamı ile cevaplanamamış olduğunu bir kez daha üzülerek gözlemledikten sonra ; bir kez daha konunun ilk mesajını okuduğumda , aklıma bir soru geldi...1000 YTL lik faturanın 300 YTL lik bölümü kapanmamış , 100 YTL lik farklı işlem tarihlerinde ve farklı vadelerde 5 adet çek alınmış , 50 YTL lik havale gelmiş , 75 YTL Kasadan nakit tahsilat yapılmış , geriye kalan alacağın %85 i ALACAK dekontu ile kapatılmış , son kalan %15 de takipden düşülmüş ise ; Satırların ekranda nasıl görünmesi gerekir...

Ben ekran görüntüsüne ufak bir örnek vereyim.

Tarih            Saat          FTR No         FTR Tutar       Kapanan Tutar     Açık tutar
====================================================
21.09.2007      19:05          1905             1000                   700                 300
====================================================

istediğiniz bu ise sanırım bunu PAYTRANS dan yararlanarak yapmak mümkün olacaktır...biraz zaman alır ama imkansız değil...

yorumlarınıza göre tasarıma el atacağım

kolay gelsin , iyi çalışmalar...

« Son Düzenleme: 27.09.2007, 09:54 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 27.09.2007, 10:04 »
evet aynen böyle.yani 1000 ytl'lik fatura o fatura için yapılan tahsilatlar sonucunda kapanan tutar sizin örneğinizide çek havale nakit vb.şekilde o faturanın 700 ytl'si kapanmış geriye kalan ise 300 ytl budur yani bunu istiyorum sadece,ama olmadı yapamadım malesef :( .VE bu çok önemli yani bunu çok acilde bitirmem gerekiyor uğraşıyorum bi sonuç yok bende ...ilginize çok ama çok teşekkür ederim .Sizin verdiğiniz örnek doğru aynen böyle istiyorum raporu ancak ben 2 şeyi belirtmeyi unutmuşum satırda o faturanın vade tarihi ve faturanın kesildiği cari ünvanıda olacak ..çok teşekkürler kolay gelsin

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 27.09.2007, 10:08 »
evet aynen böyle.yani 1000 ytl'lik fatura o fatura için yapılan tahsilatlar sonucunda kapanan tutar sizin örneğinizide çek havale nakit vb.şekilde o faturanın 700 ytl'si kapanmış geriye kalan ise 300 ytl budur yani bunu istiyorum sadece,%15 takipten düşülen tutar diye örnek vermişsiniz takipten düşülen tutara ihtiyaç yok sadece fatura tutarı ve o faturaya istinaden yapılan toplam tahsilat tutarı yani o faturayı kapatan tutar...ama olmadı yapamadım malesef :( .VE bu çok önemli yani bunu çok acilde bitirmem gerekiyor uğraşıyorum bi sonuç yok bende ...ilginize çok ama çok teşekkür ederim .Sizin verdiğiniz örnek doğru aynen böyle istiyorum raporu ancak ben 2 şeyi belirtmeyi unutmuşum satırda o faturanın vade tarihi ve faturanın kesildiği cari ünvanıda olacak ..çok teşekkürler kolay gelsin

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #10 : 27.09.2007, 12:15 »
Raporun mantığını kurdum , ama joker karakterlerde zorlanıyorum...

ilgli selectler ile mantığı kurdum...

SELECT * from lg_086_01_INVOICE WHERE FICHENO='00029473'   --57521

SELECT * FROM lg_086_clcard whERE LOGICALREF=692

SELECT * FROM lg_086_clcard whERE code='M02.X.13421.1200'  --1495
SELECT * from lg_086_01_INVOICE WHERE FICHENO='00033167'   --65181
SELECT * FROM LG_086_01_PAYTRANS where FICHEREF=65181

Aşağıdaki SELECT doğru sonuca götürüyor..kapanan değeri veriyor..

SELECT SUM(PAID) FROM LG_086_01_PAYTRANS where FICHEREF='57521' AND TRCODE=8 AND CLOSINGRATE=1

Aşağıdaki SELECT doğru sonuca götürüyor..kapanmayan değeri veriyor..

SELECT SUM(PAID) FROM LG_086_01_PAYTRANS where FICHEREF='57521' AND TRCODE=8 AND CLOSINGRATE=0

ilgli SQLinfolar ise JPG de....TEK TIRNAK ÇİFT TIRNAK ++ ÇİFT TIRNAK TEK TIRNAK olayında bir hatam var sanırım...
yeya parantezlerde...

hadi arayıp bulalım...

« Son Düzenleme: 27.09.2007, 12:19 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 27.09.2007, 13:37 »
peki ben bu tanımlı alanları alım faturaları dökümü değilde ayrıntılı tahsilat listesi veya borç takip raporunda yapsam sorun olur mu ? çünkü bu raporlarda gecikme günleri de geliyor -15 vb gibi bunun da olması lazım raporda :)..ayrıntılı tahsilat listesinde denesem tanımlı alanları değiştirmek zorunda kalırmıyız?çok teşekkür ederim

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #12 : 27.09.2007, 13:51 »
FICHEREF VE LOCIGALREF ALANLARINI DEĞİŞTİRMEN GEREKİR.ONLAR HER RAPORDA FARKLI OLUYOR.YANİ R1 YERİNE R2 OLABİLİYOR...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #13 : 27.09.2007, 14:32 »
Daha durun  ??? ...henüz doğru cevabı bile vermiş değilken siz başka raporlar ile benim biricik tanımlı alanlarım arasında bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz ...oysaki daha bu kodlar ile sonuç alamadım....

günlük rutin işler olmasa raporu çoktan bitirmiştim ama , bir ara doğru sonucada ulaştım , konsantrasyonum karıştı...ama size %99 bitmiş olan kodları vereyim  ;)

Çevrimdışı secil

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #14 : 27.09.2007, 14:47 »
PARDON AMA STR KULLANDIĞIMIZDA + KULLANMAMIZ GEREKMİYORMU ????