ACİL RAPOR

Gönderen Konu: ACİL RAPOR  (Okunma sayısı 5260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: ACİL RAPOR
« Yanıtla #15 : 27.09.2007, 15:18 »
Doğru bir önerme soruya benzetilmiş...   ;)

Fakat dikkat ederseniz , STR li tanımlamaları Fonksiyon yada formüller içerisine dahil etmemişim...yani o alanlar ATIL Tanımlı alanlar...

kolay gelsin...

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #16 : 28.09.2007, 12:31 »
mrb ersoy bey en son ekran görüntüsünü gönderdiğiniz tanımlı alanları AYRINTILI TAHSİLAT LİSTESİNDE hazırladım ama bu alanlardan rapora hiçbir sonuç gelmiyor malesef..sorun benden kaynaklanıyor olabilir tanımlı alanalrın görüntüsünüde gönderemiyorum size sorun çıkıyor  :( çok mutsuzum

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
ACİL RAPOR
« Yanıtla #17 : 29.09.2007, 08:44 »
Bölgesel ayarlarınız , SQLinfo için ayarlı mı ? Nokta virgül , virgül nokta ayarı yapmanız gerekebilir..

Ayrıca size gönderdiğim ; bilgilerde , size özel olanları size göre değiştirmeniz gerekiyordu , belki onlarda bir eksiklik olabilir...
firma numarasına ve dönem numaralarını kontrol edebilirsiniz , Tanımlı alanın türlerinde bir eksiklik olabilir...Parantezler de eksiklik veya fazlalık olabilir....

son kontrollerinizi tamamaladıkdan  sonra sizde Tanımlı alanlarınızın JPG görüntüsünü yayımlarsanız daha net bulgular elde edebiliriz...

bu konunun , cevaplayıcısı olarak tek müdavimin ben olması da oldukça ilginç....ilerleyen günlerde alternatif cevaplar ile karşılaşabilirsiniz...

kolay gelsin , iyi çalışmalar...
« Son Düzenleme: 29.09.2007, 08:45 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #18 : 01.10.2007, 10:14 »
ersoy bey size ve herkese güzel sorunsuz geçen bir hafta diliyorum ..size yazdığım önceki mesajımda tanımlı alanları yapıp ayrıntılı tahsilat listesinde çalıştırmak istediğimde sonuç alamıyorum demiştim.elbette firma numarası ve R İLE Başlayan veri alanalrınıda düzelttim ama bir sonuç yok.bu konuylada gerçekten sadece siz ilgilendiniz çok teşekkür ederim size..ekran görüntüsünü gönderemiyorum sorun çıkıyor ama tanımladığım alanları aşağıda gönderiyorum ...tekrar çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

1- METİN  (e_ftr_ref)           "STR(R9.logicalRef)"
2- METİN  (e_pay)               "STR(R9.ficheRef)"
3- SAYI    (e1 )                    R9.paid
4- METİN  (paid )                _SQLINFO("R9.paid,,)","LG_001_01_PAYTRANS",[e_pay]=[e_ftr_ref] AND R9.trCode=8 AND R9.closingRate=1)
5- METİN  (e_sql_kapanan)  _SLINFO([E_filed_kapanan],[E_table],[e where ])
6- METİN  (e where  )         "[e_ftr_ref]=[e_pay] AND V.TRCODE=8 AND V.CLOSINGRATE=1"
7- METİN  (E_table)            "LG_001_01_INVOICE Z , LG_001_01_PAYTRANS V "
8 METİN   (E_filed_kapanan) "V.PAID"

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #19 : 01.10.2007, 10:58 »
ersoy bey size ve herkese güzel sorunsuz geçen bir hafta diliyorum ..size yazdığım önceki mesajımda tanımlı alanları yapıp ayrıntılı tahsilat listesinde çalıştırmak istediğimde sonuç alamıyorum demiştim.elbette firma numarası ve R İLE Başlayan veri alanalrınıda düzelttim ama bir sonuç yok.bu konuylada gerçekten sadece siz ilgilendiniz çok teşekkür ederim size..ekran görüntüsünü gönderemiyorum sorun çıkıyor ama tanımladığım alanları aşağıda gönderiyorum ...tekrar çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

1- METİN  (e_ftr_ref)           "STR(R9.logicalRef)"
2- METİN  (e_pay)               "STR(R9.ficheRef)"
3- SAYI    (e1 )                    R9.paid
4- METİN  (paid )                _SQLINFO("R9.paid,,)","LG_001_01_PAYTRANS",[e_pay]=[e_ftr_ref] AND R9.trCode=8 AND R9.closingRate=1)
5- METİN  (e_sql_kapanan)  _SLINFO([E_filed_kapanan],[E_table],[e where ])
6- METİN  (e where  )         "[e_ftr_ref]=[e_pay] AND V.TRCODE=8 AND V.CLOSINGRATE=1"
7- METİN  (E_table)            "LG_001_01_INVOICE Z , LG_001_01_PAYTRANS V "
8 METİN   (E_filed_kapanan) "V.PAID"

büyük puntolar ile vurguladığım yerde "Q" harfi eksik hata ondan kaynaklanıyor olabilir...

ayrıca dilek ve temennileriniz için teşekkürederim.Tüm arkadaşlara iyi haftalar dilerim.

« Son Düzenleme: 01.10.2007, 11:05 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #20 : 01.10.2007, 11:04 »
BEN TANIMLI ALANLARI SİZE GÖNDERİRKEN EKSİK YAZMIŞIM Q HARFİNİ :) YOKSA TANIMLI ALANIMDA RAPORDA Bİ SORUN GÖRÜNMÜYOR Q HARFİ VAR... ERSOY BEY BU RAPOR OLMAYACK GALİBA :(  UMUTSUZLUĞA KAPILDIM ... TEŞEKKÜR EDERİM

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
ACİL RAPOR
« Yanıtla #21 : 04.10.2007, 13:51 »
SATIŞ FATURALARI Dökümü raporunda Fatura Türü sadece "Toptan Satış Faturası" seçili olduğunda doğru sonucu veren TANIMLI alanları yeniden yazdım...

METİN : Elif_Field_Kapanan : "V.PAID"
METİN : Elif_Table : "LG_086_01_INVOICE Z , LG_086_01_PAYTRANS V"
METİN : Elif_Where_01 : "Z.FICHENO='"+[Fatura Numarası]+"' AND V.FICHEREF=Z.LOGICALREF AND Z.TRCODE=8 AND V.TRCODE=8 AND V.CLOSINGRATE=1"

METİN : Elif_SQL_Kapanan : _SQLINFO([Elif_Field_Kapanan],[Elif_Table],[Elif_Where_01])

« Son Düzenleme: 04.10.2007, 15:10 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı elif

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #22 : 08.10.2007, 09:02 »
çok teşekkürler ersoy bey...değerli yardımlarınız işimi çok kolaylaştırdı...iyi çalışmalar dilerim

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #23 : 26.10.2007, 09:38 »
Bu rapordaki bir eksikliği daha sonradan IRMAK fark etti...Raporda "SUM" eksik...SUM ı da yerleştirdik mi formülün içerisine, rapor istenilen şekle gelmiş demektir.Tek sorun konsantre olamamak...olunca cevabı buraya yazacağım bu arada diğer arkadaşlar yazmış olduğum kod a SUM eklemek konusunda fikirlerini sunarlar ise sevinirim.

T-SQL i şöyle....

SELECT SUM(PAID) FROM LG_001_01_PAYTRANS where FICHEREF='57521' AND TRCODE=8 AND CLOSINGRATE=0

SELECT PAID FROM LG_001_01_PAYTRANS where FICHEREF='57521' AND TRCODE=8 AND CLOSINGRATE=1

"FICHEREF='57521'" :  Satış Faturası Fiş no nun Logicalreferansıdır.

kolay gelsin , iyi çalışmalar.
« Son Düzenleme: 26.10.2007, 09:40 Gönderen: lsuersoy »

Çevrimdışı efe

• Yeni Kullanıcı
  • *
cari hesap ekstresinde kur
« Yanıtla #24 : 12.12.2007, 13:54 »
ben cari hesap ekstresi alınca dövizli işlemlerin  kurlarını görmek istiyorum ama ne yaptımsa beceremedim. lütfen bana yaardım edermisiniz. çok önemli. çok ta bilgili değilim

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
ACİL RAPOR
« Yanıtla #25 : 12.12.2007, 14:25 »
Merhaba ; İşlemin yapıldığı gün itibari ile Döviz Kur tablosunda tanımlı 4 çeşit kurdan birisi mi? yoksa , İşlem dövizli olarak o işlemde elle girilen KUR bilgisini mi istiyorsunuz ?

Eğer birincisi seçenek ise  CLFLINE dan REPORTRATE bilgisini , EĞER ikincisi ise CLFLINE dan TRRATE bilgisini çekmeniz gerekecek...
Bu alanların seçimini ise ; Dizayn içerisinde SAYI tipinde alan tanımlarken , Verialanı SEÇ den CLTransREC den seçebilirsiniz...Sürükle bırak ile istediğiniz alana bırakabilirsiniz...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

« Son Düzenleme: 12.12.2007, 14:51 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı efe

• Yeni Kullanıcı
  • *
ektredeki kur
« Yanıtla #26 : 12.12.2007, 14:41 »
yaptığım işlemdeki kurun görünmesini istiyorum. örneğin:
satış fat. 1700 ytl  kur: 1,70  döviz : € tutar: 1000
gibi

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #27 : 12.12.2007, 14:53 »
Daha önce verdiğim cevabı incelermisiniz , siz cevap yazarken ben değiştirmişim..

kolay gelsin...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
KURLU_Ekstre_Resimli_Anlatım
« Yanıtla #28 : 12.12.2007, 14:59 »
KURLU_Ekstre_Resimli_Anlatım

Çevrimdışı efe

• Yeni Kullanıcı
  • *