a4 sayfasını yarımkullanma ve üst yarıyla alt yarıya aynı faturayı yazdırma

Gönderen Konu: a4 sayfasını yarımkullanma ve üst yarıyla alt yarıya aynı faturayı yazdırma  (Okunma sayısı 3113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kazimates

• Yeni Kullanıcı
  • *
Merhabalar.
bir arkadaşım daha önce sürekli form kullanmaktaydı ve raporlarını a5 ölçülerine göre dot matrix ve sürekli form ile almaktaydı. sonrasında lazer printer ve a4 sayfa ölçüsü kullanmak işstedi. bu sefer 1 asıl ve 1 kopya olacak şekilde baskı almak isteği oldu. yani a4 sayfasını ortadan 2 ye katlayacak olursak ve üst tarafa raporu aldığımızı farzedelim. aynı raporu alt yarıyada nasıl yazdırabilirz. bunu fatura üzerinde yaz seçeneği kullandığımızda tek tıkla yapmak istiyoruz. buna bir çözümünüz olabilirmi. şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı minicooper

• Yeni Kullanıcı
  • *
merhaba;

a4 formatında fatura yazdırma olayına dün bende başladım. Size sadece şöyle ifade edebilirim yazılım olarak bir çok çözümü bulunmakta fakat yazılım olarak program istemiyorsanız excell üzerinden siz kendiniz formatı tasarlıyarak yazdırabilirsiniz. Deneyerek boşlukları ayarlarsınız zor bir şey değil. :)

Çevrimdışı kazimates

• Yeni Kullanıcı
  • *
malesef bir türlü halledemedim.lks ekranında faturalarda a5 olarak landscape pozizyonda olacak şekilde bir rapor yaptım ve bunu a5 sayfaya başarılı olarak yazdırıyorum. fakat 1 adet a4 sayfa üzerine bir türlü 2 kopya diye gönderdiğimde a4 üzerine baskı yapmıyor ve otomatik olarak 2 sayfaya yazdırıyor. hp laser jet yazıcılarda bunu bir türlü başaramadım bu tip bir örneği olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirseniz memnun olurum.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Bi a4 tasarima 2 adet ayni a5 tasarimini yap, yani ayni seyi 2 kere basicak

Çevrimdışı kazimates

• Yeni Kullanıcı
  • *
ekte fatura modülünde tasarladığım a4 boyundaki ve üzerinde 2 a5 boyunda fatura yerleştirilmiş faturayı bulabilirsizin. llx uzantısını txt olarak değiştirdim. bu arada bu faturayı her printere gönderdiğimde 1 kopya seçili olmasına rağmen 4 veya 5 kopya olarak printerden çıkıyor. oysa 1 kopya bize yeterli. konuyu yorumlamanızı rica edeceğim. şimdiden herkese teşekkürler.

Çevrimdışı kazimates

• Yeni Kullanıcı
  • *
arkadaşlar sorun hala daha giderilemedi. printerde sayfa boyutu a4 çıktı boyutuda a4 olarak tanımlı. göreceğiniz< üzere yapmış olduğum fatura tasarımıda a4 boyutunda peki neden yazıcıya gönderirken 1 kopya dememe rağmen 4 veya 5 kopya gitmeye devam ediyor olabilir? lks1.35 versiyonu kullanılıyor.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
Siz once 1.89 'a bi geciniz

Çevrimdışı kazimates

• Yeni Kullanıcı
  • *
1.35 de bu tip bir sorun mu mevcuttur? Açıkcası sistemleri okadar dahınık ki ben bile herhangi minör bir değişiklikden kaçınıyorum .

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
Hocam 1.35 Logonun bu işi ilk öğrendiği yıllar diyelim :) sen anla artık , 1.35 de çoğunlukla kaçak kullanıcılar durur , o yüzden bug ve problemi çok olan bi versiyon .

Çevrimdışı kazimates

• Yeni Kullanıcı
  • *
Mevcut sürümleri LKS2 1.35.00 olarak gözüküyor. Bu versiyonda acaba A4 kağıt ve cm ile alakalı fatura dizayn ekranında bir bug varmıydı? fatura formu üzerinde parametrelerden inch yapacak olursam bu sefer değerler inch olarak gözüküyor fakat yanlarında yine cm olarak veriyor. Bu arada bu tip bir bug var ise ve sorun bundan kaynaklı ise logonun ftp sitesinde lks2 1.89.00 / 1.88.00 ve 1.87.00 versiyon değişimleri mevcut bunlardan 1.89a direk geçiş yapabilirmiyim ve ücretsiz bir geçişmidir? 1.35 den 1.89 a geçecek olursam dikkat etmem gereken bir husus varmıdır? versiyon değişimini anlatan bir eğitim dökümanı bunun için yazılmışmıdır?

Çevrimdışı ketencibilgisayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
AYNI KONUDAN BENDE MÜZDARİBİM..NOOLUR YARDIM..GO PLUS V18.00 ...FATURA RESİM EKİNDE..

Çevrimdışı tcogay

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
  • Logo Bayi
Merhaba,
Faturanız tek kalemse yazılabilir. Birden fazla ise zor :((