e-defter amount değerlerinin toplamına eşit olmalıdır hatası - ACİL YARDIM LÜTFE

Gönderen Konu: e-defter amount değerlerinin toplamına eşit olmalıdır hatası - ACİL YARDIM LÜTFE  (Okunma sayısı 1829 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı equnix

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Merhabalar;
e-defterde 3 tane farklı hata alıyoruz.
1- gl-bus:totalDebit değeri, gl-cor:entryDetail elemanı içerisindeki gl-cor:debitCreditCode değeri 'D' ve ya 'debit' olan gl-cor:amount değerlerinin toplamına eşit olmalıdır.

2- gl-bus:totalCredit değeri, gl-cor:entryDetail elemanı içerisindeki gl-cor:debitCreditCode değeri 'C' ve ya 'credit' olan gl-cor:amount değerlerinin toplamına eşit olmalıdır.

3- 0101018 nolu fiş:gl-cor:entryNumberCounter müteselsil bir değere sahip olmalıdır.

Bununla ilgili olarak yaptıklarımız;
1- Tiger Plus 2.31.00.01 dosyalarını yükledik.
2- Yevmiye madde numaralarını verdik.
3- SELECT * FROM LG_113_01_EBOOKDETAILDOC WHERE  (DOCUMENTDATE IS NULL AND LEN(DOCUMENTNR)<1)
AND EMFICHEREF>1 AND EMFICHEREF IN (SELECT LOGICALREF FROM LG_113_01_EMFICHE WHERE MODULENR<>0 AND  MONTH(DATE_)=1) sorgusu ile çift kayıtları tespit ettik ve gerekli düzeltmeleri yaptık.

Hala daha bu üç hatayı alıyorum. Ne yapabiliriz? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Caner5

• Yeni Kullanıcı
  • *
1 ve 2. sorunun cevapları için aşağıdaki sorguları çalıştır ve toplamlarda farklılık varmı onları kontrol et.

- İlgili fişe ait LG_FFF_DD_EMFLINE tablosundaki  DEBIT,CREDIT kolonlarının toplamı ile LG_FFF_DD_EMFICHE tablosundaki  TOTALACTIVE ve TOTALPASSIVE kolonları karşılaştırışıp fark olup olmadığı kontrol edilmelidir.

tutarlar birbirine eşit olmalıdır. Kuruşu kuruşuna