satış elemanlarını karı

Gönderen Konu: satış elemanlarını karı  (Okunma sayısı 1188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ARAS

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • HEDEFTE SAPMA YOK MARKA OLACAGIZ
satış elemanlarını karı
« : 25.12.2007, 08:58 »
arkadaşlar merhaba bana satış elemanlarımını 1 ayda veya  2 tarih arası ne kadar para kazandırdıklarını alacagım rapor lazım şimdideden tşlkler

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: satış elemanlarını karı
« Yanıtla #1 : 25.12.2007, 13:09 »
Merhaba,

Burada direkt rapor yapmıyoruz, siz rapora başlıyorsunuz takıldığınız noktalarda biz yardımcı oluyoruz.

detay verirseniz (satış elemanı sadece satış karı mı finans karları göz önünde bulundurulacak mı, yani tahsilatları devreye katılacak mı?) hangi yoldan alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı ARAS

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • HEDEFTE SAPMA YOK MARKA OLACAGIZ
« Yanıtla #2 : 27.12.2007, 12:11 »
iliginiz için çok tşk ederim
 şimdi pratik tablo raporlarında satış elemanı kar bazında var fakat orda tarih aralıgı vermek isitiyorum  tanıml filtreleerden yapıyorum
tarih ve satış elemanıda filtre vermek isteginde rapor düzgün gelmiyor

Çevrimdışı ALOX

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 28.03.2008, 15:16 »
slm
ben de eskiden bir gıda firmasındaydım ve satış elamnalarımız vardı.plasiyer kodu atamıştım.her faurada satış eleamnı seçerdim bölgeeye göre değşirdi.ay sonu geldiği zaman maaş+prim alırlardı primleri ürünlere göre değşiirdi bazı ürünlerde %1  bazıalrında %2 v.s değişik primler alırlardı.bölge ve ürüne göre ayrıntılı satış raporunda bu raporu tam 1 ayda yapmıştım.sql bilgim 0 olmasına rağmen çözmüştüm.

bunun için ilk yapman gereken
1-her fatura için satış elamını seçmen
2-stok a özel prim alıyorlarsa stok özel koduna prim miktarını girmen(bu a.b.c şeklinde de oalbilir)rapor da

rapor yeri sie malzemelrden ayrıntılı satış raporu ndan bulabilirsin.
başlıca alanlar ise;

satış-iade=net satış
satış miktarı ad bazında
satış tut.
satış primi
iade mik.adet bazında
iade tut.
iade primi(- olacak tabii)
prim eşittir=satış-iade primi=net satış tut.*100/1 (%1 i için)
stok kodların seçmen lazım
satış elamnı=xxx
tarih aralığı
v.s. uamrım yardımcı olur.sadece ufkunu genmişletmen için.tabi..
bu arada tahsilat hariç veya dahil olursa da afrklı olur.
yani tahsil ettiği para mikatrını istiyorsan da ayrıca o işlemede bir özel okd ekleyebilirsin.
böylece parayı kimin aldığını bulur sonra toplatır ve daha sonra yüzdesini hesaplatabilirsin..
ayrıca istersen cari hesap özel kodu da vererek raporuna bir filtre daha ekleyebilirsin.bunu amacı ise he rmüşteri belirlienmiş bir elemana ait olduğu için cari kart özel koduna eleman ismni verirsen hata ihtimalın sıfır olur.
kolay gelsin..
« Son Düzenleme: 28.03.2008, 15:20 Gönderen: ALOX »