go 3 de seri lot no ları cari hesap ekstresinde göstermek

Gönderen Konu: go 3 de seri lot no ları cari hesap ekstresinde göstermek  (Okunma sayısı 409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALOX

• Logo Kullanıcısı
  • **
merhaba arkadaşlar.
sziden bir konu hakkında yardımlarınızı rica edecektim.

seri no takipli ürünleri cari hesap ekstresinde seri lt no alrını görmek istiyorum.
faturada satılan miktar 1 adet olunca onu sağolsun memorpin(pusula bil.)hal etti.
ama çok yoğun olduğu için birden fazla satış olunca(mesela 35 ad) onu da bir türlü uğraşma şansı olmadı.

kısacası cari hesap ekstresinde seri nolu ürünlerin adedi kadra seri no larınıda görmek istiyoruz.

2 tane tanımlı alan oluşturdu

1.SER:

_SQLINFO("SLREF","LG_001_02_SLTRANS","STTRANSREF="+STR(R4.logicalRef)+" AND ITEMREF="+STR(R4.stockRef)+" AND LINENR=1")

2.SERİ NO

_SQLINFO("CODE","LG_001_02_SERILOTN","LOGICALREF='"+[SER]+"'")

bu şekilde satılan miktar 1 ad olunca sıkıntı yok.seri no geliyor.
ama dediğim gibi birden fazla olunca hepsinini seri no su için teker tekermi tanımlı alan yapacaz.
yani başka bir çözümü varsa sevinirim.

şimdiden herkese tşk.
« Son Düzenleme: 15.08.2016, 15:42 Gönderen: ALOX »

Çevrimdışı YusufSelcuk

• Logo Kullanıcısı
  • **
Lınenr 2 3 4 5 6  şeklinde bir den çok yapmalısın toplu olarak bir döngüye sokup alamazsın.. :(

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Merhaba,

Bu isteğiniz sql fonksiyonu ile yapılabilir, fakat benim kafama takılan soru şu,

Cari hesap ekstresinde fatura fatura detayını aldınız diyelim dediğiniz gibi bir üründen 35 adet var ise 35 adet seri numarası nereye yazacak?
seri numaraları dinamik olarak bir alana yazdırılabilir, fakat logonun dizaynında bu alanı açık tutmanız lazım yani dizaynda dinamik bir alan olmadığı için seri numarası alanı sürekli orada yer kaplayacak her satır için o kadar yer kaplaması çok kötü olur

Çevrimdışı ALOX

• Logo Kullanıcısı
  • **
ya o kısmı kolay bizde ona göre özel bir hesap ekstresi formatı yaparız
çünkü sadece seri no lu ürünlerin satışını yaptığımız faturalasırn özel kodu var.
dolaysıyla cai hesap ekstresi alırken fatura mzel kodu filtresi ekleriz ve sadece o tasarımı seçeriz.
o yüzden sıkıntı olmaz bence.
ilginiz için tşk.