Toplam Satış Miktarı ve Satış Tutarı

Gönderen Konu: Toplam Satış Miktarı ve Satış Tutarı  (Okunma sayısı 732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı disasterus

• LOGO Bayi
  • Yeni Kullanıcı
Toplam Satış Miktarı ve Satış Tutarı
« : 01.03.2017, 16:28 »
merhaba,

excel'e döktürmek için iki tarih arası birim farketmeksizin toplam satış miktarı ve satış tutarını gösteren bi rapor ihtiyacım var...  aşağıdaki raporda bişeyler yapmaya çalıştım ama toplam tutarı alamadım. yardımcı olmanızı rica ediyorum, teşekkürler

Cari ünvanı :   Toplam satış tutarı:  Toplam miktar:

SELECT
TOP (100)
CLNTC.DEFINITION_ AS [CARİ ÜNVANI], SUM(STRNS.AMOUNT) AS [TOPLAM]               
FROM 
dbo.LG_004_06_STLINE AS STRNS WITH (NOLOCK) LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_004_06_STFICHE AS STFIC WITH (NOLOCK) ON STRNS.STFICHEREF = STFIC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_004_CLCARD AS CLNTC WITH (NOLOCK) ON STFIC.CLIENTREF = CLNTC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_004_ITEMS AS ITMSC WITH (NOLOCK) ON STRNS.STOCKREF = ITMSC.LOGICALREF

WHERE (STRNS.SOURCEINDEX IN (0, 1, 2, 3, 4))  AND (STRNS.DATE_ >= CONVERT(dateTime, '1-1-2016', 101)) AND
(STRNS.DATE_ <= CONVERT(dateTime, '12-31-2016', 101)) AND (STRNS.CPSTFLAG <> 1) AND (STRNS.DETLINE <> 1) AND (STRNS.LINETYPE NOT IN (2, 3)) AND (STRNS.TRCODE IN (8)) AND (STFIC.CANCELLED = 0)

GROUP BY CLNTC.DEFINITION_
ORDER BY 'TOPLAM' DESC

« Son Düzenleme: 01.03.2017, 16:53 Gönderen: disasterus »

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
Ynt: Toplam Satış Miktarı ve Satış Tutarı
« Yanıtla #1 : 01.03.2017, 17:40 »
bende şöyle bir sorgu var:

SELECT
M.CODE, M.NAME, SUM(SALAMNT) AS SATIŞ_MİK, SUM(SALCASH) AS SATIŞ_TUT
FROM LV_216_01_STINVTOT T
INNER JOIN LG_216_ITEMS M ON T.STOCKREF=M.LOGICALREF
WHERE
INVENNO=(-1)
GROUP BY  M.NAME, M.CODE
ORDER BY M.CODE

Çevrimdışı disasterus

• LOGO Bayi
  • Yeni Kullanıcı
« Yanıtla #2 : 01.03.2017, 18:06 »
teşekkürler kardeş ancak, senin sorgu, malzeme bazında, cari hesap bazında olacaktı..

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #3 : 01.03.2017, 20:46 »
merhaba,

excel'e döktürmek için iki tarih arası birim farketmeksizin toplam satış miktarı ve satış tutarını gösteren bi rapor ihtiyacım var...  aşağıdaki raporda bişeyler yapmaya çalıştım ama toplam tutarı alamadım. yardımcı olmanızı rica ediyorum, teşekkürler

Cari ünvanı :   Toplam satış tutarı:  Toplam miktar:

SELECT
TOP (100)
CLNTC.DEFINITION_ AS [CARİ ÜNVANI], SUM(STRNS.AMOUNT) AS [TOPLAM]               
FROM 
dbo.LG_004_06_STLINE AS STRNS WITH (NOLOCK) LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_004_06_STFICHE AS STFIC WITH (NOLOCK) ON STRNS.STFICHEREF = STFIC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_004_CLCARD AS CLNTC WITH (NOLOCK) ON STFIC.CLIENTREF = CLNTC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_004_ITEMS AS ITMSC WITH (NOLOCK) ON STRNS.STOCKREF = ITMSC.LOGICALREF

WHERE (STRNS.SOURCEINDEX IN (0, 1, 2, 3, 4))  AND (STRNS.DATE_ >= CONVERT(dateTime, '1-1-2016', 101)) AND
(STRNS.DATE_ <= CONVERT(dateTime, '12-31-2016', 101)) AND (STRNS.CPSTFLAG <> 1) AND (STRNS.DETLINE <> 1) AND (STRNS.LINETYPE NOT IN (2, 3)) AND (STRNS.TRCODE IN (8)) AND (STFIC.CANCELLED = 0)

ORDER BY 'TOPLAM' DESC

SELECT
TOP (100)
CLNTC.DEFINITION_ AS [CARİ ÜNVANI], SUM(STRNS.AMOUNT) AS [TOPLAM],SUM(STRNS.TOTAL) AS [TUTAR],SUM(STRNS.AMOUNT) * SUM(STRNS.TOTAL) AS [ADET X TUTAR]
FROM 
dbo.LG_017_01_STLINE AS STRNS WITH (NOLOCK) LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_017_01_STFICHE AS STFIC WITH (NOLOCK) ON STRNS.STFICHEREF = STFIC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_017_CLCARD AS CLNTC WITH (NOLOCK) ON STFIC.CLIENTREF = CLNTC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_017_ITEMS AS ITMSC WITH (NOLOCK) ON STRNS.STOCKREF = ITMSC.LOGICALREF

WHERE (STRNS.SOURCEINDEX IN (0, 1, 2, 3, 4))  AND 
(STRNS.CPSTFLAG <> 1) AND (STRNS.DETLINE <> 1) AND (STRNS.LINETYPE NOT IN (2, 3)) AND (STRNS.TRCODE IN (8)) AND (STFIC.CANCELLED = 0)

ORDER BY SUM(STRNS.AMOUNT) DESC

Çevrimdışı disasterus

• LOGO Bayi
  • Yeni Kullanıcı
« Yanıtla #4 : 02.03.2017, 00:00 »
Birol bey Allah razı olsun kardeşim yardımın için,
adetxtutar gerek yoktu,  zaten "tutar" satışların toplamı, onu gözden kaçırmıssın.
onun yerine o cari ye satışın toplam cirodaki oranını koyabilirim.

birde, "Yönetim karar destekte"  rapor üretecinden ekliyorum ben bunu oluşturduğum rapora,
kaç defa denedim "tarih aralığı filtresi" ekliyorum, raporu alırken de tarih aralığı veriyorum, beni dinlemiyor yine yıllık toplamı veriyor, ne yapabilirim.

son olarak  bana özelden kargo adresini yazarmısın,http://www.denizfistik.com/wp-content/uploads/2017/01/antep-fistikli-muska-106-65-B.jpg bu sana kısmetmiş...  :) :) :)

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 02.03.2017, 01:05 »
SELECT CLNTC.DEFINITION_ AS [CARİ ÜNVANI], SUM(STRNS.AMOUNT) AS [TOPLAM],SUM(STRNS.TOTAL) AS [TUTAR],
 CAST((SELECT SUM(TOTAL) FROM LG_017_01_STLINE WHERE TRCODE=8 AND SOURCEINDEX IN (0, 1, 2, 3, 4) AND LINETYPE IN (2,3) AND CANCELLED=0 AND CPSTFLAG<>1 ) / SUM(STRNS.TOTAL) AS DECIMAL(18,0))   AS ORAN
FROM 
dbo.LG_017_CLCARD AS CLNTC WITH (NOLOCK) ON STRNS.CLIENTREF = CLNTC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN

(STRNS.CPSTFLAG <> 1) AND (STRNS.DETLINE <> 1) AND (STRNS.LINETYPE NOT IN (2, 3)) AND (STRNS.TRCODE IN (8)) AND (STRNS.CANCELLED = 0)

Çevrimdışı disasterus

• LOGO Bayi
  • Yeni Kullanıcı
« Yanıtla #6 : 02.03.2017, 14:04 »
SELECT CLNTC.DEFINITION_ AS [CARİ ÜNVANI], SUM(STRNS.AMOUNT) AS [TOPLAM],SUM(STRNS.TOTAL) AS [TUTAR],
 CAST((SELECT SUM(TOTAL) FROM LG_017_01_STLINE WHERE TRCODE=8 AND SOURCEINDEX IN (0, 1, 2, 3, 4) AND LINETYPE IN (2,3) AND CANCELLED=0 AND CPSTFLAG<>1 ) / SUM(STRNS.TOTAL) AS DECIMAL(18,0))   AS ORAN
FROM 
dbo.LG_017_CLCARD AS CLNTC WITH (NOLOCK) ON STRNS.CLIENTREF = CLNTC.LOGICALREF LEFT OUTER JOIN

(STRNS.CPSTFLAG <> 1) AND (STRNS.DETLINE <> 1) AND (STRNS.LINETYPE NOT IN (2, 3)) AND (STRNS.TRCODE IN (8)) AND (STRNS.CANCELLED = 0)

abi, oran coşmuş  yanlış veriyor :) :) o önemli değil zaten kaldırırım onu...
ancak iki tarih arası filtresini çalıştıramıyorum.  şöyle yapıyorum, go3 te yönetim karar destek te rapor sihirbazından ekliyorum. sonra rapor ekranı geldiğinde kullanıcı tanımlı rapor oluşturup içine tarih aralığı filtresi veriyorum.
raporu alırken de tarihi yazıyorum ama verdiğim tarihi dikkate almıyor, direk o güne kadarki toplamı veriyor..

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 02.03.2017, 16:39 »
cevap verdigim saate bakarsan normal :)
Oranı yakalarken diledigim formulu kullanabilirsin (A/B) * A vs.
ilk ve uzun olan alan tüm satış cironu getirir , kısa olan ise o carinin cirosunu getirir , formülünü kurgularsın ,
Rapor yöneticisi bu versiyonda hatalı , bende şuan deniyorum ama Access violation , eolesys error vs. alıyorum , Logo'nun geliştirme notlarına baktım
19 martda çıkacak yeni sürümde düzeltmişler.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 02.03.2017, 16:47 »
bu arada tarih filtresi verebilmek için sorgunuzu şu şekilde revize ediniz .

SELECT CLNTC.DEFINITION_ AS [CARİ ÜNVANI], SUM(STRNS.AMOUNT) AS [TOPLAM],SUM(STRNS.TOTAL) AS [TUTAR],STRNS.DATE_ AS TARIH

FROM 

GROUP BY CLNTC.DEFINITION_,STRNS.DATE_

Çevrimdışı disasterus

• LOGO Bayi
  • Yeni Kullanıcı
« Yanıtla #9 : 02.03.2017, 18:44 »
GROUP BY CLNTC.DEFINITION_,STRNS.DATE_ 

kullandığımızda her faturayı ayırıp öyle veriyor

1.cari     miktar  tutarı  fatura tarihi
1.cari     miktar tutarı   fatura tarihi
2. cari    miktar tutarı   fatura tarihi
2. cari    miktar tutarı   fatura tarihi
gibi. aşağıdaki gibi her carinin toplamı isteniyor...

verdiğiniz aşağıdaki sorguya tarih alanı değilde tarih filtresi eklesem tamam..

FROM 

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 02.03.2017, 22:49 »
Dostum bu verdim sadece rapor üreticide kullanacaksın , diğer türlü kullanım icin bir önceki örnektekini kullanacaksın .

Çevrimdışı disasterus

• LOGO Bayi
  • Yeni Kullanıcı
« Yanıtla #11 : 03.03.2017, 12:15 »
eyvallah, tesekkür ederim..