Alınan Hizmet Ektresinde - Fatura KDV oranı ve Kdvli Toplam tutar Eklemek

Gönderen Konu: Alınan Hizmet Ektresinde - Fatura KDV oranı ve Kdvli Toplam tutar Eklemek  (Okunma sayısı 805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonnefeste

• Yeni Kullanıcı
  • *
Selamlar;
Stok>Listeler başlığı altında 7.Alınan Hizmet Ektresi raporunda
Tarih;Fatura No; Fatura Türü;Cari H.Kodu;Cari Ünvanı;...Miktar;Birim;BirimFiyat;Tutar;Fatura Satır açıklaması ;Net Tutar,...vs geliyor.
Tüm tutar yazan yerler KDV hariç geliyor. Benim istediğim satır bazında KDV DAHİL TUTAR gelsin.
Bir de her satırın kdv si 8mi, 18 mi her satırda görülsün. KDV türü "dahil" ya da "hariç" görünüyor ama kdv nin kaç olduğu belli değil.  Böyle bir rapor ile ekstre aldığım zaman Alınan hizmet "İNŞAAT GİDERLERİ" olsun, inşaat giderlerine hem %18 kdvli ürün girmişimdir hem de %8 kdvli ürün girmişimdir. bunları ekstrede satır satır gösterip Ekstrenin altında "İNŞAAT GİDERLERİ" toplam hacama KDV DAHİL olarak 25500 tl olduğunu göstersin.
Yardımlarınız için teşekkürler.
Azıcık çözdüm sanki;
LG_218_01_STLINE sorgsunda VAT sütunu kdv oranını gösteriyor. hemen yanında VATAMNT sütunu kdv miktrını gösteriyorken VATMATRAH kdv matrahı gösteriyor. Şimdi benim ihtiyacım olan VATAMNT+VATMATRAH toplamını göstermek. Çünkü faturayı girerken kdvli de girsem kdv hariç de girsem sonuç doğru olmalı :))
üstadlar bu iki satırı nasıl toplatırım yardım
« Son Düzenleme: 28.05.2018, 17:10 Gönderen: sonnefeste »

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
SUM(VATAMNT+VATMATRAH) bunumu demek istediniz ?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
Evet hocam, her ikisinin toplamını istiyorum lakin yanlış yazdım herhalde çıkmadı
Aşağıdaki sorgu getirmedi. Neresini düzeltmem lazım
_SQLINFO("SUB(VATMNT+VATMATRAH)","LG_218_01_STLINE","LOGICALREF='"+STR(R3.logicalRef)+"'")

SUB değil SUM olcak .

Çevrimdışı sonnefeste

• Yeni Kullanıcı
  • *
Yardımlarınız için çoık teşekkür ediyorum.
Hata bir kaç tane olduğu için gelmemiş. Doğru kod;
_SQLINFO("SUM(VATAMNT+VATMATRAH)","LG_218_01_STLINE","LOGICALREF='"+STR(R3.logicalRef)+"'")
olacakmış. Bu kodu uygulayınca değerler geldi. Bunların bir de alt toplamı yapmak lazım. Mevcut alt toplamlar denedim olmadı. 0 sıfır gösterdi acaba o konuda da yardım eder misiniz.?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
alt toplam derken ?

Çevrimdışı sonnefeste

• Yeni Kullanıcı
  • *
alt toplam derken ?

raporun şablonu

raporun ekran seçili iken gösterilmesi

Alt toplamlar hep aynı geliyor. Bu alt toplamları nasıl düzelteceğim

Bir de bu raporu excele at dediğimde standart alanlar geliyor benim sonradan eklediğim tanımlı alanlar gelmiyor. Tanımlı alanların gelmesi için ne yapabiliirm

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
_SQLINFO("SUM(VATAMNT+VATMATRAH)","LG_218_01_STLINE","DATE_<=GETDATE()")

yada WHERE filtresini kaldırabilirsin

Çevrimdışı sonnefeste

• Yeni Kullanıcı
  • *
_SQLINFO("SUM(VATAMNT+VATMATRAH)","LG_218_01_STLINE","DATE_<=GETDATE()")

yada WHERE filtresini kaldırabilirsin

Bu komut çalıştı fakat afaki rakam verdi. sanki tüm girilen fatura tutarları topladı. Olmadı.
Where değerini nasıl kaldıracağım tarif eder misin

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
bunun icin derinlemesine Bilgi sahibi olman lazım , sana göre biraz ağır konu seçmişsin .

Çevrimdışı sonnefeste

• Yeni Kullanıcı
  • *
bunun icin derinlemesine Bilgi sahibi olman lazım , sana göre biraz ağır konu seçmişsin .
Öğreniriz müdür , sen anlat hele :))

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
yani ekrandaki rapor gibi alt toplam alabilmek için , rapor öncesi seçdigin filtreleri WHERE den sonraki kısımlara işlemen gerekir

örnek WHERE TRCODE IN (1,2,3) AND CANCELLED=0 AND DATE_ BETWEEN '20180101' AND '20180531' AND VS. böyle uzar gider , ama bana kalırsa gereksiz bir detay .