Özel Raporu Excele Atmıyor (Çözüldü)

Gönderen Konu: Özel Raporu Excele Atmıyor (Çözüldü)  (Okunma sayısı 411 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonnefeste

• Yeni Kullanıcı
  • *
Özel Raporu Excele Atmıyor (Çözüldü)
« : 02.06.2018, 14:18 »
Kod: [Seç]
Selamlar;
Logo Start Kullanıyorum. "Stok > Listeler> 7.Alınan Hizmet Ekstresini" almaya çalıştığımda "Kullanıcı Rapor tasarımını" işaretleyip Rapor tanımından değişiklik yaptığım raporu seçiyorum. raporu izlemek için "Ekran" ı seçiyorum. Tamam a bastığımda ekrana geliyor. görebiliyorum. Lakin aynı sayfada aynı raporu excele at  veyaz pdf yap dediğimde kendi kafasındaki standart raporu çıkarıyor benim tanımladığım raporda çıktı vermiyor. Tanımlı raporumda ekranda göster dediğimde ne çıkıyorsa excelle de o şekilde atması için ne yapmam gerekiyor yardım lütfen...
Kullanıcı rapor tasarımında çalışırken alanın üzerinde çift tıklanıldığında küçük bir pencere gelmekte. Bu pencerenin altında bir kutucuk var "Tablo Kolonlarına ekle" diye... İşte burada çözüm başlıyor. Hangi rapor almak istiyorsanız o rapor önelinde çalışırken olmayan tablo alanını ekleyerek listeye alınmasını sağlarsınız. Sonra hangi aralıkta çalışıyorsanız o aralıkta sağ tuş basıp "Tablo Kolonları" dediğinizde düzenleme bölümü gelmektedir. Eğer ekleme yapmışsanız el atta field sırası vererek gelmiştir. İsmini değiştir diyip çıkarmak istediğiniz raporun neresinde hangi sütunu istiyorsanız yer değiştirerek oraya yeni eklediğiniz bölümü getirerek rapor oluşturulmuş oluyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 06.06.2018, 13:42 Gönderen: sonnefeste »