CONNECT WINLICENSE HATASI

Gönderen Konu: CONNECT WINLICENSE HATASI  (Okunma sayısı 679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emirfilar

• Yeni Kullanıcı
  • *
CONNECT WINLICENSE HATASI
« : 18.12.2018, 11:55 »
Merhaba firmamızda connect programı kurulu. Server haricinde 2 pc çalışıyor. Pclerden birinde programı açmaya çalıştığımda winlicense hatası alıyorum ve program açılmıyor. Regıster dosyasını yönetici olarak çalıştırdım. Güvenlik duvarı ayarlarını kapattım. Lisans dosyasını hem pc hem server tarafında çalıştırdım.  Lcsetup ve Lconfig ayarlarını düzenledim. Kısayolu hem ip hemde ad üzerinden oluşturdum. Pcyi domainden çıkardım. Başka kullanıcı oluşturdum. Baktım olmuyor format attım ama yinede olmadı. Logo tarafından bağlantı yapıldı fakat sorunum çözülmedi. Şimdilik geçici olarak başka bir makinaya kurulum yaptım orada sorunsuz çalışıyor. Sanki mac adresi banlanmış gibi. Bu konuda başka bir önerisi olan olurmu acaba? Ek olarak bu pcde Go3 programı sorunsuz çalışıyor.
« Son Düzenleme: 18.12.2018, 12:04 Gönderen: emirfilar »

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: CONNECT WINLICENSE HATASI
« Yanıtla #1 : 18.12.2018, 15:15 »
hata alan program lokalden çalışıyordur , onuda network üzerinde olacak şekilde ayarlayınız.

Çevrimdışı emirfilar

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 18.12.2018, 17:51 »
Hocam dediğinizi tam olarak anlayamadım. Ama şöyle logo programı servere kurulu ve paylaşımda. Pclerde map ile bağlı. Pclerden birinde sorun yok çalışıyor ama diğeri bu hatayı veriyor. Ayrıca connect haricinde Logoya ve Connect Sys'ye giriş yapabiliyorum.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #3 : 18.12.2018, 18:26 »
Terninalde sysden lisans yenileme yapmayı dener misiniz?

Çevrimdışı emirfilar

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 18.12.2018, 18:30 »
Terminal de ve programın kurulu olduğu makina da lisans yenileme işlemlerini denedim. Yeniden başlattım fakat değişen bişey olmadı.