E-Fatura Dizayn Sorunu

Gönderen Konu: E-Fatura Dizayn Sorunu  (Okunma sayısı 967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertdemir

• Yeni Kullanıcı
  • *
E-Fatura Dizayn Sorunu
« : 24.04.2020, 16:46 »
Merhaba

Logo Start 3 E-Devlet içerikli programı ve Logo E-Fatura E-Arşiv hizmetinide satın aldım.
Program kuruldu fatura dizaynı tarafında bazı durumlar farkettim.

Öncelikle Logo Start 3 programında Hizmet Stoğu ve Mal Stoğu oluştururken ana açıklama kısmı toplam 50 karakter destekliyor.
Bazı hizmet veya mal isimleri uzun isimli olduğundan Açıklama 2 ve Açıklama 3 kısımlarını doldurmak zorundayım.

Tanımlamalar/Stoklar/Malzemeler/Ticari Mal eklerken Açıklaması kısmını doldurdum, Açıklama 2 kısmını doldurdum, Açıklama 3 kısmını doldurup stoğu kaydettim.
Tanımlamalar/Verilen Hizmetler/Hizmetler Satış/Verilen Hizmetler eklerken Açıklaması kısmını doldurdum, Açıklama 2 kısmını doldurup stoğu kaydettim.

Daha sonra Logo Start 3 programı üzerinden fatura kesme ekranına geldim mal ve hizmet ekleyip kaydettim. E-Fatura olduğu için edevlet menüsünden e-fatura gönder menüsüne geldim.
Göndereceğim faturayı ön izleme yaptım. Fatura ön izlemesinde sadece Mal ve Hizmet kalemlerinin ana açıklama kısmı gelmiş.

Ayrıca önizlemede programın oluşturduğu kodları incelediğimde programın Açıklama 2 kısmını eklemediğini farkettim bu sebeplede bir sorun var Program gib için bir xml üretiyor ama açıklama 2 kısmına ait kodu eklemiyor.

Ana Açıklama Kısmı Mal ve Hizmet Kaleminde Fatura Tasarım UBL Adı: cbc:Description
Açıklama 3 Kısmı Mal Kaleminde Fatura Tasarım UBL Adı: cbc:Keyword

Açıklama 2 Kısmı UBL deki kodu gerekiyor. Bu nedenden ötürü Hizmet Kaleminin Açıklama 2 kısmı gözükmüyor.

Aşağıdaki kod gib e gönderilmeden önceki ön izlemesidir.

Benim istediğim şey programın faturayı xml e çevirirken Açıklama 2 yide eklemesi ve UBL deki kodu gerekiyor. Yardımlarınızı rica ederim.

<cac:Item>
         <cbc:Description>LENOVO L340 81LG00LQTX i5-8265U 4GB 256GB SSD 2GB </cbc:Description>
         <cbc:Name>000000000000000000000001</cbc:Name>
         <cbc:Keyword>MX110 15.6" FDOS</cbc:Keyword>
         <cac:SellersItemIdentification>
            <cbc:ID>000000000000000000000001</cbc:ID>
         </cac:SellersItemIdentification>

<cac:Item>
         <cbc:Description>AYLIK BİLGİSAYAR TEKNİK BAKIM SÖZLEŞMESİ</cbc:Description>
         <cbc:Name>H02</cbc:Name>
         <cac:SellersItemIdentification>
            <cbc:ID>H02</cbc:ID>
         </cac:SellersItemIdentification>

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: E-Fatura Dizayn Sorunu
« Yanıtla #1 : 28.04.2020, 14:16 »
start da biraz zor gibi ,go ve tiger olsa , script kural ile olabilir ama startda zor , yinede incelemeden birşey söylemek zor.

Çevrimdışı alim

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 29.04.2020, 12:29 »
Merhaba
Sanırım probleminizi  xslt ek alanı ekleyerek çözüme kavuşturabiliriz.

Çevrimdışı Recete

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 30.04.2020, 08:24 »
Malzeme açıklaması tamamı olmadan fatura da olmaz ki...
Gayet basit bir durum.
Bayinizden talep ediniz. Biz de bu şekilde yaptırdık.

Çevrimdışı mertdemir

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 01.05.2020, 02:25 »
Selam

Bayiden talep ettik ama bayi tarafınında yapabileceği birşey yok logo start 3 programı faturayı xml e çevirirken açıklama 2 kısmını çevirmiyor ona göre bir ubl kodu yokmuş.

Logo merkez e feedback iletildi ileride sürüm güncellemede bunu koyarlarmı bilinmiyor. Mal kalemini bir şekilde çözdüm ama Hizmet kalemlerinin açıklama kısmında zorluk yaşıyorum