İki Seriden e-arşiv Fatura Kesme

Gönderen Konu: İki Seriden e-arşiv Fatura Kesme  (Okunma sayısı 1058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cousen

• Logo Uzman Kullanıcı
İki Seriden e-arşiv Fatura Kesme
« : 06.06.2020, 07:48 »
Merhaba;

SYS'de fatura numaralama şablonlarında iki adet şablon kullanmak istiyorum. Örnek ET ile başlayan cari kartlara fatura numaraları HTE olark başlasın diğer cari kartlar da HTA olark başlasın böyle birşey yapılabilir mi yani numara fatura keserken bu cari kod ile başlayan cariler için fatura HTE ile başlasın diğerleri için HTA ile başlasın ?

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: İki Seriden e-arşiv Fatura Kesme
« Yanıtla #1 : 29.08.2020, 12:46 »
Kullanıcı, grup, rol ya da depo bazında ayrıştırabilirsiniz. cari bazında olmaz.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #2 : 31.08.2020, 11:25 »
Cari bazlıda olabilir fakat özel bir geliştirme yapılması gerekir.

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 01.09.2020, 15:58 »
Cari bazlıda olabilir fakat özel bir geliştirme yapılması gerekir.

Müşteri Özel kelimesini duyunca alerji oluyor :) O yüzden Object uyarlama ile olur desek 6 ay uzağa kaçıyorlar :)

Çevrimdışı kekeceme1

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 01.09.2020, 16:53 »
Kullanıcı, grup, rol ya da depo bazında ayrıştırabilirsiniz. cari bazında olmaz.

bunu nasıl yapabiliriz örnek verebilir misiniz ?

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #5 : 01.09.2020, 18:55 »
Sys kayıt numaralama şablonlarında bir şablon oluşturuyorsunuz. seçeneklerinde bir kullanıcıyı seçerseniz. O kullanıcı ile programa login olunduğunda istediğiniz seriden keser.

Çevrimdışı kekeceme1

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 02.09.2020, 14:04 »
teşekkür ederim ama bu şekilde yapamadım. örnek vereyim verilen hizmet faturasında bir numara şablonu verdim e fatura müşterisine A0001 seri ile kesebiliyorum ama yine verilen hizmet faturasında e arşiv faturası olan müşteriye B001 ile kesmek istediğimde bu seriden devam etmiyor A001 serisinden devam ediyor. aynı fiş türünde 2 ayrı seri numarasını veremez miyim yada ben mi yapamadım yardımcı olabilir misiniz ?

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #7 : 02.09.2020, 17:39 »
e fatura ve e arşiv için ayrı ayrı seri numarası belirleniyor. Kayıt numaralama şablonlarında e fatura ve e arşiv için şablon tanımı yapacaksınız. Farklı kullanıcılardan farklı seri kessin istiyorsanız şablon tanımlarında kullanıcı seçimi var. ordan kullanıcı belirleyerek işlem yapabilirsiniz.

Çevrimdışı kekeceme1

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #8 : 08.10.2020, 15:59 »
e fatura ve e arşiv için ayrı ayrı kayıt numaralamadan örnek olarak A ve B serisi numara oluşturdum. yeni fatura keserken fatura no bölümüne sağ tıkladığımda numara ver dediğimde e fatura A serisinden faturayı veriyor fakat B serisinden faturayı halen vermiyor. B serisinden de numara vermek için ne yapabiliriz. Bizde tek kullanıcı var çözüm yolunu da buna göre söyleyebilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #9 : 12.10.2020, 10:48 »
e fatura ve e arşiv için ayrı ayrı kayıt numaralamadan örnek olarak A ve B serisi numara oluşturdum. yeni fatura keserken fatura no bölümüne sağ tıkladığımda numara ver dediğimde e fatura A serisinden faturayı veriyor fakat B serisinden faturayı halen vermiyor. B serisinden de numara vermek için ne yapabiliriz. Bizde tek kullanıcı var çözüm yolunu da buna göre söyleyebilirseniz sevinirim.

Sizde tek kullanıcı lisans varsa,

a) 2. kullanıcı tanımla. Grup olarak da Logo Grubuna al tanımladığın kullanıcıyı.
b) Sonra kayıt numaralama şablonundan e fatura, e arşiv fark etmez. Yeni serileri tanımla. Tanımlarken kullanıcı ataması yap serilere.
c) Programa girerken önce LOGO kullanıcısı ile giriş yap. İlk oluşturulan serilerle fatura keser.
d) Sonra yeni oluşturduğun kullanıcı ile gir programa. Yeni bir fatura kesmeyi dene bak bakalım seriler farklı gelecek mi :))

Çevrimdışı MYERP

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #10 : 12.10.2020, 10:49 »
Bu arada program tek kullanıcı olabilir.
Bu çok kullanıcı tanımlayamazsın demek değil.
Bu ancak tek terminal(bilgisayar) üzerinden çalışır demek.

Çevrimdışı kekeceme1

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 13.10.2020, 16:12 »
Sizde tek kullanıcı lisans varsa,

a) 2. kullanıcı tanımla. Grup olarak da Logo Grubuna al tanımladığın kullanıcıyı.
b) Sonra kayıt numaralama şablonundan e fatura, e arşiv fark etmez. Yeni serileri tanımla. Tanımlarken kullanıcı ataması yap serilere.
c) Programa girerken önce LOGO kullanıcısı ile giriş yap. İlk oluşturulan serilerle fatura keser.
d) Sonra yeni oluşturduğun kullanıcı ile gir programa. Yeni bir fatura kesmeyi dene bak bakalım seriler farklı gelecek mi :))

bu durumda tek kullanıcı ile programa girip 2 ayrı seriden fatura kesemiyoruz illa bir kullanıcı daha oluşturup önce  bir seriden kesip sonra programdan çıkıp yeni kullanıcı ile diğer seriden faturaları kesebileceğim.

Tek kullanıcı ile 2 ayrı seriden programdan çıkış yapmadan kesme şansımız yok mu şu durumda ???

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #12 : 13.10.2020, 16:22 »
İllaki programdan çıkmadan farklı seri kullanmak istiyorsanız Sys-Kayıt numaralama şablonlarında ''işyeri'' seçeneğini kullanıp farklı bir şablon oluşturabilirsiniz. Tabi bunun için Sys den işyeri tanımı yapmalısınız.

Çevrimdışı kekeceme1

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #13 : 14.10.2020, 09:41 »
İllaki programdan çıkmadan farklı seri kullanmak istiyorsanız Sys-Kayıt numaralama şablonlarında ''işyeri'' seçeneğini kullanıp farklı bir şablon oluşturabilirsiniz. Tabi bunun için Sys den işyeri tanımı yapmalısınız.

kayıt numaralamadan resimdeki gibi verilen hizmet faturasına iki ayrı seri ve işyeri açtım kontrol edebilir misiniz acaba başka yapmam gereken birşey var mı halen olmadı çünkü sadece alttaki seriden fatura numarası vererek devam ediyor ?

« Son Düzenleme: 20.02.2021, 15:03 Gönderen: kekeceme1 »

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #14 : 14.10.2020, 17:57 »
Bir işyeri tanımı yapıp. numara şablonunu işyerine bağlar mısınız. Belgede işyeri seçimi yaptığınızda numara da değişecektir.