start3 efatura ve earşiv tasarımı görünmüyor

Gönderen Konu: start3 efatura ve earşiv tasarımı görünmüyor  (Okunma sayısı 608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı feysummer

• Yeni Kullanıcı
  • *
efatura.elogo.com.tr ayarlar firma bilgileri kısmından logo ve imza yükledim. Hazır tasarımlardan efatura öndeğer ve earşiv öndeğer tasarımlarını öndeğer olarak ayarladım. Tasarımları bilgisayara indirip connect.elogo.com.tr deki tasarım şablonları alanına yükledim. Müşterinin bilgisayarına bağlanıp efatura gönder ve earşiv gönder ekranında sağ tuş incele dediğimde logo ve imza yarım görünüyor ayrıca tam ortada kırmızı TASLAK FATURADIR yazıyor. Sebebi nedir?

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
Ynt: start3 efatura ve earşiv tasarımı görünmüyor
« Yanıtla #1 : 08.01.2021, 08:53 »
2.69 versiyonunda döküman parametrelerinde fatura taslak olarak incelensin seçeneği mevcut ve bu bölümde işaret olmaması gerekiyor. Sürüm 2.69 dan önce ise
taslak faturadır ibaresi vardı. Yaklaşık 5 sürümdür bu ibare vardı. Diğer konu için de ben yakın zamanda böyle bir sorun yaşamadım. Logo ve imzayı küçülterek deneyebilirsin.

Çevrimdışı feysummer

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 08.01.2021, 10:48 »
taslak faturadır ibaresi start3 ürününün normal çalışma prensibiymiş. Fatura gönderildikten sonra taslak ibaresi kalkıyormuş. Resmin boyutu ile alakalı problem olduğunu düşünmüyorum çünkü gelen faturalardaki firma logolarının da bir kısmı çıkmıyor. Aynı şekilde e-arşiv tasarımındaki kaşe imza nın bir kısmı görünmüyor. Logo ya sorduğumda çözünürlükle alakalıdır dediler çözünürlüğü değiştirerek denedim düzelmedi.

Çevrimdışı Hasan ARSLAN

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Hasan
« Yanıtla #3 : 08.01.2021, 15:19 »
2.69 sürüm dökümanında şöyle bir talep vardı;
Cloud Connect kullanılan sete ait doküman parametrelerine e-Fatura gönder penceresinde incele ile açılan e-Fatura görselinde taslak faturadır ibaresinin kaldırılması için parametre eklenmesinin sağlanması
Yapılan işlem de şu;
e-Devlet Doküman Parametreleri'ne;
- e-Fatura, e-Arşiv parametrelerine : Fatura taslak olarak incelensin,
- e-İrsaliye parametrelerine: İrsaliye taslak olarak incelensin,
- e-Müstahsil ve e-SMM parametrelerine : Makbuz taslak olarak incelensin
seçenekleri eklenmiştir.

Resim konusuna gelirsek. Portal kaynaklı bir sorun yok. Paintte resmi küçültüp öyle denemelisin.