client vista server win server 2003 client go ya bağlanamıyor

Gönderen Konu: client vista server win server 2003 client go ya bağlanamıyor  (Okunma sayısı 1210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayça

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
client vista server win 2003 server go paylaşımları açık diğer clientlar bağlanıyor ancak vista (yeni makinamız)bağlanırken ....erişelemz hatası veriyor.Bunu deniyeniz varmıdır biz bayağı zorlandıkda...

Çevrimdışı kutlucan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • You Must Live for Execution of Dreams
server yetklileri konusunda bir problem yoksa ve sql2005 in kurulu olduğuna eminseniz (çünkü vista için sql2005 gerekiyor) cliconfg üzerinden allians tanımları yaparsanız düzelir diye düşünüyorum

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Vista tarafında , ağ bağlantıları kurulurken ETKİ alanını doğru bir şekilde girdikten sonra , KULL.ADI ve PArola istenen ekrana Client.PC.USER adı ve şifresi yerine Administrator ve şifresi girer ve Logo programının vesiyonunu 1.60.02 nin daha üst versiyonuna geçirir iseniz...sorun kalmayacaktır.

kolay gelsin...

Çevrimdışı Hüseyin

• Yeni Kullanıcı
  • *
güvenlik ayarlarını unutmayalım arkadaşlar göz ardı etmeyin bence

Çevrimdışı ayça

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
tamamen server 2003 ün yetkilendirmesiyle ilgili yöneticimiz yetkilendirmeyi düzeltti ve şuan vista da go yu kullanabiliyorum...teşekkürler

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Bu konu da belirtilen sorunları yaşayacak olan diğer kişilerinde sorunu kısa zamanda çözebilmeleri için , ilgili yöneticinin Server tarafında hangi yetkileri düzelttiğini veya verdiğini de yazmanız konuyu güzel bir şekilde kapatacaktır.

Örnek ; terminale terminal üzerinden Local Admin yetkisi mi verdi ? Server üzerinden USER ı yeni bir grubamı ekledi ? Server üzerinden Bilgisayar yeni bir gruba mı eklendi vs...vs...

kolay gelsin..

Çevrimdışı ayça

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
yöneticimiz uzak erişimden(çünkü ankarada)bağlanıp kendi yapmış olduğu yetkiliendirme işlemini kendi düzeltti.Yetkilendirme niçin yapılmıştı ,buraya teknik servise gelen pc yi denem amaçlı ağ a alıyoruz ordan gelecek herhangi kötü dosyaya karşı koruma amaçlı yetkilendirme yapılmış,bu yüzden kendi yaptı ,geldiğinde bunu nasıl çözdüğünü soracağız ve de bunu sizlerle paylaşacağız.

Çevrimdışı ayça

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Bu konu da belirtilen sorunları yaşayacak olan diğer kişilerinde sorunu kısa zamanda çözebilmeleri için , ilgili yöneticinin Server tarafında hangi yetkileri düzelttiğini veya verdiğini de yazmanız konuyu güzel bir şekilde kapatacaktır.

Örnek ; terminale terminal üzerinden Local Admin yetkisi mi verdi ? Server üzerinden USER ı yeni bir grubamı ekledi ? Server üzerinden Bilgisayar yeni bir gruba mı eklendi vs...vs...

kolay gelsin..
2003 server da benim terminalimi yetki grubuna dahil ettik,denedik go'ya girebiliyorum.Sorunum kalmadı...