SQL Server 2005 bağlantısının kesilmesi

Gönderen Konu: SQL Server 2005 bağlantısının kesilmesi  (Okunma sayısı 2024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
Vista home üzerine SQL server 2005 yükleyerek GO yu yükledim.. Diğer bir makinadan (XP yüklü) da terminal olarak bağlandım.. Terminal bağlantısını yaparken Native client i yükledim Native client üzerinden bir alias (Named Pipes seçerek) oluşturdum.. Bu aliası aynı zamanda ana makinadada oluşturdum.. LGConfig Dosyasındaki server name alanını da bu aliasın ismini verdim... hem ana makina hem terminal çalıştı. Ancak çalışırken bazan ana makinada bazan da terminalde SQL server a ulaşamıyor.. Database bağlantısı kesildi diye hatalar alıyoruz.. OLE db provider... gibi hatalar alıyorum.. Az sonra kendiliğinden düzeliyor.. Sebeb ne olabilir veya nasıl düzeltebilirim. Go sürüm 1.73.. (Bu arada SQL Server 2005 kurulu makinaya diğer bi makina dan client olarak bağlanıyorsanız tam belaya çattınız demektir.. Hele bi de Makina Vista ise, üf yani..)

Sevgilerimle...
« Son Düzenleme: 03.03.2008, 17:01 Gönderen: sair »

MuRaT_34

• Ziyaretçi
Ynt: SQL Server 2005 bağlantısının kesilmesi
« Yanıtla #1 : 04.03.2008, 15:05 »
Bende vista da go kullanıyorum ama şuana kadar bi problem yaşamadım. Go 1.73 versiyon konusunda çok şikayet var. Ondan da olabilir gibime geliyor.

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
  • Arda Bilişim San.Tic.Paz.Hiz.
« Yanıtla #2 : 04.03.2008, 15:39 »
allans tabnımların da ıp nosuna göre bır yapılandırma yapmanı tavsıye ederım.

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #3 : 04.03.2008, 15:50 »
192.168.1.100\SQLEXPRESS gibi bir tanım geçerli mi ? Bu şekilde hem ana makinada hemde terminalde yapsam olur mu ? MAKINA_ADI\SQLEXPRESS yapmıştım... Birde Alias tanımlamadan terminalden bağlanma imkanımız yok mu ? 1.73 versiyonu tek makinada alias tanımı falan yapmadan gayet güzel çalışıyor.. Ancak işin içine terminal girip de alias tanımı yaptıktan sonra düzen bozuldu. Eski SQL 2000 deki gibi çalışma imkanı yok mu bu SQL 2005 de.. İlla client yüklenip alias tanımları mı yapmak zorundayız ? Eğer sorunu bu da çözmezse 1.72.02 versiyonuna dönsem herhangi bir problem yaşarmıyım ?... İçinde çok fazla veri var, korkuyorum.. O sebeble tam öğrenip öyle yapmak istiyorum..
« Son Düzenleme: 04.03.2008, 15:56 Gönderen: sair »

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #4 : 04.03.2008, 15:55 »
ilk seccenek dogru

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 04.03.2008, 15:57 »
Teşekkür ediyorum ozan kardeş.. Deneyip sonucu bildiririm. Bakalım ne olcak ..

Çevrimdışı foxy

• Yeni Kullanıcı
  • *
  • VFP-Because life is too short to code in something
« Yanıtla #6 : 07.03.2008, 14:40 »
ilk seccenek dogru

makina yada ip degisebilir .\SQLEXPRESS seklinde kullanirsaniz ip yada makine adida degisse SQL server etkilenmez

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 10.03.2008, 12:13 »
Düzelmedi.... Ağ kablosunu söktüğümde ana makina da GO çalışmıyor... Database server e erişemiyor.... Kabloyu taktığımda düzeliyor..  Çözemedim.. Verdiğiniz her şeyi denedim... ip ile de bağlandım aynı.. Makina adı ile de bağlandım aynı.. Çözümü yok mu bunun ?

Çevrimdışı ozankilic

• LOGO Bayi
  • Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #8 : 10.03.2008, 17:52 »
sende sorun cok farklı

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #9 : 11.03.2008, 13:24 »
1.74 ü yükledim sorun düzeldi gözüküyor ama bakalım tamamen düzelecek mi ? Zaman gösterecek...

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #10 : 13.03.2008, 15:08 »
:)

İRSALİYELERİ FATURALAYAMAZSANIZ , ÜZÜLMEYİN YENİ VERSİYONDA DÜZELTİLECEKMİŞ...

Çevrimdışı mehmet84

• Logo Kullanıcısı Pro
  • Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...
« Yanıtla #11 : 11.04.2008, 12:58 »
:)

İRSALİYELERİ FATURALAYAMAZSANIZ , ÜZÜLMEYİN YENİ VERSİYONDA DÜZELTİLECEKMİŞ...
Kesin yeni versiyondada faturalar kendi irsaliyelerini oluşturmayacaktır sonra yine yeni versiyon bekle  ;D

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #12 : 16.04.2008, 14:12 »
Asıl sorun network kartının sürücüsündeymiş.. sonunda vista açılmaz oldu.. Ancak güvenli kipten açılıyordu.. Benimde aklıma Ethernet sürücüsü geldi.. Sildiğimde makina açıldı.. Güncellenmiş sürücüyü yükledim.. Ne kadar sorun varsa hepsi düzeldi.. Hey allam kimin aklına gelir ki ya....

Çevrimdışı mymecaz

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Everything Will Be On The Nett...
« Yanıtla #13 : 16.04.2008, 14:20 »
Asıl sorun network kartının sürücüsündeymiş..

Demekki vistayı problem olarak görmemek gerekiyor ( yeniliklere alışmak zordur winXP ye geçişinizi bir hatırlayın bakalım. )
Gerçi az kaldı 2 yıl sonra ilk betası çıkacak yeni Windows un :)

Çevrimdışı sair

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #14 : 16.04.2008, 15:04 »
Ben vistaya kızmadım ki... Bütün sorun 1.73 versiyondan ve Ethernet kartının sürücüsünden çıkıyormuş.. Şükür halloldu.. Müşteri ile papaz olmuştum valla... Koca fabrika.. Durup durup çakılıyor GO... Tabi adamlar hemen telefona sarılıp beni arıyorlar... Klasik windows hata düzeltme prosedürünü uygulatıyorum...(Makianayı Yeniden Başlat  ;D ) Düzeliyodu.. Sonunda hiç düzelmez oldu... Benimde aklıma ethernet kartının sürücüsü geldi.. Sildim güncelledim saat gibi oldu makina... 1.74.00.01 i de yükleyince hiç sorun kalmadı... Az önce de 1.75.00.00 ı gördüm.. Deneyeceğim bakalım nolcak...

Selamlar...