İrsaliyesi fatura kesimi

Gönderen Konu: İrsaliyesi fatura kesimi  (Okunma sayısı 818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Perwin

• Yeni Kullanıcı
  • *
İrsaliyesi fatura kesimi
« : 13.02.2009, 15:35 »
Merhaba

Ben irsaliyesi olmayan bir fatura kesmek istiyorum ama logo go buna izin vermiyor nasıl yapacağım bilen varmı?

apple

• Ziyaretçi
Ynt: İrsaliyesi fatura kesimi
« Yanıtla #1 : 13.02.2009, 15:55 »
izin vermiyo derken nasıl bir uyarı alıyosunuz.
Ben irsaliyesiz düzenliyorum faturalarımı.
Sanırım çalışma bilgilerinde değişiklik yapılmıştır.

Çevrimdışı Perwin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 13.02.2009, 16:04 »
Faturayı kesiyorum ama kendiliğinden irsaliye oluşturuyor?

apple

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13.02.2009, 16:09 »
Malzeme alış ve satışlarında fatura modülünden işlem yaptığınızda arka planda yapılan işleme göre alım veya satım irsaliyesi düzenlenir.
Stokların hareketleri ve durumlarının izlenmesi İrsaliyelerdeki rakamlar üzerinden okunur.
Ancak bu durumda oluşan irsaliye hiç bir şekilde karşınıza çıkmaz tamamen arka planda oluşup kendini satış veya alış irsaliyeleri modülüne otomatik olarak yazar.
bahsettiğiniz konu bu mudur?
Açıklayıcı bir beyanda bulunursanız yardımcı olacak çok arkadaş var.

Çevrimdışı Perwin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 13.02.2009, 16:18 »
Evet bahsettiğim konu bu, şöyle açıklayayım fatuar kesiyorum ve yeni bir irsaliye oluşuyor kendiliğnden ama bu irsaliye numarasını başka yerde kullanamıkyorum mesela fat.no:256872
irsaliye noyuda sıradaki numarayı 254547 numarayı veriyor ama ben bu irsaleyi başka müşteride kullanmam gerekiyor

Bilmem ne kadar anlatabildim :(

apple

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13.02.2009, 16:39 »
Sistem işletmeniden fiş numaralama şablonlarında İrsaliye için Farklı bir şablon oluşturunuz.
karakter sayısını ve son verilen numarayı Faturalarınızın numarası ile çakışmayacak bir numara veriniz.
irsaliyeler için ilgili numaralama şablonunu elinizdeki irsaliye numaraları ile çakışmayacak bir şekilde isteğinize göre değiştirirseniz sorununuz çözülür.
başka müşteri için kullanmak istediğiniz irsaliye numarasınıda elinizle manuel girersiniz.

Ben böyle yapmıyorum. Sistemin verdiği fatura yada irsaliye numaralına müdahale etmek pek doğru değil. Belge numaraları kullanmanız en doğrusudur.

kolay gelsin

Çevrimdışı erhan2484

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 13.02.2009, 17:17 »
fiş numaralama şablonunu arttırımlı dan gruplanmış arttırımlıya getirerek deneyebilirsiniz kolay gelsin