Stok kartına yeni Fiyat ekledim Amaaa....

Gönderen Konu: Stok kartına yeni Fiyat ekledim Amaaa....  (Okunma sayısı 2016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« : 19.03.2009, 11:40 »
Mrb.

şablon kullanarak excellden mevcut stok kartına ( satış fiyatıda var ) yeni satış fiyatını ekledim. Ama yeni satış fiyatını 2 satıra ekledi ve :KDV hariç yaptı. bende gerekli SQL kodunu kullanarak bunun KDV hariç kısmını KDV dahil olarak duzeltim.

bu sekılde.

yasak LG_001_PRCLIST SET INCVAT='1' 

şimdi ben satış faturası actıgımda bir stok kodu giriyorum ama yine eski fiyatı veriyor. Yeni fiyatı direk olarak vermesi için ne yapmam lazım.

2 eklediğim fiyatı sadece tanımlı sec dediğimde secerek getirebiliyorum. Ben bunu sadece stok kodunu girdiğimde yeni fiyatın gelmesini istiyoırum. Konuyu acık ve net yazdıgıma ınanıyorum. Eger anlaşılmayan bir yer var ise sorularınızı beklıyorum. Bu konuyu nasıl çözebilirim. Lütfen Ustalardan yardım bekliyorum....

Çevrimdışı Selcuk

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Stok kartına yeni Fiyat ekledim Amaaa....
« Yanıtla #1 : 19.03.2009, 12:38 »
Yeni fiyat kartına öncelik uygulaman gerekir, ikinci açtığın gelmesini istediğin fiyat kartının içinde sıralamaya 1 yazman yeterli olucaktır

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 19.03.2009, 14:03 »
abicim bana biraz nasıl yapıldıgını anlatırsan cok memnun olucam lutfen yardım.

Çevrimdışı Navigator- Hbv Software

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 19.03.2009, 14:10 »
bu yazdığınız yasak sorgusu gibi bir sorgu yazarak öncelik alanını 1 yapacaksınız. hani kdv dahil hariç değiştirdiğiniz gibi.

Ben buradan query paylaşmanın doğru olmadığına inandığım için query metini  yazmıyorum.

kolay gelsin

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 19.03.2009, 16:06 »
SQL sorgusu konusunda yardımcı olabılecek arkadasımız var mı?

arkadaş nasıl yapılacağını anlatmıs tek tek ugrasılacak iş değil bu yardımcı olursanız memnun olurum.

Çevrimdışı Navigator- Hbv Software

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 19.03.2009, 16:18 »
SQL sorgusuyla yapabilmen için öncelikle son eklediğin fiyat kartlarının ortak bir özelliğinin olması gerekiyor. Özel kod yada fiyat kartı kodunun ortak doneler içermesi gibi

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 20.03.2009, 12:10 »
işi aslı su  benden bir kac firmaya ait stok kodlarıda var. yani tek firma değil.

bu yuzden yeni fiyatları nasıl ekleyecem konusunda da sıkıntılıyım

bana bu nasıl yapılır yol gosterecek arkadaşlar arıyorum

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 23.03.2009, 10:15 »
kımse yardım etmeyecek mi bana rica ediyorum yardımm...

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #8 : 24.03.2009, 10:53 »
arkadaşlar cok acil yardıma ihtiyacım var

Sanırım ben dertimi tam anlatamadım.

Olay soyle....

elimdeki go da su anda stok kartı olarak ceşitli firmalara ait stok kartları stok adetleri ve fiyatları var
yaklasık olarak 5 firma ve alt modeller olarakta 40 a yakın

şimdi bunların içinde M firmasına zam geldi yani fiyatları değişti. aslında tek deger zam gelkmiş olsaydı kartış yapacaktım. ama malum %20 ile %60 arası değişimler soz konusu :s

Bu yuzden bir sablon olusturdum excelde. Daha once excellden stoklarımı ve fiyatlarını aktardıgım sablon nu kullanarak yenı fiyatları ekledim excelle. şimdi sıkıntı surda baslıyor.

ben bunları aktardıgımda fiyatlar 2 satırda fiyat seklınde eklenıyor. yani eski ve yeni fiyat olarak 2 tane fiyat cıkıyor. fatura kesmek istediğimde 1. fiyat cıkıyor. bunun için nasıl bir yol izlemeliyim. yani yeni fiyatın cıkması için. İşte sıkıntım kısaca bu :)

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #9 : 26.03.2009, 15:15 »
dostlar yardım beklıyorum 1 haftadır guncelleyemedım fiyatları :S

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #10 : 26.03.2009, 17:53 »
Merhaba,

Öncelikli olarak sorununu inceleyelim;

5 firmanın 40 ar ürününden bahsediyorsun. Bu bize yaklaşık 200 ürün demektir.
şimdi 200 ürünün sistemde kayıtlı 200 tane satış fiyatı bulunmakta idi, sen tuttun 200 tane daha ekledin 400 tane oldu.

Şimdi her ürün için aynı özelliklerde 2 şer tane satış fiyatı bulunmakta (toplam 400 tane) hangisi yeni fiyat nereden bilebiliriz.

Kusura bakmayın ama buradan böyle bir query yazma gibi bir şansımız yoktur.

Bilgilerinizin sağlığı için Lütfen online yardım yada Logo destek bayiniz ile görüşünüz.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı ARSLAN_Aslan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • yazilimyeri.com
« Yanıtla #11 : 27.03.2009, 09:02 »
arkadaşlar cok acil yardıma ihtiyacım var

Sanırım ben dertimi tam anlatamadım.

Olay soyle....

elimdeki go da su anda stok kartı olarak ceşitli firmalara ait stok kartları stok adetleri ve fiyatları var
yaklasık olarak 5 firma ve alt modeller olarakta 40 a yakın

şimdi bunların içinde M firmasına zam geldi yani fiyatları değişti. aslında tek deger zam gelkmiş olsaydı kartış yapacaktım. ama malum %20 ile %60 arası değişimler soz konusu :s

Bu yuzden bir sablon olusturdum excelde. Daha once excellden stoklarımı ve fiyatlarını aktardıgım sablon nu kullanarak yenı fiyatları ekledim excelle. şimdi sıkıntı surda baslıyor.

ben bunları aktardıgımda fiyatlar 2 satırda fiyat seklınde eklenıyor. yani eski ve yeni fiyat olarak 2 tane fiyat cıkıyor. fatura kesmek istediğimde 1. fiyat cıkıyor. bunun için nasıl bir yol izlemeliyim. yani yeni fiyatın cıkması için. İşte sıkıntım kısaca bu :)

Eski fiyatların yeni fiyatlardan ayıran özellik var mı ? Mesela Tarih gibi? veya Fiyatlarda ayraç için yenilere yetki koduna bir değer atasaydın ayraç olarak kullanılır. Eski fiyatların tarihler geçmiş zaman yapıla bilir bu şekilde yeni fiyatlar faturaya çıkması sağlana bilirdi ?

Çevrimdışı zamzam

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #12 : 27.03.2009, 09:21 »
 Merhabalar;

Mydestek'inde belirttiği gibi tarih ile sonlandırmak fiyatlarda güzel bir yöntem. Ben de fiyat değişikliklerini aynı şekilde takip ediyorum. Böylece geriye dönük hesaplar, zam büyümeleri ve fiyat indirimleri küçülmeleri oldukça kolay takip edilebiliyor.
 Son olarak kullanmak istediğiniz fiyatın öncelik değeri ile yapabilirsiniz.

Çevrimdışı eren

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #13 : 27.03.2009, 10:00 »
Eski fiyat kartlarının Statüsünü uptade ile kullanım dışı yaparak Toplu çıkar işlemi yaparsınız. Sonra yeni fiyat kartlarınızı excelde içeri çekersiniz olur biter.

Çevrimdışı maviadam

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #14 : 27.03.2009, 10:52 »
şimdi sanırım bir konuyu eksik yazdım.

Şimdi

kavazaki firmasına ait 10 farklı model var bunlarında tum parcaları var yani

marka      model            stok adı         adet
kavazaki-  250-as14256   arka camurluk 20
kavazaki-  250-as14256   arka dişli          3
....
....
....
gibi bu bir markaya ait modelin mevcut oldugu parcalar

yani bu sekılde oldugu için benımde sıkıntım ornek mondial firmasına ait modellerin parcaslarına zam geldi. mondial firmasına ait modeller 1kh.... 1mt.... umt..... 1kt....
şimdi elimde bunlara ait sablon hazır yani fiyat sablonu ben bunu eklediğimde fiyatlar 2. satıra gelıyor. fiyat eklemede bi sorunumuz yok. sorunumuz ekledikten sonra 2 satırda yer alan fiyatın fatura keslirken stok sectıgımızde direk 1. eski fiyat geliyor. Ama bunu ogye bir yapmalıyızki diğer firmaları etkilememli. Bence şöyle bir sorgu olsa olurmu bilmiyorum am fikir sadece

mesela 1kh ile baslayan stok kodlarına ait 2. fiyatları 1 yapmak gibi ayrac stok kodu olacak burada bu sekılde çözebiliriz sanırım....