"Can not start database manager" hatası

Gönderen Konu: "Can not start database manager" hatası  (Okunma sayısı 1782 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enesalbayrak

• Yeni Kullanıcı
  • *
"Can not start database manager" hatası
« : 29.12.2006, 09:40 »
lks2 konusunda oldukça acemiyim :'(
MSSQL kurdum sonrada lks demo kurdum klasördeki LGCONFİG deki bilgileri girdim KCONFİG den de
program klasörünü gösterdim pcyi yeniden başlattım ama başlıktaki gibi hata veriyo  ???

Çevrimdışı msk

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: "Can not start database manager" hatası
« Yanıtla #1 : 29.12.2006, 11:26 »
DataBase Manager'i başlatamıyormuş..
Sanırım kurulumda bir sorun var
 Yeniden kurmayı deneyin..
Önce MSSQL kurun

Çevrimdışı enesalbayrak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 29.12.2006, 13:45 »
hocam dedğin olay zaten mesajdan az çok anlaşılıyo bi kaç kere MSSQL kurdum hatta lksyide yeniden kurdum ama bi türlü olmuyo :-[

Çevrimdışı admin

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 29.12.2006, 15:32 »
Önce datanızın yedeğini alın sonra sql i yeniden kurun

Çevrimdışı Navigator- Hbv Software

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 29.12.2006, 16:01 »
SQL service manager başlatılamıyor. Bunun olası en büyük nedeni Windows güvenlik duvarı veya başka bir antivirüs yazılımı hizmetin başlamasını engelliyor. Tüm antivirüs programlarını ve windows güvenlik duvarını durdurup yeniden deneyin.

Çevrimdışı enesalbayrak

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 29.12.2006, 17:42 »
SQL YENİDEN KURULDU
GÜVENLİK YAZILIMLARI DEVRE DIŞI BIRAKILDI
SONUÇ AYNI HATA DEVAM EDİYO :(

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #6 : 29.12.2006, 23:44 »
Selamlar

• Denetim Masası Yönetimsel Araçlar Odbc kaynaklarından sql connection ı kontrol edin.
  • Denetim Masası Yönetimsel Araçlar veya Bilgisayarım sağtuş yönet ten servislerden Sql server servislerindeki kullanıcıyı kontrol ederek veya değiştirerek tekrar start edin.

Kolay Gelsin

Çevrimdışı msk

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 30.12.2006, 13:41 »
Dahada yapamazasan SQL kurmadan önceki zaman sistemi geri yükle bazen Windows REgleri saçmalıyor ve yenisini yazamıyor..

Çevrimdışı ipezek

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #8 : 03.01.2007, 22:04 »
MSSQL "SERVER" ADI İLK KURULUMDAKİNDEN FARKLI İSE ÇALIŞMAYABİLİR. EĞER BİLGİSAYAR ADI DEĞİŞTİRİLMİŞSE MSQL SERVER ADI DA OTOMATİK DEĞİŞMEKTEDİR. HAL BÖYLE OLUNCA BU HATAYI ALABİLİRSİNİZ. HATIRLIYORSANIZ VERİTABANINI OLUTURDUĞUNUZ İLK KURULUM ESNASINDAKİ MSSQL "SERVER" KARŞISINDA YAZILI ADI AYNEN YAZMANIZ GEREKEBİLMEKTEDİR. SAYGILARIMLA KOLAY GELSİN

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 04.01.2007, 17:00 »
Walla hocalarım daha ıyı bılırler. Fakat benımde bır ara basıma gelmıstı. Xp yı tekrar kurmaktan baska caresını bulamadım. Kolay gelsın

Çevrimdışı polyform

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #10 : 07.01.2007, 00:14 »
Merhaba

Benim sorunum "Can not start database manager" hatasina benziyor yardimci olursaniz sevinirim
      Bordrodan kendi cekimiz ve banka senet tahsil yaparken kaydet dedigimiz anda "veri tabani sunucusu hazir degil" mesaji geliyor ve kayit yapmiyor,diger islemler normal ,problem sadece bordro bolumunde,SQL i durdurup yeniden baslattim ,bilgisayari eski bir tarihe aldim ama sonuc alamadim ne yapmaliyim cok Tesekkurler.

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #11 : 07.01.2007, 22:57 »
Selamlar
hangi versiyonu kullanıyorsunuz.
  • veritabanı sunucusu hazır değil hatası kaydettiğiniz işlemin lastref ini artıramamasından kaynaklanıyor. seq uzantılı dosyalar her tablonun son refarans numarasını tutar bu numara kayıt eklenme sayısına bağlı olarak artar. seq uzantılı tabloyu kontrol edin..  Sqle müdahale ederek yapılan tablo kopyalamaları veritabanı yapısını bilmeden yapıldığında böyle bir sonuca ulaşırsınız..

Eğer bu hatanın ardından veri tabanı ile bağlantınız kopuyorsa probleminiz. 2 nedenden kaynaklanıyor demektir. Ya datanızda ilgili tablolarınızda bir problem var yada ip ayarlarınızda bir problem var anlamına geliyor.
Kolay Gelsin

Çevrimdışı turkanclz90

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #12 : 26.03.2009, 17:45 »
merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum logo danışmanım yapamıyor fakat şöyle bir sorun var aldığım 2 yedek laptopun bozuk harddiskine denk geldiği için yedekleri başka bir laptopa yüklediğim takdirde bile yedekleri açamıyorum ve acil yardım istiyorum