LGSETUP.EXE ÇALIŞMIYOR SERTİFİKA DOĞRULANMIYOR

Gönderen Konu: LGSETUP.EXE ÇALIŞMIYOR SERTİFİKA DOĞRULANMIYOR  (Okunma sayısı 1399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı |l|l| Ghost |l|l|

• Yeni Kullanıcı
  • *
WİNDOWS 2003 SERVERA 1+10 KULLANICILI LKS VAR TERMİNALİ EKLEDİM HERŞEY OK FAKAT TERMİNALDE LKS ÇALIŞMIYOR LGSETUP.EXE Yİ ÇALIŞTIRDIMDA SERTİFİKAYI DOĞRULAYIN EKRANI GELMİYOR. NEDENDİR?  ??? İLGİLENDİNİZ İÇİN ŞİMDİEN TŞKLER..
« Son Düzenleme: 11.06.2007, 13:36 Gönderen: |l|l| Ghost |l|l| »

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: LGSETUP.EXE ÇALIŞMIYOR SERTİFİKA DOĞRULANMIYOR
« Yanıtla #1 : 11.06.2007, 14:39 »
Merhaba,

Öncelikli olarak umarım terminal win98 değildir, Logo artık win98 i desteklemiyor. Eğer işletim sistemi vista ise ne çalıştırırsanız çalıştırın bir doğrulama istiyor bunu denetim masasından kaldırabilirsiniz..

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 11.06.2007, 15:44 »
hayır win98 değil, vista da değil, diğer terminallerde sorun yok sadece bir terminalde yapıyor bunu. windowsa yeni kullanıcı açtım setifikayı doğrulamak istiyormusunuz ekranı normal bişekilde geldi fakat lkssys yine çalışmadı  :) server a geçip logoya başka kullanıcı ekledim oda yemedi naapmak lazım :-*

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 11.06.2007, 16:59 »
Merhaba,

Lg setup dosyası sadece gider reg edit kayıtlarına programın nerede olduğunu işler. öncelikli olarak buna bak, şu yerlerini tam hatırlamıyorum fakat çalışan makinada lgsetup ı çalıştır o klasör ismini reg editte ara yerlerini bul eğer var ise lgsetup görevini yapmıştır başka bir sorun vardır. yok yapmadı ise manuel olarak reg edit kayıtlarını işle ;)

Kolay gelsin

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 11.06.2007, 17:04 »
bende öyle tahmin ediyorum, dediğin gibi başka sorun var sanırım. peki çok teşekkürler 8)

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #5 : 12.06.2007, 00:14 »
Dur daha bitmedi sorunun üstüne gideceğiz.

Şimdi bu dediklerimi yaptıktan sonra lgsetup ile ilgili herhangi bir sorunumuz kalmadı demektir. şimdi LKSSYS yi çalıştır bakalım ne olacak. dönen hatayı buraya bire bir yaz ;) Merak etme çözücez de biraz sürecek sanırım...:)

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #6 : 12.06.2007, 02:35 »
Selamlar
lgsetup ı lkssys ve lks'yi geçici olarak kullanıcıya admin yetkisi vererek çalıştırın.  :) Sonra bu yetkiyi kullanıcıdan alın.
ama mutlaka önce sorunun yetkiden kaynaklanıp kaynaklanmadığını test edin... ;)
eğer admin yetkisi ilede hata alıyorsanız. sql serverin client network utility sinden isim çözümlemesini garantileyin. kullanıcının pc sinde sql e odbc üzerinden connect olmayı deneyin.. Varsayılan ağ gecidini sql serverin ip sini vererek deneyin...
xp kullanıyorsanız pcde servis pack 2 yoksa mdack2.8 yükleyin.....
paylaşımda lks klasörünü kök dizin olarak atamayın ama mutlaka bir driver tanımlayın f,g gibi vb....
Kolay Gelsin
« Son Düzenleme: 12.06.2007, 02:37 Gönderen: Erdoğan »

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 12.06.2007, 10:03 »
evet mantıklı client sql serverla bağlantı kuramıyor. sorun tamament clientla ilgili evet evet. yardımlarınız için tşkler  ;)