raporlar

Gönderen Konu: raporlar  (Okunma sayısı 2625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

safase

• Ziyaretçi
raporlar
« : 05.11.2010, 05:20 »
Logoda rapor olayı sıfır yarayışlı kullanılabilir tek bir tane raporu yok. raporlama felsefesi sıfırn altında

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: raporlar
« Yanıtla #1 : 05.11.2010, 06:53 »
Logoda rapor olayı sıfır yarayışlı kullanılabilir tek bir tane raporu yok. raporlama felsefesi sıfırn altında
niye kullanıyosun o zaman? git değiştir arkadaşım.

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 05.11.2010, 10:48 »
Merhaba,

memorphin seni sinirlendirmişler galiba bugün :)
Logonun kendisinin raporlama araçları çok iyidir. kelime yanlış kullanılmış diye düşünüyorum.
Logounun hazır raporları çok iyi değil demek çok daha doğru olacak sanırım.

Bu konuda raporlama yazılımı çalışmalarımız başladı konuları incelerseniz göreceksiniz. bu konu altında istediğiniz raporu isteyeblirsiniz.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı nozey

• Yeni Kullanıcı
  • *
TAHAKKUK LİSTESİ SORUN??
« Yanıtla #3 : 26.10.2011, 17:58 »
TAHAKKUK LİSTESİ RAPORUNU ALDIĞIMDA DÖKÜMAN OLARAK ALIYORSAM BİR SIKINTI YOK, ANCAK EXCELL DOSYASI OLARAK KAYDETTİĞİMDE SSK İŞVEREN PAYI KISMINDA SSK PAYI VE İŞSİZLİK PAYINI TOPLAYARAK HESAPLIYOR. İŞSİZLİK SİGORTASI PAYINI NORMAL OLARAK HESAPLIYOR. AMA SSK PAYI HEP YANLIŞ ÇIKIYOR YANİ.

ÇÖZÜLEBİLİRSE SEVİNİRİM....

Çevrimdışı tcogay

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
  • Logo Bayi
« Yanıtla #4 : 27.10.2011, 23:20 »
raporunuzun nasıl yapıldığını bilmeden yanıt vereyim. ekranda doğru çıkıyorsa demekki rapor ekran için dizayn edilmiş. aynı şekilde excel içinde dizayn edilmesi gerekiyor. kullanıcı rapor tasarımının içine girip başlıklar ve satırlar yazılarının üzerinde sağ tıklayıp tablo kolonları diyerek dizayn edebilirsiniz.

Çevrimdışı kanashibari

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 24.11.2011, 10:08 »
Malesef bu herşey hazır olsun alışkanlığı dos programları zamanından kaynaklanıyor.
Eskiden bu var başka yok deniyor ve geçiliyordu esnek rapor mu hak getire csv atcanda excelde düzelneyeceksin falan filan. Şimdi sınırsız bağlantı olanağı var fakat eğitim geri kaldığından dolayı kullanıcılar neler yapabilineceğini bilmiyorlar böyle olunca herşeyi programdan bekliyorlar.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #6 : 24.11.2011, 14:12 »
Evet ama Uretici firmalarında satış zikniyetli yaklaşımlarında kimi kullanıcılarda haklı ,Aslında Çok daha ust seviyede olunabilir Raporlama konusunda .

Çevrimdışı Koray Ü.

• Uzman Kullanıcı
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #7 : 25.11.2011, 20:06 »
Malesef bu herşey hazır olsun alışkanlığı dos programları zamanından kaynaklanıyor.
Eskiden bu var başka yok deniyor ve geçiliyordu esnek rapor mu hak getire csv atcanda excelde düzelneyeceksin falan filan. Şimdi sınırsız bağlantı olanağı var fakat eğitim geri kaldığından dolayı kullanıcılar neler yapabilineceğini bilmiyorlar böyle olunca herşeyi programdan bekliyorlar.

programa binlerce lira para sayacağız, sonra da başkalarının raporlarından medet bekleyeceğiz, öyle mi?
temel raporların programa gömülü olarak gelmesini beklemek en doğal hakkımız.

Çevrimdışı kanashibari

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #8 : 01.12.2011, 09:31 »

programa binlerce lira para sayacağız, sonra da başkalarının raporlarından medet bekleyeceğiz, öyle mi?
temel raporların programa gömülü olarak gelmesini beklemek en doğal hakkımız.

Zaten var fakat ben şundan bahsediyorum örnek fatura dökümü programın standart tasarımı A4 boyutuna sığmıyor sebebi ne sektörel bazlı veya kullanıcıya odaklı olmasın diye çünkü değişen ihtiyaçları karşılamak adına alanlarda ne kadar alan varsa konulmuş birilerinin işini görsün diye. Sade hali konulsaydı bir çok kullanıcıda buna tepki gösterecekti. Dolayısıyla insanları tatmin etmek zor.

Çevrimdışı xmen

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #9 : 01.12.2011, 10:50 »
bakıyorumda her yerde para kokusu var ???

merek1983

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 15.02.2012, 10:26 »
hım logonun ilk zamanlarında daha kadı köyde ufak bir ofis ken ürünleri sattıktan sonra her firma arayıp kendine özel bir rapor tasarlanıyordu sonra iş gücünü %70 sadece buna kayınca logo her müşteri kendi tasarımını kendi ihtiyaçlarını karşılasın diye hazır raporlama bölümü tasarladı aslındaher kullanıcı burdan dilediği raporu tasarlayabilir sorun

1.Programı Alırken Kaçılan Eğitim Parası ? 
2.Eğitim Veren Personelin Yeterli Olmaması

Günümüzde hangi programı alırsanız alın eğitimini almak zorundasınız bir seyi bilmeden kullanamazsınız birde logo bayıl erinin de bu işi bir pazar haline getirmesi var tabi :d Hiç unutmam bir firmam baba programdan fazla parayı raporlar için verdiğini söylemişti

Not:  Hata hem Eğitim veren bizde hemde firmalarda var :D diyelim sonucta o modülün eğitimini vermek zorundayızkı müşteri istediğini yapabilsin
Tabi Müşteri Firmadan personel değiştiğinde  yeniden eğitim aldırmalı direk bayiyi suçlamamalı :)