satış irsaliyeleri

Gönderen Konu: satış irsaliyeleri  (Okunma sayısı 768 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinemvekara

• Yeni Kullanıcı
  • *
satış irsaliyeleri
« : 31.10.2008, 11:36 »
satış irsaliyesini parakende irsaliyeye,parakende irsaliyeyi satış irsaliyesine ceviremiyorum.
diyelim ki müşteri önce fatura istiyo ve toptan satış irsaliyesi kesiyorum sonradan vazgeciyor fatura almaktan ve fiş olarak ödemek istiyor.ben toptan satış irsaliyesini parakende irsaliyeye çeviriyorum.satış irsaliyesini iptal edip yeniden verdiğim malzemeleri parakende olarak yazmak zorunda kalıyorum. ekstradan zaman kaybedıyorum.toptan satış irsaliyesini iptal etmeden otamatik parakendeye cevirmenin bir yolu varmı.yada tam tersi parakende irsaliyeyi iptal etmeden toptan satışa çevirmenin otamatik bir yolu varmı.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
Ynt: satış irsaliyeleri
« Yanıtla #1 : 31.10.2008, 12:26 »
satış fatusını silerken ilk mesaja tamam ikinci mesaja vazgeç derseniz o faturaya bağlı irsaliyeniz kalır sonra irsaliye üzerinden işlemler yapabilirsiniz.

Çevrimdışı sinemvekara

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 31.10.2008, 13:06 »
sanırım yanlıs anlaşıldım; toptan satış irsaliyesini, parakende irsaliye ye cevirmek istediğimde toptan satış irsaliyesini silmek zorunda kalıyorum tekrardan pencere acıp parakende irsaliye kesiyorum.
siz fatura için olandan bahsetmıssınız onu bılıyorum.

mesela 158 parçalık bir toptan satış irsaliyesi kestim daha faturamı kesmeden müşterim iki gün sonra fatura almaktan vazgeçiyor ve ben bunu fiş olarak ödemek istiyorum diyo ben bu 158 parçalık toptan satış irsaliyesini silmeden nasıl parakende irsaliyeye cevirebilirim.

Çevrimdışı kutlucan

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • You Must Live for Execution of Dreams
« Yanıtla #3 : 31.10.2008, 14:54 »
bu sql komutlarıyla yapılabilir ancak irsaliye türü perakende olarak yasak edildiğinde toptan satış irsaliyesini silmeden çevirmiş olursunuz yalnız sanırım bu sizin yapabileceğiniz bişey değil bayiden yardım almanız gerekmektedir.

Çevrimdışı sinemvekara

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 31.10.2008, 16:03 »
teşekkürler bayimle görüşmem sanırım en iyisi olucak