MALİYETLENDİRME HATASI

Gönderen Konu: MALİYETLENDİRME HATASI  (Okunma sayısı 1521 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
MALİYETLENDİRME HATASI
« : 14.02.2012, 10:01 »
ARKADAŞLAR BİR KAÇ DEPOMUZ OLDUĞUNDAN MALİYETLENDİRMEYİ 0 OLARAK İŞSARETLİYORUM ÇALIŞTIRDIĞIMDA ÜRÜN NEGATİF DEĞER DÜŞTÜ UYARISI VERİYOR VE MALİYETLERİ HESAPLAMIYOR OYSAKİ NEGATİF GÖSTERDİĞİ TARİHTE BAKIYORUM NEGATİFD OLARAKJ GÖSTERİLEN ÜRÜNDEN EN AZ 30 TON KADAR VAR NEGATİF TARAHİNDEKİ ÜRETİM FİŞİNİ SİLİYORUM YENİDEN ÜRETİM YAPIYORUM BU SEFER DAHA SONRAKİ BİR ÜRETİM FİŞİNİN OLDUĞU TARHİTE NEGATİF OLDU UYASI VERİYOR BUNUN SEBEBİ NEDİR ACABA V2.04

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: MALİYETLENDİRME HATASI
« Yanıtla #1 : 14.02.2012, 10:49 »
mutlaka - siye düzen durum oluşmuştur .

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 14.02.2012, 10:54 »
negatife düşmüşöolarak gösterdiği üzürünün ekstresini inceliyorum  negatife düşün hiç bir tarih yok düşmeside imkansız gibi birşey bu ürün elimizde en az 30 ton stok bulunmaktadır sürekli kendi üretimiz olduğundan günlük üretimimiz 8 ton zaten
negatif gösterdiği tarihteki üretim fişini siliyorum sonra aynı tutar tekrar üretim fişi giriyorum bukezde sonrak bire tarihteki üretim fişinin tarhinde negatif gösteriyor. sorun üretim fişlerinde sanırım

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 14.02.2012, 10:56 »
maliyetlendirme şekliniz nedir ! FIFO vs. ayrıca parametreler ve kullandıgınız program versiyon .

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 14.02.2012, 12:12 »
MALİYETLENDİRME YÖNTEMİ FİFO OLUP  VERSİYON 2.04.00.01 DİR .BİR SATIŞ İADELERİNİ MALİYETYLENDİRME YAPARKEN DİKKATE ALMASA MALİYETLENDİRMEYİ SADE ALINMLAR VEYA ÜRETİM ÜZERİNDEN YAPSA OLURMU ?

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #5 : 14.02.2012, 15:14 »
 1 - Konu yanlış bölümde açılmış.
 2 - İadeler Maliyetlendirmenin dışında tutulamaz.
 3 - Kullandığınız ürünün versiyonu yazmışsınız , lakin türünü yazmamışsınız , TİGER PLUS mı ?
 4 - Üretim modülü var mı ? Hızlı üretim mi yapıyorsunuz ?
 5 - 19 Adımda Maliyet Muhasebesi diye bir konu açmıştım o konuyu inceleyiniz...
 6 - Sanal Yarı Mamülden şüpheleniyorum.

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 14.02.2012, 15:53 »
üstad kulladığım ürün logo go v.2.04.00.01 dir sanal yarı mamul oluğpp olmadığını nasıl kontrol edebilirim.ilginize teşşekkür ederim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #7 : 14.02.2012, 16:00 »
Bildiğim kadarı ile GO da sadece hızlı üretim var , dolayısı ile SYM yoktur diye düşünyorum.

Negatife düşme nedeninize gelince , Satışdan iadenin olduğu gün ayrıca , alım iade de yaptıysanız , alım iadenin iade türünün GÜNCEL olması gerekir , yoksa NEGATİF SEVİYE UYARISI alırsınız...

Ayrıca Fatura önce irsaliye sonra da düzenlenmiş olabilir bu durumu da gözden geçirin...Bırakın dakikaları , saniyeleri bile konrol etmeniz gerekebilir...

Çevrimdışı sabrikaya

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #8 : 14.02.2012, 17:30 »
üstadım sorun şu ki negatif diye uyardığı tarihte o ürün mevcut hatta stok fazlası bile var (30 ton) o tarihte sadece üretim fişinden giriş var o üretim fişini siliyoru yeniden kaydediyorum bu sefer başka bir üretim fişinin tarhinde negatif seviye veriyor.çıldırmak üzereyim üstad

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #9 : 15.02.2012, 00:48 »
üstadım sorun şu ki negatif diye uyardığı tarihte o ürün mevcut hatta stok fazlası bile var (30 ton) o tarihte sadece üretim fişinden giriş var o üretim fişini siliyoru yeniden kaydediyorum bu sefer başka bir üretim fişinin tarhinde negatif seviye veriyor.çıldırmak üzereyim üstad

Bu Durumda yapınızda gozden kacan garip bi durum var ,sisteminizin incelenmesi gerekli ,en yakın bayiden destek alabilirsiniz .

Çevrimdışı membus

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #10 : 07.05.2012, 11:35 »
Biz Go ShopManager v2.10 kullanıyoruz ve Hızlı Üretim ile üretim yapıyoruz. Benzer sorunlarla çok boğuştuk.

En son Logo'nun önerisi problem olan ürünlerin Üretimden Giriş ve/veya Sarf Fişlerindeki detaylar sekmesinde yer alan "Üretim No" numaralarını silmek oldu. Bu sorunu çözdü ama başka neleri etkilemiştir bilemiyorum.

Bir de bahse konu ürün eksiye düştüğü ifade edilen tarihte eksiye düşmüyorsa o tarihteki üretim fişinin oluşturmuş olduğu Sarf Fişini inceleyin. Sarf Fişinde yer alan alt malzemelerin tamamını kontrol edin. Alt malzemelerden herhangi biri negatife düştüyse bu sorunu gerçekleştiriyor.
« Son Düzenleme: 13.01.2014, 19:05 Gönderen: membus »