sqlinfo

Gönderen Konu: sqlinfo  (Okunma sayısı 661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
sqlinfo
« : 10.12.2018, 11:39 »
elimde onlarca örnek var ama bir türlü anlayamadığım mesela en sondaki R21 kısmı nereden bulunuyor?
Esasında ben personel bilgilerini çekeceğim. LH_001_PERSON tablosundan çekilecekler için bu değer 5 olarak kullanılıyor yani R5 şeklinde, LOGO raporlarda veri alanları kısmında bir yerde ingilizce tablo isimleri var orada gördüm bunu.
Ama diyelim ki LH_001_PERIDINF tablosundan bir bilgi getireceğim bu tablo için hangi rakamı kullanacağımı R?? nasıl buluyorum?

Bu sadece örnek:
_SQLINFO("STGRPCODE","LG_001_ITEMS","LOGICALREF='"+STR(R21.stockRef)+"'")

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: sqlinfo
« Yanıtla #1 : 10.12.2018, 19:18 »
formül ekranındaki sol köşedeki tablo ekranlarında ulaşabilirsiniz , R > REVISION demek modüler yapı içerisinde sıra no alıp kullanılıyor.

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 11.12.2018, 11:01 »
Birol Bey,
Resimde gözüken kısımdaki rakamları bahsediyorsunuz sanırım. Zaten bu tablodan sürükle/bırak ile işime yarayan bilgileri HRQLINFO kullanmadan rapora ekleyebiliyorum.
LOGO mesela bu raporda sadece bunları eklemiş aradığım bilgi bunların içinde yok. LH_001_PERIDINF tablosunda IBAN NO kısmında benim aradığım şey. Bu tablonun numarasını nasıl bulacağız? Numarası yok ise numarası olmayan tabloları formülle çağıramıyoruz mu demekdir? Databese'de br yerde bu rakam bulunabilir mi?

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 11.12.2018, 13:10 »
onu mauel ekliceksin,

_HRSQLINFO("X.IBAN","TBL X,BTL Y","X.REF=Y.REF")

mantık bu.

Çevrimdışı tcogay

• LOGO Bayi
  • Logo Kullanıcısı Pro
  • Logo Bayi
« Yanıtla #4 : 17.12.2018, 20:15 »
SELECT PF.IBANNO FROM LH_001_PERIDINF PR,LH_001_PERFIN PF
WHERE PF.PERREF=PR.LREF

Çevrimdışı yken

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #5 : 18.12.2018, 10:37 »
Bordroyu çok detaylı inceledim, Logo her rapora ayrı yerlerden bilgi çekebilmek imkanı getirmiş. Halbuki programın tamamındaki bilgiler ortak bir yerde olsa, herhangi bir rapora kolaylıkla, formüllere uğraşmadan getirilebilir.

Misal, Logo personel raporunda IBAN no işe yaramaz diye düşünmüş, IBAN NO olan tablou PERSONEL raporlarına ilişkilendirmemiş. Böyle bir durum yani.
Halbuki sistemdeki tüm tabloların olduğu bir ortak havuz olsa ordan ne lazımsa çekilebilir.

Ta 2017 senesinde personel raporuna resim gelmiyor, Mersis alanı çalışmıyor dedik 1 sene geçti hiçbir düzeltme yapmadılar. Logoda şu ana bunları yapabilecek
yazılımcı olup olmadığından şüphe ediyorum. (Hr programları için)

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 18.12.2018, 11:16 »
geçmişten gelen bir alt yapı ve aynı şekilde devam ediyor.